DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Mulakata girecek arkadaslar, AIS kaydi yapmayi unutmayin lutfen.

• Forumdaki bütün bilgiler için katkı veren arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Randevu alan arkadaşlarımızda da hayırlı olsun.

EB-2 NIW Category
    Priority Date: 30.12.2022
    I-140 Approved: 04.02.2022
    DQ: 18.04.2023
    Interview:

• Forumdaki bütün bilgiler için katkı veren arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Randevu alan arkadaşlarımızda da hayırlı olsun.

EB-2 NIW Category
    Priority Date: 30.12.2022
    I-140 Approved: 04.02.2023
    DQ: 18.04.2023
    Interview:

• @dpdemir Hocam AIS kaydi ne oluyor? Bir de sanirim birth certificate gerekli demis bazilari ama nufus kayit belgesi yeterli olur diye dusunuyorum. (Dogum tarihlerini ve yerini gosteriyor, ayrica ailedeki her bireyi gosterir bu nedenle tek tek cikarmaya gerek olmamasi lazim)

• @Hildebrandt AIS kaydi, size gelen mulakati onayladiginizi ve mulakat sonrasi pasaportunuzun gonderilecegi adresi girmeniz gereken konsoloslugun PTT kaydi yapilan sayfasi. Linki asagidadir.

Birth certificate icin, e-devletten alinan “vukuatli nufus kayit ornegi” gecerli. Yetiskinler icin ayri ayri aliniyor. Cocuklar icin, anne yada babanin nufus kayit ornegi gecerli oluyor ama onlara da ayrica bir nusha cikarmaniz gerekiyor.

• @Hildebrandt Aslında ben çocuklar için bağlı olduğum ilçe nüfus müdürlüğüne gidip oradan aldım, çocukların kendi adına vukuatlı nüfus kayıt örneği e-devlette yok fakat bu şekilde alınabiliyor, NVC ye belge gönderdiğim dosyamda buydu yer alan, ve DQ oldu bu şekilde. İSterseniz böyle de yapabilirsiniz. İçim rahat etmedi bildirmeden bunu ben böyle yaptığım için:)

• @TOK geçmiş olsun hocam sevindim güzelce halletmenize.

• @niwss çok geçmiş olsun hocam, bir step daha bitti:)

• merhabalar, bugun mülakatımı tamamladım konsoloslukta. Sabah erken saatlerde randevum vardı. Öncesinde randevu saatinize göre dışarda sıraya giriyorsunuz ve sırayla içeri alınıyorsunuz. İçerde size bir numara veriyorlar ve bu numaraya göre önce evrak teslimine sonra da interview a çağrılıyorsunuz. Evrak teslim ederken sadece listedekiler istendi fazlasını götürmeye gerçekten gerek yokmuş ama evrakları alan memur bence yeni olduğu için ısrarla benden job offer istedi ve ben de ısrarla NIW başvurusu olduğumu soyledim. Sonrasında yanımda I-140 approval notice vaardı orda açıkca NIW olduğu yazdığı için onu ilettim ve ikna oldu. İnterview sırasında ise önce yemin sonrasında çok hızlı bir şekilde birkaç soru soruldu. Memur, mühendismissin, doktoranı bitirmişsin zaten, job offerında yok ama NIW mıssın gibi kendi sorup kendi cevap vererek çok hızlı bi şekilde tamam onaylıyorum vizeni, bir hafta 10 gün içinde ulaşır dedi. Bugun itibari ile vizem onaylanmış oldu. Tüm bekleyenlere benzer kolaylıkta bir süreç diliyorum.

• @niwss hayirli olsun. Bizim de boyle olur sonuc umarim..

• Bu ileti silindi!

• @niwss Gozunuz aydin. Hayirli, ugurlu olsun.

• @dpdemir teşekkür ederim hocam. Destekleriniz için de teşekkür ederim.

• @niwss Rica ederim. Ne demek. Formun amaci, bildiklerimizi paylasip yardimci olmak 😊 Sorunsuz ve kolaylikla atlatmaniza cok sevindim. Yolunuz acik olsun.

• @niwss çok tebrik ederim. Yani duyumlarımızda olduğu gibi job offerın var mı? neden yok? veya ABD de nerede çalışacaksın, nerelere başvurdun, başvuru yaptın mı? gibi sorular sormadı yani hiç değil mi?
    Veya alanın nedir, neden özel ve yararlı ABD için gibi sorular sormadı mı?
    Ve merak ettiğim hiç nereye yerleşmeyi düşünüyorsun ve sebepleri nelerdir orayı seçmendeki gibi seyler soruyorlar mı?
    Bir de kafama takılan benim I-140 da açıkça NIW yazmıyor. Sag üstte Section: Indiv w/Adv Deg or exceptional Ability in the National Interest
    yazıyor. Bu değil mi bahsettiğiniz.

• @niwss hayırlı uğurlu olsun yeni hayatınız umarım huzurla mutlulukla devam eder 🙂

• @Hilal-2 evet hatta job offer yok aaa ama national interest waiversın diye kendi düzeltti. Nereye gitmeyi planlıyorsun dedi ben de direk sehir adı verdim. Neden diye bile sormadı. Bu soruyu ısrarla soran evrakları teslim alan personeldi (ki bence tecrübesizdi sonrasından içerden başka birini çağırdı ve gelen kişi gösterdi ona nereye bakması gerektiğini), zaten nvc den gelen dokumanlarımızda yazıyor. Interview ı yapan kişi sormadı bile çünkü yazıyordu onunde zaten. Kafanıza takılmasın bence.

• @niwss Gözünüz aydın hocam. Hayırlı uğurlu olsun!

• @niwss sizin de i-140 da yukarida benimkinde yazdigi gibi yaziyor degil mi niw icin?
    Bir de sizi yormazsa hocam mulakati yapanla ilk karsilastiginizdan itibaren size tek tek neler sordugunu, ve soyledigini yazar misiniz mumkunse.
    Tesekkur ederim simdiden.

• @Hilal-2 hocam Niw kategorisinde öyle yazıyor. Benim de öyle yazılı. İnşallah alırsınız çok stres yapmayın. Ben de stres yapıyorum job offer zaten niw de şart değil. Benim stresim arşivde bile olmayan tek bi suç. Kaydı o da beni çok strese sokuyor ama kaderde varsa inşallah vardır gideceğiz. Ben eyalet şehir vs iş olanaklarına göre baktım biraz gerçi ben DQ bile değilim henüz.. Aile ile gidenler yine iyi ben olursa inşallah olur tek gideceğim.. Ama job offer dert deği niw de. Onu takmayın bence.

Benzer Başlıklar

• 930
  • 28
  • 1
  • 1194
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |