DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @asariel kesinlikle. hadi eşya tek seferlik bir şey zor gelse de borç harçla düğün takısıyla ödeniyor ama kiralar öyle halde ki bir kişi sadece barınma ve faturalar için çalışmalı yeni evli çiftlerde...

• @asariel, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 ben 2yıl önce evlendim herkes bu fiyatlara nasıl yapıcaksın fılan dıyordu 5.000 maaş vardı 31.000 tüm evin mobilyaları aldık. Geçen tekrar gittim annemlere bi koltuk alacaktık aldığım yatak odası sadece 50.000 olmuş gerçekten yeni evleneceklere sabır diliyorum.

Mutluluklar dilerim. Darisi olmayanlarin başina.. malesef oyle suan isin icinden cikamiyorsun fiyatlar korkunc sekilde yuksek insanlar nasil karsiliyacaklar inan bir fikrim yok. Özellikle dusuk maas ile calisanlara Allah sabir versin valla ben yapamazdim. Bu durumda evlilik surdurmekte cok zor gecim sıkıntısı cidden çok kötü.

• ⭐⭐

@asariel ülkenin hali vakti belliyken kalkıp da düğün dernek evlenmezdim genç olarak.

• ⭐⭐

@asariel Sayısal verileri bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla bu sene site geçen seneye göre epey az tıklanma almış(başvuru sürecinde dv sitesinin istatistiklerinden), geçen sene de ondan önceki seneye göre 2 katından fazla almış. Bu verilere bakarsak şans direk geçen seneye göre x2 gibi

• @celica, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@asariel ülkenin hali vakti belliyken kalkıp da düğün dernek evlenmezdim genç olarak.

Evet ama bu bizim istememiz ile olmuyor ki? Genelde bu tur seylere aileler karisiyor yok su olsun yok bu olsun 1 kere evleniceksin vs vs

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@asariel Sayısal verileri bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla bu sene site geçen seneye göre epey az tıklanma almış(başvuru sürecinde dv sitesinin istatistiklerinden), geçen sene de ondan önceki seneye göre 2 katından fazla almış. Bu verilere bakarsak şans direk geçen seneye göre x2 gibi

Hadi inşallah forumca seviniriz 🙂

• ⭐⭐

@asariel ilgi az olmasının sebebi herkes çok fazla umut bağlıyor. geçen sene o kadar şey paylaşıldı o kadar umut bağlandı ki banko çıkıyor hissine kapıldık. mayısta sonuçlar açıklanınca yedik yumruğu. ve gelelim şu bu sene az kişi başvurdu hurafesine. aksine başvurular daha fazla. her başvuran buraya kayıt olmayabilir. kayıt olan da yazmayabilir. fazla umut totemler vs. işe yaramıyor.

• @diablo_ercan Katılıyorum. Her yıl loterye giderek sayıları artan insanlar umutsuzca katılıp kenarda bekliyor. Diğer yandan da giderek sayıları artan ülkeler kapılarını süper ülkemize kapatmaya devam ediyor. Ülkeden kaçış hiçbir zaman bu kadar haklı ve zor olmamıştı.

• @hasnotben Zor görünüyor, ama giden de bir yolunu buluyor gidiyor. Ağzımız açık kalıyor nasıl gitti diye uzaktan izliyoruz insanları. Ben kırk farklı senaryo çiziyorum kafada böyle yapsak şu zorluğu var şöyle yapsak olmaz diye diye cesaret edemiyoruz bir türlü.

• @hasnotben, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@diablo_ercan Katılıyorum. Her yıl loterye giderek sayıları artan insanlar umutsuzca katılıp kenarda bekliyor. Diğer yandan da giderek sayıları artan ülkeler kapılarını süper ülkemize kapatmaya devam ediyor. Ülkeden kaçış hiçbir zaman bu kadar haklı ve zor olmamıştı.

Valla ben artik kendimi düşünüyorum. Bu saatten sonra herkes kendisini düşünücek. 1 ay sonra da giderim 1 yil sonrada ama diğer gençler ne yapicak bilemiyorum..

• @K-ardenadam Gitmek için yol çok ama kesin olmayacak yollar için bütçe ayırmak herkes için kolay olmuyor maalesef. Ben parayı zor kazandığım günler çeşitli vize türleri için para harcadım. Cidden insanı sarsıyor.

• @gtx295 Gençlere daha kolay ya, öğrenci vizesiydi, dil okulu, WAT bir sürü seçenek var. Sadece USA de değil Avrupa'da çok düşük ücretlerle yüksek lisans okuyabilirler. En olmadı Avustralya'ya çevirirler rotayı, yine dil okulu, belli okullar var bunlardan mezunsa yeni mezun mühendis vizesi var, Work & Holiday var, ingilizce varsa PR a doğrudan başvurabilirler puan tuttururlarsa vs. Keske tekrar 20lerimde olsam 😞 Sefillik çeksem de bir süre, yine bir şekilde gider geçinirdim. Şimdi çocuk da olunca garanti olmayan maceralara cesaret edemiyor insan

• @gtx295 Onların işi çok daha zor. Hatta gelecek Tr tarihinde savaş dışında hiç bu kadar belirsiz olmamıştı. Bakıyorum da üniversiteye giden gençlere mutlu değiller hatta günü bile zor kurtarıyorlar bırakın geleceği. Biz öyle miydik hey gidi

• @K-ardenadam gençlerde sorumluluk daha az belki ama para da daha az. şu an avrupada yada uzak doğuda öğrenci vizesi alabilmek için bankada 8k ile 10k arası para gerekli ki bunu borçla göstermek bir işe yaramaz çünkü çoğu ülke altı aydan sonra çalışma izni veriyor. yani bu para aynı zamanda seni 6 ay geçindirecek para olmalı. wat benim zamanımda 4500 dolara mal olmuştu. dolar bazında değişmedi desek o da az para değil. işe girip biriktirsek denilse (ben gibi) 10k dolar yeni mezun maaşıyla birikmiyor 😂 çıkmazdayız resmen

• @lavender gençken para yok, para olsa yaş gitti.. Gerçekten hepimiz çıkmazdayız

• @K-ardenadam, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@lavender gençken para yok, para olsa yaş gitti.. Gerçekten hepimiz çıkmazdayız

Bende varda ne oluyor? Kenarda duruyor 🙂

• @gtx295 dostum senin yerinde olsam çoktan kaçmıştım buralardan zaten 😃

@gtx295 dostum senin yerinde olsam çoktan kaçmıştım buralardan zaten 😃

Bazi şeyleri bazi kişileri birakamiyorum diyelim o yüzden burda kaldim ne zaman gidicem desem hep vazgeçiyorum.. 🙂

• @gtx295 sen kaç kurtar kendini bırakamadıklarını da alırsın yanına sonra

@gtx295 sen kaç kurtar kendini bırakamadıklarını da alırsın yanına sonra

Sanirim zor onu almam olmaz gibi. 🙂 Ama evet haklisin kendimi kurtarmam gerektiğinin farkindayim. Bir yandan tek birşeyler yapmak istemiyorum.. Belkide yanliz kalmaktan korkuyorumdur?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |