DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Leyla-Huseynli tebrikler, 24 Şubat’ta sanırım mülakata girmişsiniz. En son CEAC’de güncelleme tarihiniz neydi hatırlıyor musunuz?

• @dpdemir
    Merhaba,

My husband's visa was issued in the middle of July and I am still under administrative processing.

Good luck, I hope you will get your visa soon 🙂

• @Valeria-Kaneva Merhaba, I’m sorry to hear that. Good luck to us. 🤞

• @dpdemir greencarddı bizimkisi. Talihli eşimdi o Ap kaldığı için benimkisini de onaylamamışlardı.

• @asa merhaba en son 1 ağustostaydı, ama o gün onlara mail atmıştık. Mail atttığımız günler haric hiç güncelleme olmamışdı. Son bir hafta da site çalışmadığı için güncelleme olup olmadığını göremedik.

• @Leyla-Huseynli Teşekkür ederim cevap için. Hayırlı olsun. Sürecinizin sonuçlanmasına çok sevindim. Darısı en kısa zamanda bana inşallah.

• CEAC güncellemeleri genelde email gönderdiğiniz ve onların size cevap emaili yazdığı günlerde oluyor. Ben takip ediyorum. Bende hep öyle olmuş. Onları saymazsak asıl en son güncellemem 23 Haziran. O günden beri mailleşme dışında bir güncelleme olmamış.

• @Leyla-Huseynli Bir sorum daha olacak izninizle; saglik muayenesini yenilemeniz gerekti sanirim. 6 ay gectigi icin. Tekrar muayene oldugunuzda ayni islemler mi yapiliyor? Asilar da oluyor mu yine?

• @dpdemir evet tekrar aynı işlemler yapıldı, benim hatta keçen sefer kızamık antikorum positif olduğu için aşı yapmamışlardı, artık antikor positif olsa bile aşıyı istiyormuş, o yüzden ek olarak onu da yaptılar

• @Leyla-Huseynli Tesekkur ederim bilgi icin. Bundan sonrasinda kolayliklar dilerim.

• 24 ağustosta 6 aylık ap durumumuzun bittiğini sağlık raporunu ve pasaportları PTT ile göndermemiz istendi. Bunları yolladıktan 3 gün sonra benim parmak izimin kaybedildiğini ve tekrar ankaraya gelmem gerektiyi söylendi. Yurtdışında olduğum için ancak 5 eylül tarihinde gidib parmak izini verdim. Dün Ceaca girdiyimde vize durumu issued gözüküyordu. Bugün ise haberlerde dün vize kotasının dolduğunu öğrendim. Sizce gerçekden vizem basılmış mı yoksa bu kadar sürecin sonunda yine mi olmadı?😔

• @Leyla-Huseynli Bence içiniz rahat olsun. CEAC’de “Issued” ise vizeniz basılmıştır. Hayırlı olsun.

• @Leyla-Huseynli Sizin için AP süreciniz sonuçlandığına dair mail aldığınızda bir vize numarası ayrılmıştır diye düşünüyorum. O yüzden endişeniz olmasın. Pasaportunuzun postaya verildiğine dair mail almadınız mı henüz?

• @dpdemir teşekkür ederim, bütün ihtimalleri hesaplayıp hazırlıklı olmaya çalışıyoruz, ama her defasında Ankara yeni bir surpriz yapıyor😀 halen gözümle vizeni görmeden inanamıyorum.

• @Leyla-Huseynli Çok haklısınız. Ben yine de “bu iş tamamdır” diyorum. Bizi de haberdar edin vizeniz ulaşınca. Bir kişinin bile mutlu olduğunu görmeye ihtiyacımız var.

• 20 ayı doldurdum bakalım daha ne kadar sürecek.

• @thunder_74 Umarim yakin zamanda alirsiniz artik. Sizin B1/B2 vizesiydi degil mi? Ailenizde herkesin vizesi var mi?

• @dpdemir teşekkürler. Evet yenilerken eşim aldı, benim başvuru idari işleme kaldı. Yüksek lisans ve doktorayı ABD de yaptım. Dönünce turist vizesi de aldım. Tatil için gidip geldik. Daha önceki vize başvurularının hiç birinde idari işleme kalmamıştım. Turist vizesi dolarken yenileyelim dedik, idari işlemle tanıştık :). Adım ve soyadım yaygın isimlerden, tek aklıma gelen gerekçe isim benzerliği.

• @thunder_74 Ailenizdeki herkesin vizesi varsa, durumunuzu anlatan ve ailece tatil yapmak icin sadece sizin vizenizin gelmesini beklediginizi aciklayan bir mail yazsaniz faydasi olur mu acaba? Ben de daha once B1/B2 vizemi sorunsuz almistim. Ikinciye alirken idari isleme kalmistim. O zaman 40 gunde sonuclanmisti. Esimin ve cocuklarimin vizesi vardi. Abd’ye yaz icin tatile gidecektik. Benim vizemi bekliyorduk. Konsolosluga durumumu anlatan mail atmistim. “Tatil planimiz hazir, ailemde herkesin vizesi var. Benimkini bekliyoruz” diye. Maillerime hep cevap aldim. 10 gun kadar sonra da beni telefonla aradilar. En erken ne zaman gelebilirsiniz diye. Ben de “hemen yarin” dedim. Pasaportumu goturdum, vizemi bastilar, gonderdiler. 2016’dan bahsediyorum tabi. Belki o zaman daha iyiydi durumumuz ulke olarak. Simdi ise es durumundan EB3 gocmen vizesi alacagim. Esimin ve oglumun onaylandi. Onlar Abd’ye giris yapip green cardlarini bile aldilar. Ben hala Ap’de bekliyorum. 3,5 ay dolmak uzere. Hepimize kolayliklar diliyorum.

• @dpdemir görüşmede konusu geçti. Zaten görüşme sırasında onaylıyorum iyi tatiller bile dedi. Ama sonradan idari işlem kağıdı geldi. Emaillerime verdikleri cevaplardan anladığım DC den onay gelmesi gereken bir idari işlem, bizde bekliyoruz onay gelir gelmez sizle iletişime gececeğiz şeklinde özetlenebilecek cevaplar veriyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.8k

| | | |