DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cancan aşağıdaki siteden her türlü ev çeşidini bulabilirsin

https://www.apartmenthomeliving.com/pittsburgh-pa

• Organic, cayirda cimde beslenmis, karada kosan, yerde ziplayan, havada ucan dana kiyma $6.49 olmus. Thanks Biden 🙂

• ⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Organic, cayirda cimde beslenmis, karada kosan, yerde ziplayan, havada ucan dana kiyma $6.49 olmus. Thanks Biden 🙂

Kilosu bu fiyatsa baya iyi. Burada kilosu 9 euro civari
    Edit: Simdi baktim. Yuzde 18 yagli olan kilosu 4.5 euro. Yuzde 10 yagli olan kilosu 8 euro ama 3 paket alinca indirim var ve kilosu 6 euroya geliyor. Yuzde bes yagli olan da 8-9 arasi: https://www.tesco.ie/groceries/en-IE/search?query=minced beef&icid=tescohp_sws-1_m-sug_in-minc_out-minced beef
    Screenshot 2023-10-27 at 00.48.28.png

• @uzaysan, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Organic, cayirda cimde beslenmis, karada kosan, yerde ziplayan, havada ucan dana kiyma $6.49 olmus. Thanks Biden 🙂

Kilosu bu fiyatsa baya iyi. Burada kilosu 9 euro civari
    Edit: Simdi baktim. Yuzde 18 yagli olan kilosu 4.5 euro. Yuzde 10 yagli olan kilosu 8 euro ama 3 paket alinca indirim var ve kilosu 6 euroya geliyor. Yuzde bes yagli olan da 8-9 arasi:

Bırakın bu işleri,burada reis denen biri var."Amerika ,avrupa bitmiş "diyor .Ondan daha iyi mi bileceksiniz? Bitmiş demişse, bitmiştir...🙄

Bu fiyatlara bak, birde satın alma gücü yerlerde ekonomik kriz içindeki insanlarımıza sunulan ürünlerin fiyatına bak.
    Yazık... yazık....
    Bunu hak eden insanlar yüzünden ,hak etmeyenlerde ceremesini çekiyor. ...

• @copataxi tamamen doğru. Türk üreticilerin ihraç ettikleri ürünler gayet kaliteli. Aynı ürünlerin iç pazar muadilleri leş.

• @uzaysan Hocam bunlar cimde gezmeyenlerden yapilan kiymalar. Bunlar burada $4-5 civarlarinda.

Biz arada sirada bunlardan 5-6 lbs falan alip evde burger yapiyoruz.

Tarifi:

Kiymaya 4 kasik pekmez, 4 kasik pirinc unu, 2 yumurta, 5 adet ince kiyilmis sarmisak ve baharatlar ekleniyor (kimyon, karabiber, tuz, aci biber). Sonra cigkofte kivaminda karistirip, temiz bir konserve kapagi kullanarak burgerleri yapiyorsunuz ve dondurucuya atiyorsunuz. Pisirirken kesinlikle yag eklemeye gerek yok. Tavada veya firinda veya mangalda rahatca pisirebilirsiniz. Afiyet olsun! 😎

• @MySea selamlar, pekmez neden ekleniyor ? İlk kez duydum pekmez eklendiğini. Bir denemek isterim.

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Kiymaya 4 kasik pekmez, 4 kasik pirinc unu, 2 yumurta, 5 adet ince kiyilmis sarmisak ve baharatlar ekleniyor (kimyon, karabiber, tuz, aci biber). Sonra cigkofte kivaminda karistirip, temiz bir konserve kapagi kullanarak burgerleri yapiyorsunuz ve dondurucuya atiyorsunuz.

Bu amerikan burger köfteleri için bir tarif mi? yoksa sizlerin bulduğu özel bir tarif mi?

• @Bener-Ersoy-0 Tat ve lezzet vermesi icin pekmez ekliyoruz.

• @kartalveat Bizim deneme yanilma usulu buldugumuz bir tarif. Ancak, benzer tarifleri ben internette Turkish tariflerde de gordum.

• @MySea teşekkür ederim. Hiç denemedim ama çok merak ettim.

• Dayton/OH için söylüyorum; okul puanı iyi olan bölgelerde Apartman konutları 1475-1750 $ aralığında bulabiliyorsunuz. Tabi konumuna ve büyüklüğüne göre bu fiyat yukarı doğru tırmanıyor.

• Texas Richardson’da (Kuzey Dallas) Lubnan marketi olan Sara’s Markette cokca Turk urunu bulunabiliyor. Bircok Turk marketinden daha buyuk ve ucuz, asagiya urunleri ve fiyatlari ekliyorum.

$5.99 Caykur Rize turist cayi 500gr
    $2.59 Caykur tomurcuk cay 125gr
    $14.99 Teksut Ezine peyniri 650gr
    $6.99 Ikram biberli yesil zeytin 700gr
    $3.99 Marmarabirlik L boy siyah zeytin 500gr
    $16.99 Merve baton sucuk 600gr
    $3.49 Reis pilavlik bulgur 1000gr
    $3.49 Reis kisirlik bulgur 1000gr
    $3.49 Reis kirik pirinc 1000gr
    $11.99 Reis baldo pirinc 2500 gr
    $2.69 Reis irmik 500gr
    $1.99 Ulker arpa sehriye 500gr
    $2.99 Oncu domates salcasi 700gr
    $3.99 Tukas aci biber salcasi 700gr
    $4.99 Seyidoglu kakaolu kurek helva 400gr
    $5.99 Arifoglu Maras pul biber 175gr
    $2.99 Arifoglu nane 70gr

Bonus 🙂
    $7.99 Eti popkek 24’lu paket
    $0.99 Sarelle cikolatali gofret
    $0.79 Ulker cikolatali gofret

• @KEMALAKKAYA Merhabalar , Houstonda apartman ve mustakil ev kiralari arasinda cok cok buyuk farklar olmuyor ama yine bolgesine gore degiskenlik gosteriyor. 2+1 yada 2+2 apartman dairelerini ortalama 1750 $a bulabilirsiniz.
    Mustakil evler ise ortalama 2000 veya 2200 dolar civarinda 4+2 gibi dusunebilirsiniz. Okul puanlarina gore farklilik gosterecektir. Market alisverise de degisken ancak biz et sut yumurta meyve sebze Turk marketi 800$i buliuyor aylik arac sigortasi 150 $ arac kredisi 430$ saglik sigortasi iki kisi 500$ telefon internet ve netflix uyeligine de ortalama 200$ veriyoruz.elektrik su 100$ toplam ve benzini de katinca mutlaka 4500$ oluyor. Neyden kisarsin diye sorulsa ev diyebilridik belki 1500$a da ev bulunabilir. belki bu tutar 3500$`a dusebilir Houstin icin ama daha duser mi emin degilim.

• @MySea abd ve ingilterede kullanılan worcestirshire sosuna tadı benzediği için pekmek ekliyoruz. Ben size eşit miktarda da hardal eklemenizi ve yoğurmadan karıştırmanızı tavsiye ederim. Bir de öyle deneyin. 1 lb için 2 tatlı kaşığı pekmek 2 tatlı kaşığı hardal, isteğe göre tuz ve kararbiber ekleyip yapıyorum ( Bu tarif Ankara'nın en beğenilen hamburgercisinde kullanılıyor). Öyle etin tadını daha net alabiliyorum.

• @EasternStar Tesekkurler, bir dahaki sefere hardal da ekleyecegiz.

• @MySea Ben de sizin tarifinizi not aldım, bizim evimizde pazar günü hamburger günüdür, yarın yapacağım, ben de teşekkür ederim.

• @EasternStar Afiyet olsun! 🍔

• @janedns merhaba sağlık sigortasını biraz açabilir misiniz neleri kapsıyor felan ?

• @janedns Teşekkürler vermiş olduğunuz örnek için bazı rakamlar yükselip bazıları da düşebilir değişir.
    peki iş ve kazanç durumları nasıl değerlendirilir.?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |