DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Figen teşekkür ederim ☺

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• @gucarslan, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Sini-sini cdc'nin bu konudaki yönergeleri kontrol ettiniz mi?
    en doğru bilgiyi oradan alırsınız çünkü.

şimdi baktım evet kabul etmiyormuş gibi duruyor fakat Unganlar kabul ediyor. amerikadaki sağlık birimlerinden de kabul eden var mıdır onu merak ettim.

• @ATS16, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@gucarslan @Sini-sini CDC recommends the 2023–2024 updated COVID-19 vaccines: Pfizer-BioNTech, Moderna, or Novavax, to protect against serious illness from COVID-19

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/stay-up-to-date.html#:~:text=What You Need to Know,serious illness from COVID-19.

çok teşekkürler. Unganların kabul etmesi amerikada da kabul edilir mi düşüncesini getiriyor aklıma ama sanırım deneyimlemiş biri olmadan emin olmak imkansız 😔

• Selamlar,
    DV23 için AOS yolunu denemiştik. Son güncellemeleri yeni ekleyebildim.
    Bizim sürecimiz maalesef umduğumuz gibi gitmedi ama belki buradaki bilgiler başka kişilere yardımcı olur. AOS deneyen kişilere bol şans.

https://yesilkartforum.com/forum/post/370779

• @Sini-sini

Aşağıdaki resmi linkte'de görebileceğiniz üzere Department of State göçmen vizeler için uygulanacak aşılar kapsamında CDC kurallarını referans olarak gösteriyor.

AOS yapmayı planladığınız için bende bir önceki mesajımda sizinle CDC'nin konu ile ilgili talimatını paylaştım, Pfizer-BioNTech, Moderna, or Novavax aşılarını işaret etmiş CDC.

Deneyimlemiş kişilerin yönlendirmeleri veya tavsiyelerindense yazılı resmi talimatları takip etmeniz olası aksiliklerin önüne geçecektir. Tabi son karar sizin, sürecinizde bol şans

• @Sini-sini Bence bu konuyla ilgili en doğru bilgiyi, AOS yaparken sağlık raporunu alabileceğiniz kliniklere sorarak alabilirsiniz. Zip kodunuza göre arama yapıp, ilgili kliniklere mail atabilirsiniz. Hatta maile aşılarınızı ekleyin. Herhangi bir aşıyı kabul etmiyorlarsa zaten raporu hazırlamıyorlar.

• @ATS16, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Sini-sini

Aşağıdaki resmi linkte'de görebileceğiniz üzere Department of State göçmen vizeler için uygulanacak aşılar kapsamında CDC kurallarını referans olarak gösteriyor.

AOS yapmayı planladığınız için bende bir önceki mesajımda sizinle CDC'nin konu ile ilgili talimatını paylaştım, Pfizer-BioNTech, Moderna, or Novavax aşılarını işaret etmiş CDC.

Deneyimlemiş kişilerin yönlendirmeleri veya tavsiyelerindense yazılı resmi talimatları takip etmeniz olası aksiliklerin önüne geçecektir. Tabi son karar sizin, sürecinizde bol şans

çok teşekkürler vakit ayırıp bilgilendirme yaptığınız için

• @erenotti, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Sini-sini Bence bu konuyla ilgili en doğru bilgiyi, AOS yaparken sağlık raporunu alabileceğiniz kliniklere sormanız. Zip kodunuza göre arama yapıp, ilgili kliniklere mail atabilirsiniz. Hatta maile aşılarınızı ekleyin. Herhangi bir aşıyı kabul etmiyorlarsa zaten raporu hazırlamıyorlar.

çok teşekkürler dönüşünüz için. evet en mantıklısı tek tek mail atmak olacak. umarım kabul edilir tüm aşılarımız. hem maddi hem sağlık açısından fazladan aşı olmak külfet olucak 🙏🏻

• @aslisirin, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Sini-sini selamlar, benim de 4 doz sinovac'ti, kabul ettiler hic sorun olmadi. Bilginize

selamlar şimdi gördüm mesajınızı. AOS yaparak mı aldınız greencardınızı? hangi eyaletti acaba? inanılmaz bir umut oldunuz şuan bize 🙈

• @OzdeNeslihan çok geçmiş olsun gerçekten onca emek ve umutları kaybetmek herkesin başedebileceği bir şey değil. çok çok üzüldüm. burda sizin açınızdan en talihsiz olan durum parmak izinde code 2 yazması anladığım kadarıyla. bu önlenebilir bir durum mu? bunu yaşamamak için dikkat edebileceğimiz bir şey var mı? yoksa tamamen şansa mı kalmış durumda?

• @Sini-sini Covid’in haricinde diğer eksik aşılarınızı da gözden geçirin (birkaç sayfa öncesinde bu konuyla ilgili detaylı bir postum var), Türkiye’de olup gelebiliyorsanız, öyle gelin. Amerika’da insurance yoksa, aşılar çok maliyetli oluyor. Parası önemli değil diyorsanız da siz bilirsiniz, kan testi (kan testinde bazı hastalıklara antikorunuz tespit edilebilir ve bazı aşılara gerek kalmayabilir) ve sunduğunuz aşı kartları (raporları) sonrası size şu aşılarınız eksik diyorlar. Böyle de yapabilirsiniz.
    Tavsiyem eğer olmamışsanız, ya da raporunuz yoksa gelmeden influenza (sezonluk grip aşısı), tetanoz ve kızamık (MMR) aşılarını olmanız. Su çiçeği (chicken pox) aşınızın da raporu yoksa, kliniğe sorun ben bu aşıyı çocukken oldum ancak raporum yok diye, yönlendirmelerine göre hareket edersiniz.
    USCIS yönergelerini okumak önemli ancak direkt klinikte çözmeniz en mantıklısı, kendileri zaten USCIS yetkili kliniği ve yönergede yazan bir şeyin dışında hareket etmiyorlar. Herşeyiniz tam ise kapalı ve mühürlü zarfta raporunuzu teslim ediyorlar, ayrıca size emaille de gönderiyorlar.

Sağlık raporu konusu AOS’un en kolay kısmı, ödemeyi yapıyorsun, eksik aşıları tamamlıyorsun, 4-5 günde alıyorsun. Burdaki en önemli sıkıntı yavaşlık…banka ve postane işleri maalesef. O yüzden terminlerinizi iyi ayarlayın. Türkiye’deki bankacılık sistemi ve her şeyin hızlı yürümesi burda kesinlikle yok. Her şey postayla yürüyor, ve bir gönderinin eyalet içi adrese varması en iyimser durumda 7-8 gün. Komşu eyaletse 2 haftayı, uzak eyaletse 3 haftayı hatta 1 ayı bile bulabiliyor.

• @Sini-sini @erenotti çok haklı bütün aşıları kontrol etmek gerek.
    30 yaş üstü olanlar aşı kartlarını bulamadığı için ispatı çocuklar kadar kolay değil. Ben gelmeden 1 ay kadar önce aile hekimime giderek yetişkinler için yapılan aşıların tamamını olmak istiyorum dedim. 😹 Yaptı hepsini ancak şuan hatırlamadığım bir aşı aslında iki dozluktu. Yani keşke daha önce yaptırmaya başlasaydım dedim. Ancak sonra o olmadığım doz sorun olmadı.
    Bazı çocukluk aşılarını yapmıyorlar ancak bir karnem oluşmuş oldu. Girip aşısı mevsimi olmadığı için onu yaptıramamıştım.
    Geldiğimde yetkili hekimin ofisi ile öncesinde bu konuları hep yazıştım ve karneye bakarak sadece grip aşın eksik görünüyor gibi dedi. Sonra bağışıklık kontrolü için kan testlerine, laboratuvara yönlendirdi. Sonuçlarda da hepsine bağışıklık çıkınca sadece grip aşısı ile kurtardım. Onuda hekim gittiğimde 25$ a yaptı.
    Çocuğumda Covid aşısı yoktu. Onuda yaptırmak istemedim. Doktor Hintliydi ve endişelerime hak vererek. Yorum yazdı ve ben çocugumun formlarını tüm aşılar tam, covid aşısı eksik gönderdim. Tabi ki olmadı, RFE geldi. 200$ a CVS den aşı yaptırdım. Sağlık formları hekim tarafından imzalandı, kapalı formu tekrar gönderdim. Ek masraf oldu ama denemezsem içim rahat etmeyecekti.
    Hekiminizi seçtikten sonra yazışın maille, onlar sizi en doğru şekilde yönlendirirler aşının markası konusunda.

• @frida_beau Merhabalar AOS için çocuklardan kaç yaştan itibaren covid aşısı talep ediliyor.

• Merhaba, geçen sene aos için aldığım vukuatlı nüfus kayıt örneğini İngilizce tercüme ettirmiştim. Hala duruyor fakat geçerlilik süresi yazıyor üstünde ve Türkiye’ye göre geçerliliği kalmadı. Şimdi yenisini alıp tercüme ettireyim dedim onu da 1 ay geçerli olarak e devletten alabiliyorum . Geçen haziran ayında alıp tercüme ettirdiğimi şimdi tekrar aos için kullanabilir miyim? Göçmenlik ofisi o tarihe takılır mı? Rfe olur mu? Konsolosluktan alınan belgede geçerlilik süresi var mı?

• @Sini-sini mektup gelince bu Code'u görüyorsunuz. Mektupta yazıyor. Ya sistem ya kişi hatası olduğunu düşünüyoruz. Ancak öncesinde benzer bir case olmadığı için ne Code biliyorduk ne de "neden tek parmak izi alındı" sorusunun cevabını bulabildik. Mülakat tarihimiz belli olduğu için bir durum olursa orada çözeriz dedik.
    Parmak izi verdiğimizi gösteren dokumanları officer'a verdik. O bile Code konusunda bilgi vermedi. Biz sonradan öğrendik.

Yani size gelecek Biometric randevu mektupların sağ üst kısmında yazıyor bu Code'lar. mektubunuzu aldığınızda kontrol edebilirsiniz, bu gibi bir durum yaşarsanız belki önden yani mülakat öncesinde düzeltme yapabilirsiniz.

Biz 28 Ağustosta 10 parmak izi vermiş olsaydık GC almıştık. Doğru parmak izi veren ve bizimle aynı gün hatta öğleden sonra mülakatı olan bir tanıdığımız (aynı USCIS ve officer ile mülakat yaptı) GC aldı. Biz bu nedenle alamadık, kotaya takıldık...

• @elna10 Tarihi geçmiş bir evrakı kullanabilirsiniz önerisini sanırım kimse veremez. Süreç yeterince uzun olduğu için tarih, bilgiler, hepsinin doğru ve tam olmasına dikkat ederek göndermenizi tavsiye ederim. Hersey RFE olarak geri dönüyor bu da artı bekleme süresi demek.

• @elna10 riske etmeyin , surenin cok ciddi rol oynadigi bir AOS sureci DV ile yapilan bu sebeple mumkun oldugu kadar riski azaltin .

• @frida_beau teşekkür ederim ☺

• @Figen teşekkür ederim ☺

• @frida_beau haklısınız . Şimdi alınacak belge de 1 ay geçerli. O yüzden nasıl yapsam bilemedim. Konsolosluğu arayıp süreli mi verecekleri belge onu öğreneyim. Ona göre yeni belge ve çeviri ile başvuruyu yaparım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |