Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• You can try to submit an application as many times as is necessary until a complete application is received and the confirmation notice sent. Once you receive a confirmation notice, your entry is complete, and you should NOT submit any additional entries. aynen problem yok confirmation number ekranda cikana kadar denemek multiple entry sayilmiyo rahatladim @Final-Approach tesekkur ettim hocam @evrennce

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Arslan-0, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

arkadaslar merhaba : kaydimizi yaptirirken pasaport numarasini nasil yazicaz ,harf(U) ile birlikte? buyuk harf mi ?araya bosluk veya (-)koymamiz gerekiyo mu ?herhangi bir example veya mention gormedim instructions lari okurken, tesekkur ederim
    @crazycells

oldugu sekilde yazin, bosluksuz... ornek video'yu inceleyebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells Ayne öyle diyor🙂

Evet, bu stresin en buyuk kaynagi sarlatan danisman sirketler... Fotograflardan elenen binlerce kisi oldugunu soyleyip soyleyip duruyorlar, oysaki bunu tamamen uyduruyorlar. Amaclari insanlari korkutup, kendileri araciligiyla basvuru yapilmasini saglamak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@srhnkskn
    Sayın @crazycells in başvuru yönergesi açıklandığı anda yaptığı açıklamadan ben böyle bir çıkarım yaptım ⬇⬇⬇⬇️ ama bu açıklamada net bir tarih aralığı yok
    DV2021 Bekleme Odası https://yesilkartforum.com/forum/post/84785

Ama biz bunu @crazycells a soralım
    Adminim başvuru sırasında pasaportumuzun günü var
    Örnek
    Pasaportumuzun geçerlilik süresi 12 Ekim 2009-12 Ekim 2019
    Biz de pasaportumuz halen geçerli iken 6 Ekim 2019 tarihinde dv lottery çekilişine başvuru yaptık
    Bizim bu pasaportla başvurumuz da bir sıkıntı oluşur mu?

Yoksa pasaport geçerlilik süresinin 5 kasım 2019 sonrası olması mı lazım?

Sorun olmuyor, ben dun video'yu cekerken denedim. 3 Ekim 2019 yazinca da kabul etti. Fakat 4 Ekim 2029 'da hata verdi, 10 yildan daha uzun sure olamaz dedi. Demek ki form anliyor, o durumda bizim bu kismi dusunmenize gerek yok, zaten uygun degilse form uyaracak.

• arkadaşlar merhaba bilgisi olan var mı lütfen, halihazırda b2 turist vizem var, bu lottery çekilişine girmek b2 vizemi etkiler veya iptal eder mi şubatta planladığım 4-5 günlük gezimde beni havalimanından geri gönderirler mi acaba sen buralara göç etmek istemişsin vb diyip ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Muhtaradana @crazycells Selamlar bir şey sormak istiyorum.
    DV 2020 talihlisiyim. DV 2021 için de annem ve babam adına başvurmak istiyorum. Annem ev hanımı ve ilk okul mezunu, babam da ilkokul mezunu emekli devlet memuru. Annem adına sanırım başvuramam. Peki babam adına başvurabilir miyim?
    @Muhtaradana inşallah ankarada mülakatta görüşürüz numaralar yakın:)

Suradan meslege bakin isterseniz, eger meslek uygunsa ve son 4 yilin en az 2 yili bu islerde calistilarsa o durumda sanslari var.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertbayar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Hey yarabbim, sitenin hata verme sorununu cozdum bu sefer de middle name yerine gidip soyadimi yazmisim aceleden. Kafayi yiycem ya. Direk elendik zaten artik

Buna secilirseniz, konsolos karar verecek. Baska bir basvuru yapmayin.

• @crazycells sizden tehit almadan olmuyor sanırım 🙂 Allah sizden razı olsun seviliyorsunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach Bu green cardı ilk çıkaran cumhuriyetçi parti idi , ronald regan sanırım , acaba neden böyle tamamıyla bir kura sistemini seçtiler bende merak ediyorum , trump ilk zamanlar bu sistemi kaldırıcaz komple dedi ancak kendi partisinden bile itirazlar gelmeye başladı sonra puanlama yetiricez dedi , 3 yıldır başkan ama tek yapttırdığı pasaport şartı getirmek oldu , bush döneminde bile puanlama sistemi getirmediler , acaba ne düşüyorlar, eminim vardır bir bildikleri , komşuları kanada bile en tecrübeli okumuş ingilizcesi iyi birleyleri seçerken bunlar rast gele seçiyolar , eminim arka planda bizim bilmediğimiz birşey vardır

Papa Bush olacak o... Cunku ABD'deki Asian-African-Mexican sayisi asiri derecede artiyordu ama beyaz Amerikalilar cocuk sahibi olmuyordu, nufus icindeki oranlari yavas yavas dusmeye basladi 🙂 O zamanlar Amerikan Dream populer oldugundan Avrupa'dan gelecek beyaz Avrupalilarin ABD'ye gelisini kolaylastirmak istediler. Ama artik Amerikan Dream, Avrupa icin bir dream olmaktan cikti... Yasanin amacinin aksine, 3. dunya ulkelerinden insanlar gelmeye basladi ABD'ye ve bu durum Cumhuriyetcileri rahatsiz etmeye basladi... O nedenle Cumhuriyetciler, bu yasayi geciren kisiler, ama ayni zamanda simdi kaldirilmasini da isteyen kisiler...

Yani DV lottery'nin asil cikma amaci "cesitlilik" degil, irkcilik 🙂

Fakat Cumhuriyetci partinin eskiye gore gocmenleri daha az kucakladigi fikrine katiliyorum 🙂

• Merhabalar Bu forumun videosunda idphoto4you aracılığıyla fotoğrafımı kırpıp greencard başvurusu yaptım fakat sonra dvlottery nin kendi sitesindeki photo tool da denedim yüzüm iç yuvarlağa uydu fakat saçımın üst kısmı yuvarlakların dışında kaldı bir sorun olur mu?
    (Ne kadar fotoğrafımı bu foruma şuan eklemek istesem de ekleyemedim resim işaretine dokunuyorum olmuyor 😕 )

• sayın @crazycells bir çok arkadaş başvuru yaparken error reject veya go back the page sorunlarıyla karşı karşıya geldi confirmation numarasını görmediğimiz taktirde sıkıntı olmayacapı yazıyor sık sorulan sorularda sizin düşünceniz ne acaba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrbuckle, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

arkadaşlar merhaba, halihazırda b2 turist vizem var, bu lottery çekilişine girmek b2 vizemi etkiler veya iptal eder mi şubatta planladığım 4-5 günlük gezimde beni havalimanından geri gönderirler mi acaba sen buralara göç etmek istemişsin vb diyip ?

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güzin-Abay, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhabalar Bu forumun videosunda idphoto4you aracılığıyla fotoğrafımı kırpıp greencard başvurusu yaptım fakat sonra dvlottery nin kendi sitesindeki photo tool da denedim yüzüm iç yuvarlağa uydu fakat saçımın üst kısmı yuvarlakların dışında kaldı bir sorun olur mu?
    (Ne kadar fotoğrafımı bu foruma şuan eklemek istesem de ekleyemedim resim işaretine dokunuyorum olmuyor 😕 )

Sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

sayın @crazycells bir çok arkadaş başvuru yaparken error reject veya go back the page sorunlarıyla karşı karşıya geldi confirmation numarasını görmediğimiz taktirde sıkıntı olmayacapı yazıyor sık sorulan sorularda sizin düşünceniz ne acaba.

Sondaki yesil "Success" yazisini gormediginiz surece basvuru yapmamissiniz demektir. Onu gorene kadar deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@gizemb, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

cumaya bıraktım 🙂 hem yoğunluktan sayfa sık hata verir diye hemde hayırlısı 🙂

Ben de ben de ortalık sakinlesin diye bekliyorum😂😂

• @bidünya valla chrome dan yapmayın korkusu hiç hoş olmuyor

• ⭐⭐

@Final-Approach Üniversitenin 2. yılında orduya katılmayı açar mısınız biraz? 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach Bu green cardı ilk çıkaran cumhuriyetçi parti idi , ronald regan sanırım , acaba neden böyle tamamıyla bir kura sistemini seçtiler bende merak ediyorum , trump ilk zamanlar bu sistemi kaldırıcaz komple dedi ancak kendi partisinden bile itirazlar gelmeye başladı sonra puanlama yetiricez dedi , 3 yıldır başkan ama tek yapttırdığı pasaport şartı getirmek oldu , bush döneminde bile puanlama sistemi getirmediler , acaba ne düşüyorlar, eminim vardır bir bildikleri , komşuları kanada bile en tecrübeli okumuş ingilizcesi iyi birleyleri seçerken bunlar rast gele seçiyolar , eminim arka planda bizim bilmediğimiz birşey vardır

Papa Bush olacak o... Cunku ABD'deki Asian-African-Mexican sayisi asiri derecede artiyordu ama beyaz Amerikalilar cocuk sahibi olmuyordu, nufus icindeki oranlari yavas yavas dusmeye basladi 🙂 O zamanlar Amerikan Dream populer oldugundan Avrupa'dan gelecek beyaz Avrupalilarin ABD'ye gelisini kolaylastirmak istediler. Ama artik Amerikan Dream, Avrupa icin bir dream olmaktan cikti... Yasanin amacinin aksine, 3. dunya ulkelerinden insanlar gelmeye basladi ABD'ye ve bu durum Cumhuriyetcileri rahatsiz etmeye basladi... O nedenle Cumhuriyetciler, bu yasayi geciren kisiler, ama ayni zamanda simdi kaldirilmasini da isteyen kisiler...

Yani DV lottery'nin asil cikma amaci "cesitlilik" degil, irkcilik 🙂

Fakat Cumhuriyetci partinin eskiye gore gocmenleri daha az kucakladigi fikrine katiliyorum 🙂

Hocam haklısınız ancak ;

İsteseler katılan ülke sayısını düşerebilirler , meksika ve kanada bu sene katılamıyor önceki senede katılamadılar , 3.dünya ülkelerini engellemeleri çok kolay değil mi ? Neden yapmıyolar ,cumhuriyetçileri rahatsız etmeye başladı diyorsunuz ancak , bush 8 sene yönetti ülkeyi istese kaldırdı yani çoğunluk onda değil miydi ? Yada onu geçtim şuan trump neden bunu yapamıyor ,anladım temsilciler çoğunlu onda değil ancak dolaylı yoldanda olsa bu sistemi kaldırır yada çok daha zorlaştırr , ancak 3 yıldır tek yaptığı pasaport şartı getirmek oldu , bence kameralara oynuyor , alttan alttan istiyolar aslında yasal göçmeni çünkü vergi kapısı sonuçta

• Politika böyle bir şey 🙂

• @LordBolton, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach Üniversitenin 2. yılında orduya katılmayı açar mısınız biraz? 🙂

Şimdi yabancı kaynakları taradım, birkaç yıl önce dondurmuşlar programı. Programın adı MAVNI'ydı. Greencard'ı olmayan F1 vize sahiplerine orduya katılma imkanı tanıyordu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |