Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Passion kişiden kişiye değişir kanaatimce. çok bağlanmamak gerekir ama çokta boşlamamak gerekir sonuçta çıkmazsa dünyanın sonu değil...

• @Passion, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns Görece daha ucuz yerlerde başlayıp para biriktirmek, çok harcamamak, sonra asıl istenilen yere yerleşmek olabilir belki.

Eyalet ucuz ancak maaşlarda az oluyor , e ayrıca iowa da gelir vergiside var bu konuda kar lı bir eyalet değil diye dedim

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Passion, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Sizce bekleme sürecinde eyalet, ev, iş, yaşam vs. araştırmalar yapmak iyi mi kötü mü? Eğer çekilişte seçilirsek hazırlıklı olmak güzel; ama seçilemezsek de aylarca yapılan araştırma, hazırlık, hayaller çöp olacak. Çok mutsuzluk yaratır mı?

gÜNÜN BİRİNDe kazanırsan planın hazır olur , hem vakit öldürüyoruz işte , ama bence sınır , sağdece çıkarsa diye plan yapmak değil çıkmssada bir planınızın olması

Sen zaten 15 bin dolar teminatı gösteremeyeceğinden ve ailen de bu parayı bulamayacağından dolayı başvurmama kararı almıştın.

En azından biz başvurduk da araştırıyoruz hocam. 😂

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Passion, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Sizce bekleme sürecinde eyalet, ev, iş, yaşam vs. araştırmalar yapmak iyi mi kötü mü? Eğer çekilişte seçilirsek hazırlıklı olmak güzel; ama seçilemezsek de aylarca yapılan araştırma, hazırlık, hayaller çöp olacak. Çok mutsuzluk yaratır mı?

gÜNÜN BİRİNDe kazanırsan planın hazır olur , hem vakit öldürüyoruz işte , ama bence sınır , sağdece çıkarsa diye plan yapmak değil çıkmssada bir planınızın olması

Sen zaten 15 bin dolar teminatı gösteremeyeceğinden ve ailen de bu parayı bulamayacağından dolayı başvurmama kararı almıştın.

En azından biz başvurduk da araştırıyoruz hocam. 😂

O konuda yeni gelişmeler oldu para işi halloldu , üzgünüm .... Şansınız 0.00000.2 de olsa azaldı...

Ben bu araştırma işlerine 2014 te lise sonda başlamıştım.. Bu site yeni .. Önceden gen.tr li bir adres vardı

Kazanmam halinde herşey kafamda planlı ancak .... Kazanmak mesele işte. 😃

• @Final-Approach bu eyalet karşılaştırma sitesinin adı neydi ?

• San Francisco - California'da adam akıllı ev kiraları 2000 dolardan başlıyor.

California'da sürüngen olacaksam, Indiana'da kral olurum daha iyi. 🙂

• @dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach bu eyalet karşılaştırma sitesinin adı neydi ?

Area Vibes.

• Bu arada New Jersey diyen olmuştu geçtiğimiz sayfalarda.

New Jersey özellikle yeniden üniversite okumak isteyen gençler ya da üniversite çağında çocuğu olanlar için güzel bir eyalet olur.

Çünkü New York'a çok yakın ve New York'ta da birçok community college ya da ismi duyulmuş üniversite var.

Eğitim benim için ön planda diyenler Washington, New Jersey gibi yerlere bakabilir.

• Başvurumuda az önce yaptığıma göre, Şurada yerimi alayım 🙂 başlasın artarak gelen heyecanlı bekleyiş...

• @ilkeryat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Başvurumuda az önce yaptığıma göre, Şurada yerimi alayım 🙂 başlasın artarak gelen heyecanlı bekleyiş...

Hayırlı olsun.

Çileli bekleyiş başladı.

• ⭐⭐⭐

@ilkeryat hayırlı olsun

• @ilkeryat hayırlı olsun

• Kim Iowa diyordu? Bir iki şehir söylesin de eyaletin şeceresini sereyim önüne.

• Merhaba 2 yıllık meslek yüksek okulu ön lisans mezunu olanlar okul kısmından nereyi seçmesi gerekiyor ?

• Bu ileti silindi!

• @Final-Approach

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Kim Iowa diyordu? Bir iki şehir söylesin de eyaletin şeceresini sereyim önüne.

Fort Worth, San Antonio ve Oklahoma City araştırmaya değer bence (Houston ve Austin den sonra)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Merika, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@dmrtkn sanirim. 🙂 bi de ben daha vatandaslik surecimi baslatacagim Turkiye de birkac ay sonra, mayista kazaninca (🙏 ) tc vatandasi olursam bir de dogdugum ulke cifte vatandasligi kabul etmedigi icin onu geri verecegim, bu zaman ankara mulakati icin dogdugum ulkedeki evraklari hazirlamamda sorun olacak mi acaba? ( nufus, sicil, vs gibi) @crazycells bey, aydinlatirsaniz, cok sevinirim.

bu belgeleri hazirlamanizda sorun olmamasi lazim. Azerbaycan'daki burokrasiyi cok iyi bilmiyorum ama sonucta dogum yeriniz, buna dair belge verebilmeleri lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

alt kademe yapılabilecek işler (ek iş veya başlangıç)

1. lyft ( 1 senelik ehliyet ama esnek)( eyaletlere göre minumum araç yılı değişiyor)
    2. uber (1 senelik ehliyet istiyor)( eyaletlere göre minumum araç yılı değişiyor)
    3. doordash
    4. grubhub
    5. uber eats
    6. amazon flex ( her yerde açık değil bazı yerler dolu sırayla alınıyor)
    7. postmates ( çok fazla sipariş gelmiyor)
    8. bedava eşyaları toplayıp internetten satmak ( mahallelerin eşya çıkarma gününü öğrenmek gerekiyor)
    9. bulaşıkçılık ( dil olmadan yapılabilir) ( hiç iş bulamazsak)
    10. emlakçılar için fotoğraf çekimi (günlük iş) belirli yerlere gidip foto çekmenizi istiyor dışardan.
    11. field agent ( markette raf kontrol etme en kısa anlatımı bu )

eklemek isteyenleri yoruma bekliyorum.

Bu listeyi su konuya da aktarabilirseniz harika olur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1863/abd-i̇ş-alanları-deneyimli-deneyimsiz?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KAYHAN, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells hocam bazı çakallar fake pasaport numarasıyla pek çok başvuru yapıyorlar sistem bunları otomatik tespit edip eleyecek mi?

Ayni numaranin bu sekilde defalarca kullanilmasini sistem yakalayacaktir diye dusunuyorum ben de.

• Merhaba, öncelikle herkese bol şans diliyorum. Bu sene ilk kez başvuru yaptım ve fotoğrafla ilgili bir sorum olacak. ne yazık ki siteyi ve fotoğraf konusuyla ilgili olan videoyu başvurumu tamamladıktan sonra keşfettim. Resmi siteden aldığım bilgiler doğrultusunda fotoyu 2''x2'', uygun fon ve çözünürlükte çektirdim. Daha sonra konsolosluğun kendi foto edit uygulamasına yükleyip düzenlenmiş halini başvuru için kullandım ve başvurumu tamamladım. Daha sonra paylaştığınız videodaki siteden denediğimde çenemde olması gereken çizginin daha yukarıda olduğunu gördüm, fotoğrafı o sitenin kıstaslarına nazaran daha yakın bir mesafeden çektirmişim sanırım. Yüzümün tamamı görünüyor, yukarıda biraz boşluk kalıyor ve omzumun altı kısmına kadar görünüyor. Sizce bu fotoğraf geçersiz mi sayılır? Eğer öyleyse başvurumu iptal edip tekrar başvurma gibi bir imkanım var mı? Yoksa daha başlamadan her şey bitti mi 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |