DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Esra-Siren önceki yılları bilmiyorum fakat iki yıldır yavaşlar, ne yapacakları da belli olmaz, çünkü illaki şu kadarın hepsini alacaksınız diye bir durumları yok bildiğim kadarıyla, dosya taşımayı düşünün isterseniz, geçen yıl insanları kontenjan doldu diyip kapıdan çevirmişlerdi itiraz etme şansıda yok.

• @Murat-4 current olayı farklı currentda gecen yıl hiçte yavaş degillerdi

• @Murat-4 numaranız current olmadan isterseniz dosya taşımış olun mülakat alamıyorsunuz, geçen yıl viyanaya taşıyan birkaç kişi current olamadıkları için vize alamadi

• @hsn-kartal Bu sene Şubatın son haftası Viyana dosya taşımayı kabul etmişti, ancak bugünkü bir arkadaşın konsoloslukla yazışmasına göre kapasitelerini doldurdukları için artık dosya taşımayı kabul etmediklerini bildirmişler. Acaba bu durum tüm süreç için mi (1 Ekim'e kadar) böyle devam edecek yoksa yine fırsat bulduklarında başka ülkelerin talihlilerini kabul edebilirler mi? Formu kontrol ediyorum ama henüz cevap bulamadım.

• @Demayfo sanırım viyana bu sene için taşıma kotasını doldurdu,geçen yıl bir güzellik yapıp 100 kadar dosya tasimislar bu yılda bir 50 dosya tasimislardir bu kadar çok mail atıldığını görünce taşıma işini kapattılar sanırım.Ama illaki başka bir iki ülke konsolosluğu taşıma yapacaktır diye düşünüyorum.Bunun içinde önce numaramızın current olmasını bekleyecegiz kişisel görüşüm önümüzdeki iki bültende de temkinli gitmeye devam edecekler en fazla 1k ,1k bir artış bekliyorum, ama keşke daha yüksek olsa.Zaman daraldı current olup biz yüksek numaraların dosya taşıma ,mülakat alması için takvim çok sıkıştı

• @Demayfo ayrıca size ankaradan mülakat gelecektir

• @hsn-kartal Anladım, haklısınız hocam. Umalım da her isteyen bir an evvel isteğine kavuşsun. Öyle düşündüğünüze sevindim, elbette hiç birimiz için süreç kesin değil. Ben de bu şans bir kere ayağımıza geldiğinde fire vermeden, keşke demeden süreci iyi yönetmeye gözlemlemeye çalışıyorum. Her ihtimale karşı hazırlıklı olmak lazım maalesef. "Ankara'ya güvenmeyin" o kadar anlam barındırmaya başladı ki GreenCard Türkiye= Ankara'ya güvenmeyin oluverdi. Hepimizin hakkında hayırlısı olur umarım. Cevabınız içinse ayrıca teşekkür ederim.

• @Demayfo bence bu numberla en geç temmuzda mülakat alırsınız

• @hsn-kartal İnşallah o güzel haber aynı tarihte sizi de bulur ^^

• Başka mail gelen var mı ?

• Başka bir grupta 5100 AS dosyasına 2nl gelmiş bilgisini gördüm. Bir de forumda bildiğimiz kadarıyla, daha önce atlanan 4500 EU dosyası mülakat almış Mayıs ayı için. Pek ilerleme yok gibi…

• @melikemim ortalik çok sessiz ,esas mailler bugün atılmamış demek ki

• @hsn-kartal bari bugün mailler gelse; inşallah gelir 🤲🏻

• @hsn-kartal gerçi saat 11 gibi geliyor hep

• @melikemim inşallah mail geldiğinde ankaranin gidişatını anlayacağız

• Arkadaşlar ben askerden geleli 2 ay oldu. 6 aylık banka dökümünü çıkartıp bankaya imzalattım toplam 3700 dolar var. Asker görevimden yeni geldiğimi ve bütün birikimimin bu olduğunu söylersem bir sorun olur mu sizce? Ayrıca finansal açıdan bildiklerinizi aktarırsanız çok sevinirim. yarın mülakatım var 🙂

• @metu-mcan 5100 de kalırsa vay halimize

• Arkadaşlar süreci amerikada devam ettiren biri var mı eğer amerikadan devam ettirmek istersek bu ne kadar zaman alıyor ?

• @cagri-gurluk Sanırım AOS yapmak istiyorsunuz bu sürece özel bir sayfa burada mevcut orada yeterli bilgi ve sürece dair deneyimleri bulabilirsiniz.

Ayrıca lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• Selam Arkadaşlar,

47XX altındaki atlanan arkaşlara 2NL maili 12.03 tarihinde gitmiş sanırım. Excel tablosunda güncellediklerini görüyorum. Öncelikle mülakat maili alan arkadaşları tebrik eder, süreçlerinde başarılar dilerim.

47XX üzeri içinde bu hafta güzel bir dağıtım gelir inşallah. Bu ay güzel haberlere okadar çok ihtiyacım varki anlatamam.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.1k

| | | |