DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Figen Teşekkürler , onun farkındayım ve çözüm arıyorum. Bir kaç gün daha bekleyeceğim ve Tufan Bey'in söylediği çözümler yada alternatif bir şeyler bakacağım. En olmadı, Türkiye'ye geri gidip, Noel için tekrar gelirim o zaman...

• @Redbeard Bildigim kadariyla I-94 konusunda U.S. Customs and Border Protection ile iletisime gecip, yasadiginiz durumu bildirerek, guncelleme yapabiliyorsunuz. Bence avukatiniza bu opsiyonu bir sorun, guncelleyebilirseniz normal akisinda devam edebilirsiniz planinizin, guncelleyemezsiniz ulkeden cikis yaparsiniz.

CN numaraniz 10xxx kusurlerde, Aralik'ta current olma sansiniz biraz az ama hic belli olmaz. Benim de 10xxx idi, Ocak ayinda current olmustum.

• @koray2000 tamamdır çok teşekkür ederim. Saygılarımla....

• @Redbeard Vize Bulteni 12 Bin olarak aciklandi bile hadi hayirli olsun 🙂

• @Redbeard Rica ederim, bulten 12000 olarak aciklandi bu arada. Siz gene de avukatiniza danisin, belki hem I-94'u guncelleme, hem de sonrasinda basvuru sekline ilerlemek isteyebilirsiniz. Kolayliklar diliyorum simdiden.

• @Figen teşekkürler..

• @koray2000 çok teşekkürler Koray Bey.. Haberleşmek dileğiyle... Hemen Avukat ile iletişime geçeceğim..

• @koray2000 Bu arada belki kısmet olursa Türkiye'de davet gelir, tabiki biliyorum bülten 12.000 diye %100 mülakat gelmeyeceğini ama sonuçta en kötü 16 Aralık tarihine kadar sürem var. I-94 ile kalış süremi uzatırsam, hem yazılı olmayan ama kabul gören 90 gün bekleme sürecine geçerim. Hem de kısmet olur ise belki de Ankara'dan mülakat daveti alırım. AOS için uğraşmak zorunda kalmam, neyse kısmet artık gerisi...

• @Redbeard Aynen, bu opsiyonu iyi degerlendirin, umarim Ankara'dan gelir ve AOS ile hic ugrasmak zorunda kalmazsiniz. Ankara'da gireceginiz mulakat daha rahat, maddi olarak harcayacaginiz meblag cok daha az olacaktir. Daha once girdigim yorumlarda goreceginiz gibi fee oderseniz AOS, Amerika'da baslayabilir ve Ankara'daki siraniz gidebilir. Bunu biliyorsunuzdur artik ama yine de hatirlatmis olayim 🙂

• @koray2000 biliyorum biliyorum, çok teşekkürler.. 😞 😞 😞 😞

• @Redbeard Merhaba, umarım sadece sistemsel bir durumdur ve güncellenir. Merak ettiğim pasaporta basılan kaşede admitted until kısmında bir tarih yazıyor mu? Sonuçta orada bir tarih varsa CBP officerdan tarihi I-94'te güncellemesini isterken elinizde kanıt olmuş olur.

• ⭐⭐

@avc artık girişte pasaporta böyle bir damga vurulmuyor, online'a taşındı.

• @tufank öyle mi? en son 2021de gittim ben, kaşe vurulmuştu pasaportuma. Değişmiş olabilir, teşekkürler bilgi için.

• @avc Tufan benim adıma yanıt vermiş, nazaketen bende yazayım dedim 🙂

• @avc evet damga vurmuyorlar geçen seneden beri 🙂

• @Redbeard ds-260 formunu doldururken Ankara’yı seçtiyseniz Ankara’dan mülakat gelebilir, tahminim 2024 içerisinde, I-485’i ordayken yollamamanız kaydıyla. Eğer formu doldururken currently I’m in the United States’i seçtiyseniz Ankara’dan davet gelmez. Aklınızda olsun. Unutmayın I-485’i yolladığınız anda Ankara’ya ya da başka ülkeye tekrar dosya taşıyamıyorsunuz. Bende forumdan ve us gov ‘u karıştırarak öğrendim 🙂

• @erenotti Çok teşekkürler bilgi için. Ankara için bekleyeceğim ama ümit yok açıkçası. Zaten ben 05 Kasım'da Ülkeye girdim. Ocak ayında 60 günlük süreyi tamamlamış oluyorum, dolayısıyla Ocak ayında Ankara'dan eğer Mülakat daveti almaz isem Şubat gibi AOS sürecini başlatmayı düşünüyorum. (Böyle düşünüyorum ama Avukatım ne der onu da bilmiyorum.) Yazılı olmayan ama en azından 60-90 gün beklemeyi durumunu da yapmış olurum diye düşünüyorum. Bakalım zaman ne gösterecek. Green Card almak isteyen herkesin Allah yardımcısı olsun. Zor süreçler, psikolojiyi iyi yönetmek gerekiyor. Bir de süreçte elinizde olmayan nedenlerden yaşanan aksaklıklar insanın moralini bozuyor..

• @avc @koray2000 @tufank Merhabalar bir güncelleme yapayım. Bu arada gerçekten yorumlarınız için teşekkürler. Ben Ülkeye girerken 2 pasaport ile giriş yapmıştım. 1. Pasaport Vize'nin basılı olduğu ve 2024 süresi bitecek olandı. 2. Pasaport ise yeni çıkardığım 10 yıllık pasaport idi. Ben I-94 formuna hep eski pasaport üzerinden baktım bugüne kadar, çünkü ülkeye onunla girdim. Bugün bir de I-94 formu bilgilerini girerken yeni pasaport girip deneyeyim dedim. (Çünkü avukattan dan yanıt gelmemişti, sizlerin önerdiği yolları deneyecektim artık.) bir baktım ki; 6 aylık süre vermişler. Ama yeni pasaport üzerinden vermişler. Ben ülkeye girerken eski pasaport vermiştim. Ama Türkiye'de THY checkin sırasında 2 pasaportu da vermiştim. Sanırım yenisi ile oradan çıkış yaptılar. Özetle en azından şuan çok mutluyum 6 aylık legal kalma ile ilgili sıkıntım ortadan kalkmış oldu. Sizlerle paylaşmak istedim. Tekrar yorumlarınız için teşekkürler.
    Saygılarımla,

• Bu ileti silindi!

• @Redbeard evet yeni pasaportu sizin vize basılı eski pasaportunuzla hemen eşleştiriyorlar. Lakin şöyle de bir şey var, yeni pasaportla I-94’e baktığınızda eski giriş çıkışlarınızı da görmeniz lazım. İyi olmuş, hayırlısı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

64

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |