DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@abrakadabra bahsettiğiniz kişinin deneyimini okudum tutarsız cevap nedeniyle bi kere red almaları gayet normal olmuş ne yazık ki, sorulan soruya eşlerden biri hayır derken diğeri evet diyor her ne kadar o anki stresten olsada bütün görüşmeyi güme götürür. 1 kişi böyle bir sorun yaşadı diye lotoya katılmak turist başvurusunu etkiler düşüncesi oluşturmak çok doğru sayılmaz

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra dediğiniz gibi bulmak isterlerse bulurlar fakat her sene 15-20 milyon başvurunun yapıldığı bir sistemden dolayı insanlara red vermek isterlerse turist vizesinden bu çok saçma olur.

Sizin geçmişiniz tabii ki araştırılıyor eğer çalışma izniniz yokken çalıştıysanız bunu farkederlerse onla alakalı baskı yapmış olabilirler gayet doğal.
    İsim noktasıda maalesef NNCPden APye kalan göçmen ve göçmen olmayan vizelerde bir çok kişi oluyor, bu nedenleri gayet makul olsada maalesef ailenin size koyduğu bir isimden dolayı böyle bir durum yaşayabiliyor oluşu insanların bencede çok üzücü

• @ayvalik10 Hocam sizin yalan söylediğinizi iddia etmedim, bu olay yaşanmıştır; ancak mevcut düzende konsolosun başvuranların GC çekilişine katılıp katılmadığını anlaması ancak fotoğraf kontrolü veya başvuranın beyanı ile mümkündür. 3 dakikalık mülakatta o biyometrik fotoğraf kontrolü yapılmaz, başvuranlar çekilişe katıldıklarını beyan ederlerse o zaman iş değişir ve konsolos bunu, haddini aşıp kanunu genişleterek, sanki göçmenlik başvurusu yapılmış gibi yorumlamıştır, nasıl olsa itiraz mercii de yok.

• ⭐⭐

@ayvalik10 Bence siz çok derinlemesine düşünüyorsunuz bu tür olayları yüzeysel düşünmek lazım. Yanlış anlamayın ama abd lilerin kafası bizim türkler gibi kurnaz çalışmıyor. Neticede turist vizesi dediğim gibi, sizi özel ajan felan olarak almıyorlar neden derinlemesine araştırsınlar ki. Bana kalırsa mülakat öncesi suç kaydınız var mı önceden başvurdunuz mu, işiniz ne ve pasaportunuzda hangi ülkeler var onlara bakıyorlardır sadece.

• ⭐⭐⭐

@newbie97 bu noktaya katılmıyorum orada konsoloslukta çalışan herkes çok üstün dereceli eğitim alıyorlar. Bu eğitimler sırasında ülkeye yönelik konulara hakim olduğuda bence aşikar mesela neden maddi geçim kaynağı Türkiyede istenirken diğer konsoloslukların genelinde istenmiyor. Ekonominin kötülüğü nedeniyle amerikaya gidince devlete yük olmayacak birey olduğunuzu görmek istiyorlar. Bir çoğu kişinin kenarda birikimi olmadığını biliyorlar çünkü.Hatta şöyle başka bir örnekte vereyim bu bankada ne kadar göstermeliyiz vs sorularında şu kadar az mı olur yada fazla mı olur sorularının esnasında Uğur bey şöyle bir şeyi söylemişti daha önce 500bin$ civarı birikim gösterip APye kalan olmuş mesela. Türkiyede bu tarz bir birikimin ne kadar zor elde edilebileceğini biliyorlar mesela. Yani düşündüğümüz kadar yüzeysel değiller bence ülkenin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik durumlara gayet hakimler

• ⭐⭐

hello everybody good morning sun shines:) kaldı 108 gün nefeslerin tutlmasına çok az kaldı... şimdiden tutanlarda vardır... biraz ev kira paylaşımları yapsak mı acaba bulduğumuz güzel evleri paylaşsak bedelleriyle beraber ayrıca mevkileri de tabiki ben müstakil evciyim ufak bir bahçe 2 oda 2 banyo yeterli şimdilik diye düşünüyorum baktığım eyaletler teksas ve miami çoğunlukta 🙂

• @debbieLA77 Günaydınlar. Ben bu sıralar ev kiraları değil de Chicago'dan Houston'da yaşama hayallerine doğru geçiş aşamasındayım. Daha oralara gelemedim 🙂

• ⭐⭐

@debbieLA77 günaydın bir artı sıfır bi evim olsa bile yeter San Francisco da

• çıkarsa yaşayacağım yer çok net. wat yaptığım, hala görüştüğüm kişilerin olduğu indiana. bunun sebebi oradaki kişilerle konuşmamda bana iş konusunda yardımcı olacaklarını iletmeleri. ev konusunda; bahsi geçen iki şehrin nüfusu 30 bin ve 60 bin civarında. kiralık apartman dairesi sayısı bu nedenle 3 falan 😂 ilk etapta house tipindense apartman tipi daha rahat olur diye düşünüyorum genel olarak. aman çıksın da gerçi 😂 halledilemeyecek bir şey yok. bu iki şehri çok istememin bir diğer nedeniyse şikago'ya trenle iki saat saat falan uzakta arabayla bu süre çok daha kısa haliyle. bir istanbullu olarak bu bana hiçbir şey gibi geliyor. kafamda izmit gibi konumlandırdım 😂

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@abrakadabra dediğiniz gibi bulmak isterlerse bulurlar fakat her sene 15-20 milyon başvurunun yapıldığı bir sistemden dolayı insanlara red vermek isterlerse turist vizesinden bu çok saçma olur.

Sizin geçmişiniz tabii ki araştırılıyor eğer çalışma izniniz yokken çalıştıysanız bunu farkederlerse onla alakalı baskı yapmış olabilirler gayet doğal.
    İsim noktasıda maalesef NNCPden APye kalan göçmen ve göçmen olmayan vizelerde bir çok kişi oluyor, bu nedenleri gayet makul olsada maalesef ailenin size koyduğu bir isimden dolayı böyle bir durum yaşayabiliyor oluşu insanların bencede çok üzücü

Buradaki kişinin deneyimine istinaden yorum yaptım açıkçası ben de.
    Turist başvurularında GC başvurusunu kontrol edip etmediklerini hiçbir zaman bilemeyeceğiz neticede aramızda konsolosluk çalışanı olmadığı için 🙂

ABD'de hiç yasal olmayan bir statüye düşmedim bu arada.
    J1 vize ile bulunmuştum ve SSN card'ım hala cüzdanımda duruyor üzerinden yıllar geçmiş de olsa, belki bir gün işe yarar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@abrakadabra gittiğin zaman sistemden silinmedi ise hemen aktif hale getirip ssn office kapısından çıktığın gibi ehliyete gidip alırsın daha sonra delivery için başvuru yaparsın.

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@abrakadabra gittiğin zaman sistemden silinmedi ise hemen aktif hale getirip ssn office kapısından çıktığın gibi ehliyete gidip alırsın daha sonra delivery için başvuru yaparsın.

abi keşke çıksa da gitsek, beklemeye hatta SSN'yi sıfırdan çıkartıp beklemeye de razıyım ben 😃
    Şaka bir yana, orada olduğum dönem keşke ehliyet alsaymışım. Şimdi elimde 13 senelik ABD ehliyeti olmuş olurdu 🙂

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra ssnin sistemden silinme gibi bir durumu olmuyor bu arada sadece kartınızı yeniletirsiniz olası durumda çünkü J1 ile aldığınız ssnde “for authorization work only” ibaresi vardır yenisini bu ibare olmadan alırsınız.
    Bence ehliyet olarak çokta üzülmeyin yenileme yapamamış olacaktınız bu süreçte büyük ihtimalle geçmiş sıfırlanması gibi bir durum oluyordur o konuda bence sıfırdan alma işlemlerinden bir fark olmazdı diye tahmin ediyorum sizin için

• ⭐⭐

@hasnotben peki bu hayalleri nasıl kuruyorsun oturup düşünerek mi araştırarak mı ? nelere bakıyorsun araştırıyorsan bizimle de paylaşır mısın lütfen 🙂

• ⭐⭐

@hasnotben zaten benden söylemesi chicago da toton donar valla çok soğuk orası ya ne zaman gitsem burnum kanıyordu soğuktan inan bana 🙂

• ⭐⭐

@lawyergirl san francisco da bir ev tabiki çok güzel olur 🙂

• ⭐⭐

@abrakadabra ssnin sistemden silinme gibi bir durumu olmuyor bu arada sadece kartınızı yeniletirsiniz olası durumda çünkü J1 ile aldığınız ssnde “for authorization work only” ibaresi vardır yenisini bu ibare olmadan alırsınız.
    Bence ehliyet olarak çokta üzülmeyin yenileme yapamamış olacaktınız bu süreçte büyük ihtimalle geçmiş sıfırlanması gibi bir durum oluyordur o konuda bence sıfırdan alma işlemlerinden bir fark olmazdı diye tahmin ediyorum sizin için

Kesinlikle öyle, sıfırlanmış olurdu muhtemelen.
    Çünkü birkaç sene önce BoFA'yı arayıp hesabımın durumunu sorayım demiştim ama sistemlerde bulamamıştı hiçbir kayıt. Oysaki BoFA banka kartım bile hala elimde 🙂 Ama bir işe yaramıyor tabi, hatıra olarak duruyor.

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Benim hatırladığım kadarıyla çoğu kişinin banka dökümlerine, tapusuna vs bakılmıyor bile. Genel olarak profilinizi zaten çıkarıyorlardır bahsettiğim gibi international background check diye bir şey varmış mesela tunustaki bir bireyin bile işe giriş çıkışlarını yani sigortalı bir işte çalışıp çalışmadığını dahi görebiliyormuşsunuz ama bunu normal bir dedektif bile kontrol edebiliyor. Diplomatlar zaten eğitimlidir ama kcc çalışanları yada genel olarak toplumu ele alırsak sadece orası için değil avrupadaki genel toplum bile çok saf kalıyor bizim milletimize göre

• Yasaklı

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Kesinlikle öyle, sıfırlanmış olurdu muhtemelen.
    Çünkü birkaç sene önce BoFA'yı arayıp hesabımın durumunu sorayım demiştim ama sistemlerde bulamamıştı hiçbir kayıt. Oysaki BoFA banka kartım bile hala elimde 🙂 Ama bir işe yaramıyor tabi, hatıra olarak duruyor.

Hesapta 8 ay hareketlilik olmazsa kapanıyor.

Ben BofA kredi kartımı Türkiye’ de aktif kullanıyorum şu an. Kullanıp, ödüyorum düzenli olarak. Hem bu yüzden hem de skor oluşsun diye.

• ⭐⭐⭐

@newbie97 turist vizesinde bakmasalar bile DV vizesinde bakıyorlar genelde, çok detaylı bir inceleme yapmıyor belki ama maddi birikiminiz yeterli olur mu diye kontrol ediyorlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.1k

| | | |