Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@amerikan_rüyası tam tersi olmasın. Pasaport şartı varken ya tutarsa diyen sayısı daha azdı bir çoğunun pasaportu bile yoktu ama pasaport şartı olmadığı için şu an nasılsa bedava bir şansımı deneyeyim diyen sayısı daha fazladır. Başvurunun artıp azalma noktasını hiç bir zaman net bilemeyeceğiz maalesef

• @hasnotben sen o kadar bensin ki 😃 Çünkü bende bakıyorum böyle fotoğraflara her gün ofiste sabaha geldiğimde ilk işim bu 😃

• ⭐⭐

Günaydın herkese 🌸

• @newbie97 çok geçmiş olsun şimdiden inşallah kolaylıkla geçer

• @lavender hangimiz izlemiyor ki baika türlü zaman geçmiyor

• @lawyergirl Günaydınnn🌺

• Maalesef en kötüsü de bu zaten dv23'de zorunlu olduğu için dv24 başvururken pasaport çıkartmıştım o zamanlarda çip krizide olunca geç gelir riske atmamak için almıştım dv24 maalesef zorunluluk kalktı şayet çevremde bir kız arkadaş ilk başvurusuydu ve ben başvurmuştun onun adına ve 10k sıra numarasına sahip kazandı ama sonuçlar açıklanmadan nişanlısı ile ayrıldığı için ailesi de kız başına gitmesine izin vermediği için gitmiyor bunun gibi çok kişi olduğunu düşünüyorum en azından zorunluluk olsa şuanda pasaport çıkartmanın maliyetleri de arttığı için ben şansımı deneyim diyenleri başta elemiş olunacaktır

• ⭐⭐

Elbet bir gün 🗽🇺🇲

• @fikret-çağan
    İlk başvurunun şanındandır öyle düşünülür. İlk başvurusunu yaptığı sene başvuru ile çekiliş arasında hiç bişey satın almayıp hatta evdeki bazı eşyaları satanlar falan var.
    Umarım sizin için en güzel şekilde ilerler.

• ⭐⭐

@fikret-çağan Benim de ilk başvurum 😄

• @lavender o heyecanın bile bi tadı vardı sanki. Şimdilerde hissedemiyorum onu. Eğer bekar olsaydım hiç bişey araştırmadan sadece şehre karar verir, ceket ve cüzdanımı alır giderdim. Okadar heyecanım yok. Belki olabilecek her iltimali çok defa değerlendirdiğimden bilmiyorum. Kendi yaşadığım şehir kadar heryerini bildiğim şehirler var.

İlk başvurularımı hatırlıyorum. Youtubeda falan bu kadar video yoktu. Facebookta yabancılara ait şehir gruplarında gezerdim. Google street wiev ile cadde sokak üzerindeki dükkanların camlarından içeriyi görmeye çalışırdım nerede ne var diye anlamak için. Kiralık evlere satılık evlere sanki ertesi gün orada olacakmışcasına detaylı bakardım nerede okul var nerede alışveriş yapılır gibi. Forumda veya ekşisözlükte falan tanışıp o anda abdde olan kişilerle uzun uzun sohbet ettiğim oldu nerde neler yaparım vs vs. İş başvuruları yaptığım zamanlar oldu ciddi ciddi sanki gidiyormuş gibi (en korktuğum kısım bu oldu hep. sanki abddeymişim gibi denememe rağmen hiç tamam bu iş dediğim olmadı) oldun delivery yaparım dedim hep sonunda 🙂

Sonuç. Sonuç yok. Şimdi olsa ceketimi cüzdanımı alır giderim bekar olsam.

• ⭐⭐

@avar bekarda olsan çocuklarda olsa plana sadık kal. 🙂 Çocuklar bizden daha hızlı adapte olurlar emin ol. DV çıkmazsada daha sonra keşke dememek için başka alternatifleri de değerlendirin.

• Gel be gökyüzüm, az kaldı...

• ⭐⭐

@siraysessiz İşlem bitmedi yine, diğer dişe de kanal tedavisi yapıyorlar. Haftaya tekrar randevu var sayaç bitmeden kurtulsam bari

• ⭐⭐

@serel Sadece deprem bölgesi içindi o diye biliyorum

• ⭐⭐⭐

@celica, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hadi-BE 46 gün kala gece yine orayı düşünmece :=]

Bu gidişle tam 46lik olacağız. Az kaldi. Milim 😂

• ⭐⭐

@hadi-BE 🙂 kısmet kapısı açılır merak etme. tek yol greencard değil sakın karamsar olma saygıdeğer abim

• @newbie97 evet başta sanırım o şekilde ilerlediler sonra başlıktan gördüğüm kadarıyla başvuranların çoğu aldı çalışma vizesini...

• @selamibasaran Plan falan kalmadı açıkcası bam bam bam artık 🙂
    Sizi aramıştım hatırlarsanız eb-3 için hem fikrinizi alayım hemde bilgi edineyim diye. Sizle sohbet ettikten sonra çok gaza geldim. Heyecanla eşime bahsettim. bi süre eb-3 ile geçti tüm günümüz sohbetimiz. Sonunda ona mantıklı gelmedi böyle uzun soluklu bi plan. Avrupada bikaç ülkeye gitme imkanımız var gibi. Zaten şimdilerde özellikle almanyaya direk her gelene ok gibiler zaten. Avrupada bu kadar kesin ihtimal varken olumsuzlukların olma ihtimalim olan uzun süreli ve masraflı bi seçenek olan eb-3 razı edemedim sonuç olarak.
    Çocukların adaptasyonu konusunda şüphem yok aslında. Ama isterdim ki buraya çok fazla tanıyıp bilip başka bi dünyada tekrardan doğmuş hissi yaşamalarındansa direk orada başlasınlar hayata.
    Görücez bakalım hayat ne getirecek

• @newbie97 valla ne diyim diş apayrı olay benimde gitmem lazım ama erteliyorum çünkü çok uzun sürüyor. Allah kolaylık versin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |