DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba dün vize parasını yatırdım.Paranın yatdığına dair onay geldi.Randevu tarihine girdim 2024 Mayıs 20-21-22 vs uygun tarih gün gözüküyor.Tarihi seçtiğimde İŞ DIŞI BİR GÜN SEÇTİNİZ yazıyor.Tüm yılı kontrol ettim uygun günleri işaretledim sonuç hep aynı İŞ DIŞI BİR GÜN SEÇTİNİZ randevu tarihi alamadım.Yurt dışında çalıştığım için bulunduğum ülkenin ABD konsolosluğundan vize başvurusu yaptım Bu konuda ne yapmalıyım deneyimleriniz ve önerileriniz paylaşır mısınız Teşekkürler.

• Merhabalar, 7 Mart günü DS-160 doldurdum ve randevu aldım. CEAC sitesinden DS-160 için sorgulama yaptığımda "Your search did not return any data." yazısı çıkıyor. Bu neden kaynaklı oluyor? Bir süre sonra durum güncellemesi olacak mı yoksa değişmeyecek mi bu? Cevaplarsanız sevinirim.

• ⭐⭐

@gokerp mülakat sonrası için sorgulama bölümü orası. Yani vize statünüzü görmek için. Formu doldurup imzaladıysanız mülakat tarihinde mülakatınız sonucunu ordan takip edebilirsiniz.

• @selamibasaran Ek olarak, o sorgulama dosyası KCC tarafından açılıp konsolos tarafından görülmeye hazır hale geldiğinde, mülakattan en fazla 72 saat önce genellikle de 24 saat önce görünür hale geliyor.

• Merhaba ds 160 formunu doldurdum, online imza attım form numarasını online randevu sistemine ekledim ama randevu almadım. Ds formunda değişiklik yapmak istiyorum sistem izin veriyor bu değişikliği yapmam problem olur mu?

• Merhaba ben mulakatsiz yenilemeye uygun goruldum. Talimat emaili bekleme suresi 6 haftadır diye email geldi. Ben daha kısa olacağını sanmıştım. Haziran da amerikaya gidiyorum aslinda mevcut vizem gecerli olacakti ama yenilemeyi simdi yapmak istedim. 6 haftada talimat emaili gelirse hazirana kadar yeni vize yetisir mi acaba? Talimat emaili geldikten bir kac ay sonra gondersem gerekli evraklari olur mu acaba? en azindan mevcut vizemle gitmis olurum, pasaportumun konsolosluktan geri gelmeme riskine karsin. Simdiden cevaplar icin tesekkur ederim.

• @yolculukzamanigeldi Yeniden form doldurup başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bir kez imzalanan DS-160 formlarında değişiklik yapmak veya Ceac üzerinden görüntülemek mümkün değildir.

• ⭐⭐

@sonateray yetişir büyük ihtimalle.Talimat maili geldikten sonra ,pasaportu gönderdiğinizde 2-3 hafta da yoğunluğa göre vize basıyorlar.

• Merhaba ,Ben tek başıma İltica başvurusu yaptıktan sonra hali hazırda turist vizesi olan eşim (turist vizesini beraber aldık) "eşimin 1 kez giriş çıkışı var ABD ye " Türkiye’den Amerikaya kısa süreli beni ziyarete gelebilir mi ? Kapıda gümrük memuru benim iltica ettiğimi görüp eşimin girişine izin vermeyip vizesini iptal eder mi ? Böyle bir tecrübesi ya da duyumu olan var mı ?

• @koray__1158 Haklı gerekçeniz yoksa iltica başvurusu ile kendinizin ve eşinizin geleceğini tehlikeye atmanızı tavsiye etmem (Kabul oranı %26). Eşinizin girişi potansiyel göçmenlikten ötürü reddedilirse muhtemelen vizesi de tehlikeye girecektir. Zira sizin USCIS üzerinden dosyanız açıldıktan sonra CBP bu dosyanın varlığını görecek; ancak işlemler "confidential" olduğu için içeriğine erişim sağlayamayacaktır.

• Cevabınız için teşekkür ederim . Açıkçası ABD için ölüyor bitiyor durumda değilim .Ama şu an da gidip düzen kurabileceğim , dil sorunu yaşamayacağım tek ülke ABD gibi duruyor . İltica için gerçekten o kadar haklı gerekçem var ki dosyama TRUMP baksa bile onay verebilir 🙂 . CBP her ne kadar içeriğini göremese de dosyanın varlığını görüyorsa dediğiniz gibi çok yüksek oranda eşimin girişine izin verilmeyip vizesi de iptal edilecektir. Beraber gitmekle alakalı yeni bir plan yapmak gerekiyor . Özellikle sizin CBP nin dosyanın varlığını görebildiği konsuunda verdiğiniz bilgi çok değerli benim için. Çok teşekkür ederim .@EasternStar

• @koray__1158 CBP, USCIS Homeland Security'ye bağlı kurumlardır, dolayısıyla aralarında bilgi alışverişi hızlıca gerçekleşir. İltica başvurunuz gerçekleşince size bir "tebligat" gönderilecek, zaten statünüzü de o tebligat sağlayacak, süreç boyunca dosyanızda yer alan veriler mahkeme aşamasına gelmediği sürece siz, avukatınız ve ilgili USCIS görevlileri arasında kalacak.

Eşinizin durumu ile ilgili net bir şey söyleyemem ama bahsettiğiniz risklerin bulunduğunu bilmenizi isterim.

• @koray__1158 hocam iltica ederseniz trye geri dönemezsiniz bu bir.
    ikincisi vatandaşlığı aldıktan sonra bile geri dönmeniz sıkıntı bu iki.
    sizden sonra ailenizin vize alması gayet zorlaşacaktır. Akrabalarda dahil buna.

bunları bilin de.

• ⭐⭐⭐

@charon @koray__1158 yakınlarınız vize alamaz diye bir durum yok bir çok kişi var iltica başvurusu içerde olup aile üyeleri ve akrabalarının sorunsuz vize aldığı

• @charon evet bu durumların bende çok iyi bir şekilde araştırdım ve farkındayım . Yine de bilgilendirmeniz için teşekkür ederim 🙂

• @Emre-Kurtulmuş İltica başvurusuna dahil olabilecek 1. derece yakınlarda sıkıntı (eş-çocuk) oluyor Emre Hocam. Anne/baba/kardeş için ise öyle bir sorun fazlaca gündeme gelmiyor.

• Merhaba,

Annem ve kardesim icin turist vizesi basvurusunda bulunduk. Annem ogretmen uzun yillardir calisiyor ve yesil pasaportu var. Gecmis yillarda Almanya, Italya gibi avrupa ulkelerine seyahat etti. Kardesim suan universite son sinif ogrencisi ve bekar. Kendisi de daha once avrupa da bulundu, gecen sene 8 9 balkan ulkesini ziyaret ettiler. Ben uzun yillardir amerika da yasiyorum, yesil kartim var ve DS formlarini ben doldurdum. Mulakat alirken grup olarak isaretledim beraber girmeleri icin. Sorum

1. Forumda okudugum tecrubelerden anladigim bekar ve genc olmak olumsuz olabiliyor ama vizesi onaylanan cogu kisi de var. Kardesimin annem ile beraber mulakata girmesi sizce sorun yaratir mi? Mulakat tarihlerini ayirmali miyim? Bunu sistem de nasil yapabilirim?

Turist vizesi mulakat surelerinin bu kadar uzun ve zor olabilecegini bilmeden gidis donus biletini almistik ve one almak icin bu forum da belirtilen kisiye odeme yaparak one almaya calisacagim ama mulakata grup olarak mi girsinler yoksa ayri ayri mi, alma ihtimalleri ne oldugunu bilemedigimden sizlere danismak istedim. Tesekkurler.

• Merhaba bir sorum olacak

Daha önce kendim ABD vizesi aldım. Şimdi Anneme ve kardeşime almak istiyorum. Annemin pasaport süresinin bitmesine 2 yıl kaldı (bu problem olur mu bilemedim) Kendisi emekli, ds160 formuna 3 kişi beraber gideceğiz diye belirttim (kendisinin doğum günü sebep olarak)

• Pasaport süresi vize almasına engel olur mu?
    • daha önce 2 schengen vizesi aldı (Hırvatistan)

Teşekkürler

• @mertsongultekin 6 aydan uzun süre geçerli bir pasaport vize almak için yeterlidir. Amerika turist vizelerini genelde 10 yıllık veriyor. Pasaportun süresi bitince bile, Amerika'ya seyahat ederken geçerli pasaportunuzla birlikte geçerli olmayan ancak içinde vize bulunan pasaportunuz ile seyahat edebilirsiniz.

• @Hope-Breaker çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

185

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |