Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    EB-2 kategorisinde mülakat esnasında job offer letter/employment offer talep ediliyor mu? Normalde job offer gerektirmeyen vize kategorisi ama mülakat alanlar tecrübesini paylaşabilirse sevinirim

• Selamlar, bu sabah Şubat ayında randevumun hazır olduğuna dair emaili aldım. Benim başvurum E2 kategorisinde ve DQ tarihim Aralık 2022 idi.
    Randevu tarihlerinde ciddi bir hızlanma oldu diyebiliriz. Benim durumumda bekleme süresi DQ-Interview arası 13 ay oldu. Umarım bu süreler daha da düşer.

• @mrfry hayırlı olsun tebrik ederim inşallah sorunsuz geçer 🙂

• @mrfry Hayirli olsun. Bayagi bir hizlanma olmus. Bekleyenler adina sevindim. Sorunsuz bir mulakat gecirmenizi dilerim.

• @mrfry Hayırlı olsun, sorunsuz bir şekilde vizenisi almanız dileği ile 🙂

• Bir ihi haber de benden; Aralık 2022’de DQ olan EB5 dosyamızın randevusu 6 Şubat itibariyle verildi.🎊 Bu süreçte yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Muayene randevusu konusunda en uygun zaman nedir ve son 1 yıl içinde Covid aşı zorunluğu halen var mı acaba?

• @Banu-Çavdar Gozunuz aydin Banu Hanim. Cok sevindim. Doktor randevusunu en erken, mulakatinizdan bir ay onceye olusturabiliyorsunuz. Son bir yil icinde bir doz Covid-19 asisi isteniyor. Sinovac da kabul ediliyor. Sorunsuz bir mulakat gecirmenizi diliyorum. Hayirli olsun.

• @Banu-Çavdar hayırlı olsun umarım sorunsuz bir şekilde tamamlanır 🙂

• Selamlar, randevu öncesi pasaportunu yenileyen oldu mu? Çocuğun pasaportu 5 sene geçerli olduğu için 2024 Temmuz'da geçerliliği doluyor. Niyet edilen giriş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaportunuzun olması lazım denilmiş.

• @mrfry Bizim ailece hepimizin pasaportlari yenilendi mulakat bekleme asamasindayken. DS260 formunu actirmadim. Gorusmeye gittigimizde yenilendigini belirttik. Eski pasaportlari da yanimizda goturduk. Sorun olmadi.

• Bu arada, ogrenciler icin okulundan ogrenci belgesi alip pasaport basvurusu yaparsaniz, pasaport harci alinmiyor. Yalnizca pasaport cuzdan bedeli aliniyor. Ayni sekilde eger, Amerika icindeki Turkiye konsolosluklarindan da pasaport yenilemeniz gerekirse, yine Amerika’da egitim gorulen kurumdan ogrenci belgesini veya ogrenci kimlik kartini konsolosluga beyan ettiginiz takdirde sadece pasaport cuzdan bedeli aliniyor. Bilmeyenler icin, bilgi olarak paylasmak istedim.

• Teşekkürler @dpdemir. DS-260 formunu açtırmadım derken yeni pasaport numaraları ile güncellemedim mi demek istediniz?

• @mrfry Evet. DS260 formunu doldururken eski pasaport numara bilginizi girdiniz. Bu degisikligi duzeltmek icin bazen mail atip DS260 formunun acilmasini isteyebiliyor mulakata girecek kisiler. Buna gerek yok demek istedim. Eski ve yeni pasaportlarla birlikte gidince bir sorun olmuyor. Onlar sistemlerindeki gerekli duzeltmeleri mulakat gunu yapiyorlar.

• ⭐⭐

@Banu-Çavdar gözünüz aydın. Hayırlı olsun.

• Merhaba aşı konusu gurupta konuşulmuştu sanırım. Sağlık muayenesinden 30 gün önce aşı olmamak gerekiyormuş. Ama randevumuz 6 Şubat. Yarın hemen olsak muayene için 4 şubattan önce gidemeyiz o da çok riskli. Ne yapmalıyız. Tecrübesi olan var mı?

• @Banu-Çavdar Covid asisi olabiliyorsunuz. Muayeneden 1 hafta bile once olabilirsiniz. Sorun olmuyor.

• ⭐⭐

@Banu-Çavdar tebrikler, hayırlı olsun.

• @dpdemir Çok teşekkürler. Açıklamada ‘randevudan 30 gün öncesine kadar canlı aşı olmayın. Sonuçları etkileyebilir’ şeklinde yazıyor. Kastedilen ‘canlı aşı’ Sinovac mıdır acaba?

• @Banu-Çavdar Rica ederim. Hayir, orada kastedilen kendilerinin yaptiklari asilar diye dusunuyorum. Yani, hepatit, menenjit, kizamik, su cicegi vs. Covid asisini kendileri yapmadigi icin, Sinovac dahil olabilirsiniz. Buna izin veriyorlar. Biz muayeneye gitmeden 10 gun kadar once ogluma Sinovac yaptirdik. Sorun olmadi.

• @dpdemir, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

@Banu-Çavdar Gozunuz aydin Banu Hanim. Cok sevindim. Doktor randevusunu en erken, mulakatinizdan bir ay onceye olusturabiliyorsunuz. Son bir yil icinde bir doz Covid-19 asisi isteniyor. Sinovac da kabul ediliyor. Sorunsuz bir mulakat gecirmenizi diliyorum. Hayirli olsun.

Bu kaç yaşından itibaren zorunlu acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |