Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @birumut https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/1520?page=76 buldum 🙂

@harikeyn, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

merhaba arkadaşlar..an itibari ile görüşmemizi bitirmiş ve eve gelmiş bulunmaktayız..bütün gece stresten uyumadım.. saat 7,30 gibi konsolosluk önüne geldik bir 5 dakika sonra içeri aldılar.. güvenlik kontrolü çok rahattı hemen içeri geçtik..içerde numaramızı aldık çok sürmeden evraklar istendi..sağlık raporu hariç tüm evrakları verdik..tekrar beklemeye başladık bu sefer yanınca ödeme yaptık 4 kişi 1320 usd ödedik sonra tekrar beklemeye başladık.. 3 kez yandığında genç siyahi birisi ve sarsın daha uzman bir kadın vardı.. çok sempatik ve tatlıydılar cocuklara şeker ikram ettiler.. parmak izlerini verdik.. cocuklar için sadece sol elimden ikikez daha parmak izi verdim.. nereye gideceğim sordu .. söyledim.. okadar herşey çok iyi görünüyor dedi.. herhangi sorun yok şağlık raporunuzu gönderdikten sonra viezeniz hazır dedi tebrikler dedi bitti.. 0925 herşey bitmişt. elimize ap kağıdı verip uyarıların yaptılar gülüştük çıktık... anlatacak birşeyi bile tecrübe edemedik çok kolaydı..

• Buradaki fikirler ve eleştirileri dikkate almak guzel. Sessiz ve derinden belki ama, böyle ara ara özet geçmek okumak iyi oluyor. Bu arada geçtiğimiz dönem aklıma geldikçe sanırım bu sene heyecan yapmadan beklemek en iyisi olacak şahsım adıma. Bu istemediğim anlamına gelmesin aksine deliler gibi istiyorum 😆

• @cek kendi görüşüm küçük yerler gösterin, bir sorun olmaz

• @Nicomedian4135 ara ara yazılara katılın bol şans bu sene için 🙂

• @Nothing-Man benim anlattığım farklı eksik evrağını yada bir şüpheniz var vize ücretini ödemeden mülakat yapan kişiden şifaen sorun olmaz teyitini aldıktan sonra vize ücretini yatırmıştı o kişi .konuyu hatırlamıyorum gecen yıl yazılan yorumu bulmak lazım

• @birumut o geçen yılki onu bulmak çok zor sanırım 🙂 burada konu sağlık belgesi zaten

• @Nothing-Man bu yıl için mülakata katılıp maddi yetersizlik ile eksik evrak sorunu yaşayan 3 kişi varmış 2 kişi sanıyordum bolatmail ve rana cağhan adlı kişileri gördüm

• aynen dediğim gibi aynı eyalet ben onlar yazarken online idim,yani eyaletler hep aynı LA di sanırım 3 üde

• @Nothing-Man, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@birumut o geçen yılki onu bulmak çok zor sanırım 🙂 burada konu sağlık belgesi zaten

Sağlık belgesini almadan görüşmeye gidilebileceğini öğrenmiş olduk bu seneki tecrübelerden ama @birumut 'un dediği gibi olabiliyorsa belkide 330$'ı ödemeden durumumuzu sorup artık ne şüphe varsa aklımızda ona göre vize ücreti ödenebilir.

• @srhnkskn onu duydum bende okumadım, @Muhtaradana biliyordur belki 🙂 🙂

• neyse beyler bayanlar bugün işleri aksattım baya 🙂 biraz işlere ağırlık verelim 🙂 ABD de yok böyle çalışırken muhabbet falan 🙂 iyi günler şimdilik hepinize.

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@birumut en basit abd nin bankacılık işlemlerini burada okudunuz dimi, bizim ülkemiz de 5 dk da olur ama orada 3-4 saat sürüyor,
    ukrayna'da başıma gelen bir olay (hatta her gün farklı yerlerde yaşadım) akşam saat 10 a çeyrek kala falan bir sandviç tarzı bir şeyler satan bir yerin önünde 2 arkadaş durduk dedik mekana girmeden yiyelim iyi olur merhaba dedik saatine baktı sipariş alamam mesaim 15-20 dk sonra bitiyor dedi ee tamam yaparsınız dedim.siz benim izin kullanmamı tatil yapmamı istemiyor musunuz dedi ? veya bir çorba bile yarım saaaten kısa sürede gelmez rezarvasyon yapsanız dahi süreler bu hiç rezarvasyonsuz bir yerde toplu grup olarak yemek yemek istediğiniz de kimse sizi almaz, bizzat yaşadım bu durumları, yavaş ve kontrollü hatasız yapmak onlar için önemli olan, türkiye de olsa yandan masa yoksa masa alır atar önüne gel babam gel der 😃

Çözüm odaklı milletiz vesselam😂😂😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

siz green karrta neden başvuru yapıyorsunuz. Nedir bu 3 sayfadır sağlı raporu alıp almamak meselesi. Kardeşim gitmeye niyetiniz yoksa neden başvuru yapıyorsunuz eğer başvuru yaptıysanız neden eksik evrakla kafa patlatıyorsunuz. Süre uzatmak mı istiyorsun mülakat tarihini uzattırırsın otomatik olarakta sağlık raporun da uzar. Bu arada normal şartlarda raporu size elden teslim ederken eğer sonradan sağlık raporunu alacaksanız mail olarak atılıyor konsolosluğa. Kardeşim amerikaya gitmeye niyetin var mı var ozaman ADAM gibi akıllı uslu herşeyi nizasmi şekilde yapacaksınız. Başka çıkarı yok. Her sene sürekli zorlaştırıyorlar. Siz şimdiye kadar hep geçen seneye göre konuşuyorsunuz. Bak bakalım geçen sene para olarak miktarlar bu sene geçiyor mu yani herşey değişiyor. Cinlik peşinde koşmayın yoksa zenci gelir karşına ona göre (eskiden çocukları polisler alıp seni götürecek diye korkuturlardı şimdi de biz zenci ile korkutuyoruz)

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

siz green karrta neden başvuru yapıyorsunuz. Nedir bu 3 sayfadır sağlı raporu alıp almamak meselesi. Kardeşim gitmeye niyetiniz yoksa neden başvuru yapıyorsunuz eğer başvuru yaptıysanız neden eksik evrakla kafa patlatıyorsunuz. Süre uzatmak mı istiyorsun mülakat tarihini uzattırırsın otomatik olarakta sağlık raporun da uzar. Bu arada normal şartlarda raporu size elden teslim ederken eğer sonradan sağlık raporunu alacaksanız mail olarak atılıyor konsolosluğa. Kardeşim amerikaya gitmeye niyetin var mı var ozaman ADAM gibi akıllı uslu herşeyi nizasmi şekilde yapacaksınız. Başka çıkarı yok. Her sene sürekli zorlaştırıyorlar. Siz şimdiye kadar hep geçen seneye göre konuşuyorsunuz. Bak bakalım geçen sene para olarak miktarlar bu sene geçiyor mu yani herşey değişiyor. Cinlik peşinde koşmayın yoksa zenci gelir karşına ona göre (eskiden çocukları polisler alıp seni götürecek diye korkuturlardı şimdi de biz zenci ile korkutuyoruz)

Bunu benim sorum üzerine mi söylüyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn genel yazdım asla bir kişi üzerine yazmam öyle anladıysan özür dilerim.

• @ugurksknbck aaa efsaneyi unutma, unutturma 😁

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş benim mesleğe 6 diyor vicdansızlar 🙂

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_ emlak komisyonculuğu 7/8 veriyor iş makinası operatörlüğüne 4/6 veriyor bakkal marketçiliğe 6/7 veriyor 🙂

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş komisyoncu demek ki ihtiyaç oralarda 🙂 düşünmek lazım

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_ ben komisyonculuk üzerinden düşünüyorum başvuruyu ama gittiğimde diğer mesleklerimi yapıcam tır şoförlüğü ve iş makinası operatörlüğü ama ilk etapta bunları yapamayacağım için market işi bana yabancı değil. hali hazırda 8 senedir marketim var işlettiğim 🙂 ama nasip kısmet her şey tabiki.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |