Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Merhaba,

Bu yaz 3 aylığına ABD'ye gideceğim. Konaklama için araştırma yapıyorum ancak karşı taraf min. 6 ay kontrat istiyor. Benim ise aydan aya bir sözleşme yapabileceğim bir oda kiralamam gerekiyor. Bu seçenekleri nereden bulabilirim acaba? Teşekkürler.

-edit-

• onerilen siteler:

craigslist.com
    hotpads.com
    Sublet.com
    airbnb.com
    Trulia.com
    Zillow.com

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edelweiss Kısa süreli kontratlı ev veya oda kiralamak içinde söyledi:

Merhaba,

Bu yaz 3 aylığına ABD'ye gideceğim. Konaklama için araştırma yapıyorum ancak karşı taraf min. 6 ay kontrat istiyor. Benim ise aydan aya bir sözleşme yapabileceğim bir oda kiralamam gerekiyor. Bu seçenekleri nereden bulabilirim acaba? Teşekkürler.

Ev kismini cok iyi bilmiyorum ama craigslist'te oda kiralamak icin 3 aylik seceneklerin de olduguna eminim... Oralara baktiniz mi? Daha once yazin Manhattan'a gelen arkadaslar hep oyle ev bulmuslardi... Siz de bu civarlara gelmeyi dusunuyorsunuz zaten. Hem de tam yaz sezonuna girerken, eminim siz de bulabilirsiniz... Ama dikkatli olmaniz lazim, cunku bu aralar hizli bir degisim olur, eger begendiginiz bir yer olursa aninda almaniz lazim, iyi bir yerse birkac saat icinde baskasina kaptirabilirsiniz. Buradaki tek dezavantaj yurtdisinda olmaniz, cunku odasini kiralamak isteyen kisi uzun uzun bu isle ugrasmak yerine email ile yazisana kiyasla hizlica gelip evi gorene vermek isteyecektir.

• Sn @crazycells merhaba eşimle ben 2 sene önce ki seyahatimizde alt kiralama ile ev yada odalarını başkalarına vermek isteyenlerin buluştuğu Sublet.com sitesinden short term yani 1-3 ay arası daire ve odalar bulmuştuk.Belki buda @Edelweiss için faydalı olur.Genelde yaz aylarını şehir dışında geçirmek isteyenler bu siteden mevcut oturdukları ev yada odaları alt kiralama ile başkalarına kiraya veriyorlar ancak tabii ki güvence isteniyor mutlaka.Ayrıca Airbnb ye de bakabilirsiniz.@crazycells in de dediği gibi eğer Manhattan a gidecekseniz Haziran-Eylül arası en yoğun en pahalı fiatların olduğu dönemdir NYC için tecrübe ile sabittir.Craiglist en kolayı ancak güven sorunun çok yaşandığı bir site biraz dikkali olmakta fayda var.Kısa dönem varmıdır bakmak lazım Trulia.com ve Zillow.com en güvenilir emlak siteleri burada arama yaparken roommate short term olarak kısa süreli ev arkadaşı arayan odasını kiraya verenleri bulabilirsiniz daima.Ancak yine sn @crazycells in dediği gibi yurtdışında olmanız handikap uzaktan yazışma ile şansınızı deneyebilirsiniz..

• Nereye gideceksiniz eğer newyorksa nj taraflarında güzel bir türk evi var hocam temız nezih misafir hane oda veriyor 1-3 ay kadar -memurlar okul eğitim konferans için gidenler kalıyor .

• @Edelweiss eğer nj newyorksa yarım ederim ben kaldım hocam daha once referanslı kalnıyor orada .

• ⭐⭐

Çok teşekkür ederim @crazycells @Kocayürek
    Craiglistte uzun süredir bakınıyorum ancak ABD ye giriş yapmadan ayarlayabilmek mümkün değil. Kiralar inanılmaz yüksek. 750 doların altında oda kiralayabilmek mümkün değil. Üstelik bunun bir de depozito kısmı var. Hakkaten zormuş ABD de konaklama işini çözmek 😕

@serkanist Evet NJ-NY düşünüyorum. Daha doğrusu NJ-NYC birincil tercihim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Rica ederim bir fayda olduysa ne güzel @Edelweiss Nj küçük bir eyalet değildir.Eğer NY Manhattan’a sürekli gidip gelicekseniz ulaşımın kolay ve kısa sürdüğü Jersey City,Hudson County yada Türklerinde çokca yaşadığı Paterson’ı tercih edebilirsiniz.Bu bölgeler konaklama için bir yer bulma şansınız olursa ulaşım için Jitney adı verilen bizdeki dolmuşlara benzer minibüsler ile yapılmakta ve sürekli (her 5 dakika da bir nerdeyse) Nj-Manhattan arası gidip geliyorlar günün hemen her saati.En uzak ta kalan Paterson bölgesinden Times Meydanına bu araçlarla ulaşım tek yön 30-35 dk sürüyor ortalama.Diğer Hudson County ve Jersy City den de yaklaşık 15-20 dakika sürmekte.Ayrıca Port Authority adı verilen otobüs terminalinden de daha konforlu otobüsler ile Nj-Ny ulaşımı sağlanabilmekte.Sn @serkanist de biliyordur kalmış zaten daha önce o bölgede ben de ulaşım hakkında bilgi vereyim istedim

• ⭐⭐

Uzun süredir oda arayışındayım ancak elle tutulur bir şey bulabilmiş değilim. Ne craiglist, ne roomster, ne de easyroommate iyi bir şekilde çalışmıyor. Her yer scam kaynıyor. Kiralık oda nereden bulunabilir? Geçen gün gittim roomster'da 1 haftalık üyelik yükselttim belki işim kolaylaşır diye. Yok arkadaş. Sanki herkes bot roomster üzerindeki... Craiglist'den mail atıyorum adama link gönderiyor şurdan roomster a kaydol sana telefon numarandan ulaşacağım falan diye. Bunun bir yolu yok mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edelweiss Kısa süreli kontratlı ev veya oda kiralamak içinde söyledi:

Uzun süredir oda arayışındayım ancak elle tutulur bir şey bulabilmiş değilim. Ne craiglist, ne roomster, ne de easyroommate iyi bir şekilde çalışmıyor. Her yer scam kaynıyor. Kiralık oda nereden bulunabilir? Geçen gün gittim roomster'da 1 haftalık üyelik yükselttim belki işim kolaylaşır diye. Yok arkadaş. Sanki herkes bot roomster üzerindeki... Craiglist'den mail atıyorum adama link gönderiyor şurdan roomster a kaydol sana telefon numarandan ulaşacağım falan diye. Bunun bir yolu yok mudur?

sayin @Edelweiss bunun garanti bir yolu olsaydi, zaten o bahsettiginiz spam'ci arkadaslar emin olun o yolu da patlatirlardi 🙂 Spam'dan kacis yok maalesef, benim cevremde gorebildigim kadariyla su sekilde basariya ulasiyor pek cok arkadas... genelde ABD'ye gelenler ilk birkac hafta kalmak icin bir yer ayarliyorlar (airbnb/hotel/arkadas yani vs.), sonra dediginiz gibi butun o sitelerde begendikleri evlere mesaj atip, geri donus oldugunda aninda evi gormeye gidiyorlar. Eger ev uygunsa ve begenirlerse, hemen el sikisiyorlar...

Siz de tahmin edersiniz ki, gercek ev sahipleri de emaillestikleri kisi yerine, karsilarinda gordukleri kisiyi tercih ediyorlar.

• @Edelweiss Hocam söyle ciddi bulmak zor bende bunu yaşadım referanslı olarak buldum zaten , sana mail vereceğim bu maile nasıl ve ne şekilde geleceğini zamanını kalacak gün sayını belirt ve oda olup olmadığını sor: [email protected] cevap gelir dediğim gibi kalınabilcek temiz nezih bir yerdi olumlu olacağını umuyorum - evin yeri edgewater da manhattana yakın otobüsle 20 dk falan . Umarım işini görür.Başarılar.:)

• ⭐⭐

@serkanist Çok teşekkürler 🙂

• @Edelweiss Rica ederim dostum - mesajı oku tamam .:)

• Selamlar @serkanist Memur olmayanların kalması mümkün değil herhalde. Daha önce memurluk yapıp, emekli olmadan ayrıldım. Elimde bir belgeyle gitsem kalabilir miyim sizce?

• @murat-taskin Yok aslında kanıyor ama şu son zamanalrda sanırım daha dikkat ediyorlar çünkü temiz nezih bir yer o yüzden mesela yabancı almıyorlar , yada diyelim watcıları sanırım , referans istiyorlar , siz şuan ne iş yapıyorsunuz ne zaman gideceksiniz.

• SGK dan emekliyim, reklam tanıtım firmam vardı kapattım. Ekim-Kasım gibi düşünüyorum.

• Tampa, FL icin deneyimi olan arkadaslar var midir kisa sureli ev kiralama acisindan ?

• Florida ve Ny bu ikisinden birine gitmeyi dusunuyoruz esimle birlikte.
    (Daha once ny de bulundum bekarken bildigim bir yer aslinda ) Florida da konaklamanin biraz daha uygun oldugunu goruyorum Ny oranla. Fakat is Ny de cok. Iste bu durumda kafam karisik aslinda evli olarak gidildiginde bu ikisinden hangisini tercih etmemiz daha dogru olur sizce kiyaslama yapacak olursak?

• @serkanist Serkan Bey turkevi için biz de başvurabilir miyiz? Eşim devlet memuru, pazar gunu nyc ucmayı planlıyoruz. Teşekkürler

• Vallahi artık bir kaç defa gonderdim almıyorlar artık sanırım sadece yakınlarını alıyor bende anlamadım 😕
    Siz kaç gün kalacaksınız @Gulsah2000

• @serkanist, içinde söyledi: Kısa süreli kontratlı ev veya oda kiralamak

Vallahi artık bir kaç defa gonderdim almıyorlar artık sanırım sadece yakınlarını alıyor bende anlamadım 😕
    Siz kaç gün kalacaksınız @Gulsah2000

serkanist, siz gidip yerlesekmisiniz ? Kalici mi olmak istiyorsunuz ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |