DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Gc açıklandığı zaman belli bir saate kadar siteye giremiyorsun.Mesela ben,geçen yıl 19.00'da açıklanan sonuçlara saat 22.00 civarinda bakabilmistim.Haliyle ds formunu cabuk doldurmakta insana artı kazandırdığını göz önüne bulundurursak öyle aman aman sıkıntı çıkarır mı mülakata çağrılmak için?

• @Birgariphayat pandemi ile değişmiş, DS260 doldurma tarihine göre mülakat dağıtımı yapılmış pandemi sürecinde lakin 23-24 mali yılı içerisinde (şu an) DV2024 mülakatları dağıtılırken DS260 doldurma tarihi göz önünde bulundurulmaksızın dosya numarasına göre (CN) mülakat dağıtımı yapılıyor.

DV2025 kapsamında neye göre dağıtım yapılacağı tabi ki bilinmez, bununla ilgili resmî bir açıklama yok.

• 2024 yılı cn numara sırasıyla gidiyor ds260 temmuz ağustosta dolduran mülakat maili aldı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ds260 isterseniz 19.01 saatinde doldurun sonuçta konsolosluğa sizin dosyanız gitmedikten sonra hiçbir anlam ifade etmez. Ondan dolayı bunu kafanıza takmayın siz asıl ankaranın hızlanması için ne yapılır onu düşünün.

• ⭐⭐

Diğer ülke vizeleri de karaborsaya düşmüş öyle duydum geçen haberlere çıktı bazı şirketler randevuları direk alıp sonrasında 600-800 dolar arasına satıyormuş

• ⭐⭐

@Birgariphayat Sanmam ben aksine geceleyin sabaha doğru bakacağım. Asya, afrika ve Avrupa tarafı uyumuş oluyor o vakitlerde rahat olur site. Geçen sene açıklanırken o kadar pc başında bekledim giremedim

DS260 ı da sakin kafayla doldurmakta fayda var mümkünse ertesi gün uyandıktan sonra doldurulmalı aksi halde bir yanlış cevap bile her şeyi berbat edebilir

• Cevaplar bir nebze içimi rahatlattı.Şimdi tek sorun karti kazanmakta😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newbie97 2-3 gün öncesinden zaten boş halini paylaşıyorum senin sonuç açıklanmadan ds 260 hazır olacak sadece kopya yapıştır yapacaksın o kadar sen yeter ki kazan gerisi bende aklına gelen gelmeyen herşeyin dosyası hazır hazıra konacaksın amerikada ki eve alınacak malzemelerin listesi bile hazır

• ⭐⭐

@ayvalik10 Ben normal hayatta da çok garanticiyim hele olurda kazanırsam gerçek ds260 daki 1 maddeyi doldururken bile yerli yabancı 10 tane farklı kaynağa bakar öyle doldururum 😁

• ⭐⭐⭐

@Birgariphayat çıkarmaz burada verilen hızlı doldurmak önemli sözü hemen aynı gün doldurmalısınız tarzında değil, geciktirmeyin anlamında. Bir kaç gün içinde doldurmanız fazlasıyla yeterli olur yeterki önerildiği gibi haftalarca bekletmeyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newbie97 30 Eylül 2025 yılında ben ds260 doldurdum diye ortaya çıkmazsın dimi. sakınan göze çöp batar unutma

• ⭐⭐

@ayvalik10 Herhangi bir sağlık sorunu veya aciliyet olmadığı sürece uyur ve ertesi gün uyandığım zaman doldururum direk. Asıl mesele kazanmakta bakalım kazanırsak case number kaç olacak ona göre doğu avrupa ülkelerinden oturum alma süreçlerini vs incelemem gerekecek

• @newbie97 merhaba. Kisova'dan oturum almayın, çünkü oradan oturum almak kolay (1 ay bile sürmüyor) ama oradaki ABD Konsolosluğu oturumunuz olsa bile dosya taşımanıza izin vermiyor. Bence eğer maddi imkanınız varsa ve CN numaranız yüksekse DS260'ı doldurmadan çabucak (1 aydan daha kısa bir süre içinde) ideali 1,5 yıllık oturum alabileceğiniz bir ülke bulun. KCC ve ülke konsolosluklarıyla hiç uğraşmadan. Şimdiden en çabuk oturma izni nereden alınır diye araştırın.

• ⭐⭐

@Beykentli Hocam daha önceden dil okulu sebebiyle bir doğu avrupa ülkesinde kalmıştım en basit yöntemi dil okuluna kayıt olmak 1000-1500 euroya hallediliyor direk kayıt ücreti. Ama dediğiniz gibi oturum iznine bağlı dosya taşımayı kabul eden konsolosluk lazım hepsi kabul etmiyor. Eğer CN yüksek olursa konsolosluk listesini açar tüm hepsine mail atar hangileri oturum izni istiyorsa aralarından değerlendirme yapar öyle işe bir yerden başlarım. Gerçi forumda da vardı sanırım o bir liste geçen görmüştüm hangi konsoloslukların oturum izni istediğine dair

1 ay kadar geç göndermeyi göze alabilir miyim bilmiyorum aşırı yüksek CN ye sahip olursam bile çok riskli üstüne pasaportumun süresi bitti onu çıkartması var ve dil okulları her ay kayıt alıyor mu emin değilim fakat eylül gibi kayıtları başlıyor üniversitelerle beraber

• @newbie97 tekrar merhaba. Benim demek istediğim, green card lottery'yi 4.Mayıs 2024'te CN:20XXX ile kazandınız diyelim ve örneğin siz Sırbistan'dan 2-3 haftada oturum izni alabileceksiniz (bunları önceden araştırmak gerekir), hemen oradaki bir dil kursuna ya da okula kaydolun, oturumunuzu 2-3 haftada alın, mümkünse oturumunuz 1.Haziran 2024'ten önce başlasın ama okul ya da kurs 1.Ekim.2024'te başlasın, adres olarak bir yeri (otel, motel vs.) gösterin. Oturumu alır almaz (mümkünse 1.Haziran.2024'ten önce) DS 260'ı mülakat yeri Belgrad/Sırbistan olacak şekilde doldurun. Sonra sizin CN current olunca size mülakat maili gelir. Oturumunuzu da 30.Eylül.2025'e kadar uzatın. Burada Sırbistan yerine Umman da olur, Güney Kore de olur, Avustralya'da olur, vs. Maddi imkanlarınız varsa, bekarsanız esnekliğiniz daha fazla olacaktır.

• Asıl konuya yazıp eğer hala yavaşsa insanların sinirlerini bozmak istemedim, mülakat hızı hala aynı yavaşlıkta mı ilerliyor?

• ⭐⭐

@Beykentli Evet demek istediğinizi anladım bu arada sırbistan için örnek vermek gerekirse girişte 3 ay kalma hakkınız oluyor 3 ay sonra geçerli bir sebebiniz varsa dil okulu gibi 50 euroya 3 ay daha uzatılabiliyor oturum. Doğu avrupa ülkeleri makedonya, bosna hersek vs bu tür işler için maddi yönden en ucuz yerler tahminimce. Çıktıktan sonra dediğiniz opsiyon da değerlendirilebilir aslında denk getirilebilirse 4-10 mayıs tarihlerine b1/b2 randevusu almakta çok mantıklı olur çıkarsa ds260 gönderilmediğinden b1/b2 alınıp süreç abd de tamamlanabilir. Tabi b1/b2 yi bana vermezler tahminimce bekarım, işim gücüm yok potansiyel göçmen profilindeyim

• Herkese iyi geceler, allah herkesin gönlüne göre versin inşallah zaman çabuk geçiyor.

• iyi geceler dostlar. 🙂

• bir hafta başından daha merhabalar. öğle yemeğine çıkmadan bakayım dedim. nasıl gidiyor? greencard çıkmazsa (ki istatistiklere göre %98'imize falan çıkmayacak sanırım) diye yaptığınız yedek planlar var mı?
    ben turist vizesi almayı istiyorum. 10 yıllık bir vize nihayetinde, günün birinde çıkarsa aos yapabilmek için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

173

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |