Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank Bence Eb3 skilled olsaydi daha once mulakat almasi gerekirdi @sener Bey’in. Cunku onun DQ tarihi bizden onceydi ama bizden sonra mulakat verildi. Visa bulletin’da EW PD tarihine gore mulakat aldi yanilmiyorsam. Bizden once DQ olup bizden sonra mulakat verilmesinin tek sebebi Visa bulletin’da EW kategorisinin current olamama durumu diye hatirliyorum.

• ⭐⭐

@dpdemir evet o yönden haklısınız. bu kadar uzun sürmemesi gerekiyordu. belirtilen işin tanımı ve kriterleri çok farklı "EB-3C" için o yüzden öyle yorumladım. Şener bey pasaportu alınca daha net değerlendirebiliriz.

• @tufank Sener Bey ozelinde de anlayacagimiz uzere, kagit uzerinde yazilanlarla reelde uygulananlar farkli olabiliyor. “Yuzde yuz soyledir” diyebilecegimiz durumlar yok demek ki. Yonetmeliklerde her yazilan harfiyen uygulanmiyor. Bazi toleranslar, sapmalar olabiliyor uygulamada. Iyi niyet ve Amerika’ya fayda onemli kanimca. Hem kendi surecimizle ilgili hem de gordugum bazi ornekler bana “olmaz” denilenlerin olabildigini gosterdi. Biz de sozde overstay olmustuk. Bazilarina gore vizemiz yanmisti, hatta bir daha Amerika’ya hic giremiyorduk. Ben o “yandi” denilen vizemle gittim Amerika’ya. Bir sorun yasamadan giris yaptim. Keza buyuk oglum da ayni sekilde. Sonrasinda zaten green card aldik. Eger Perm asamasinda yada I-140 dilekce asamasinda elenmiyorsan yuzde 90-95 bu vize alinir dusuncesindeyim.

• ⭐⭐

@dpdemir evet katılıyorum size. bu süreçte yeni yeni bilgiler ediniyoruz. kurallar farklı işleyebiliyor. LC, I-140 aşamalarında bir sorun çıkmıyorsa konsolosluk görüşmesi dediğiniz gibi biraz formalite. Eğer adli bir suç durumu, sağlık raporunda bir sorun veya işin tanımına aykırı bir durum / beyan yok ise zaten vizeyi kolaylıkla alabiliyoruz diye tahmin ediyorum sizin de söylediğiniz gibi.

• @tufank Hocam siz Ağustosta başlatmışsınız sanırım, girer girmez LC başvurusu mu yapıldı? Yoksa mevcut bir firmanın zaten başlattığı ve PWD sürecini yeni bitirdiği bir sponsora mı denk geldiniz :)) Öyleyse çok sanslıymışsınız :))

• ⭐⭐

@Riethian BDV Solutions'da PWD süreci bitmiş veya bitmeye yakın iş ilanları ekleniyor. Benim seçtiğim işin PWD süreci tamamlanmıştı, LC doldurma tarihi olarakta 1 ay önceyi gösteriyorlardı, yani zaten çoktan başkaları için LC doldurmaya başlamışlar. 11 ağustosta ödemeyi yaptım, onaydı diğer detaylardı filan derken 4 günde LC'yi doldurdu sponsor. biraz hızlı oldu gerçekten ben de bu kadar beklemiyordum 🙂 15 ağustos Priority Date ile kuyruğa girdik bakalım hayırlısı.

• @tufank Hadi hayırlısı olsun bakalım. Bizim de Ekim ortası gibi LC süreci başlayacak. Şu an PWD tamamlanmasını bekliyoruz. 🙂

• ⭐⭐

@Riethian teşekkürler. size de hayırlı olsun. süreçler sorunsuz sıkıntısız ve çabuk bir şekilde tamamlanır umarım.

• @Riethian bizim ki de ekim ortası tam tarihi bilmiyorum. hangi şehri seçmiştiniz özel değilse aynı yer mi acaba 🙂

• Bu ileti silindi!

• @serel Canton,OH 🙂

• @Riethian eb3vize ile devam etseydik biz de orayı seçecektik 🙂

• @serel Hayırlısı olsun hepimiz için. 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   S selamibasaran 

• @tufank, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

@Şener Sizin tanımınıza göre bu "Skilled workers" kategorisine giriyor aslında. EB-3 skilled workers yani "vasıflı çalışan". Böyle bir durumda size verilecek vize CP ile ilerlediğiniz için "E31" koduyla olması lazım. Teyid edebilir misiniz?

Screenshot 2023-09-15 at 12.29.33.png

Tufan bey biz pasaportlarimiz aldık
    Kategori olarak. Ew3 olarak yazılmış. Eşim ew4 kızım ew5

• ⭐⭐

@Şener tebrikler Şener bey. Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

• @Şener Tekrar hayirli olsun. Yolunuz acik olsun.

• @Şener hayırlı uğurlu olsun yeni hayatınız huzur getirsin inşallah

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   D dpdemir 

• Merhaba içeriğinizi sanki ben yaşamış gibi heyecanla okudum. Detaylı anlatım için çok teşekkürler. Size yeni hayatınızda mutluluklar dilerim öncelikle. Darısı başımıza olsun.
    Biz de EB5 vizesine sizden hemen 1 ay sonra Mart 2018 de başvurmuşuz. Ancak maalesef 2022 aralıkta NVC onayımız geldi. Halen randevu bekliyoruz. Statünüzü kontrol ettiğiniz ‘CAEC’ nedir öğrenebilir miyim?

• @Banu-Çavdar Dosyanız NVC’de eger tüm onaylarını almış, sadece konsoloslosluk randevusu için bekliyorsa “at NVC” olarak görülüyor. Sonrasında, size mülakat maili geldiği gün “in Transit” oluyor. Akabinde 2-3 gün içinde “Ready” oluyor. Mülakata girdikten sonra çok kısa bir süreliğine “Administrative Processing” oluyor. Vizeniz basıldığı gün “Issued” oluyor ve size “pasaportunuz PTT ye verildi” maili geliyor. Vizesi onaylanıp basılan herkesin statusu CEAC’de “Issued” görünüyor. Eğer herhangi bir sebepten ilave zaman gerektiren bir idari işlem sürecine kalırsanız, bu işlem tamamlanana kadar “Refused” görünüyor. Sonrasında “Issued” oluyor.

• merhaba, 26 eylül günü konsolosluk görüşmem gerçekleşti. diğer arkadaşların daha önce anlattıklarından çok da farklı bir olay gerçekleşmedi.
    kapıda güvenlikten geçtikten sonra ana binada sıra aldım. sıram geldiğinde evrakları teslim ettim ve konsolos ile görüşme için başka bir sıra verdiler.
    sıram geldiğinde gişeye gittim. konsolos, görüşme sırasında vereceğim bilgilerin doğru olduğuna dair elimi havaya kaldırıp yemin etmemi istedi.
    daha sonra, bu işi nasıl buldunuz, çalışacağınız şirket ne işi yapıyor, geçmişte hangi ülkelerde yaşadınız, bu ülkelerde neden yaşadınız (çalıştığım için), Amerika'da yapacağınız iş ile şu an yaptığınız iş arasındaki ilişki nedr v.b. sorular sordu, cevapladım.
    görüşme 7-8 dakika sürdür ve vizeniz onaylandı, pasaportunuzu 1 hafta içinde göndereceğiz dediler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

77

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |