DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EasternStar $2000 karsiliginda danismanlik hizmeti yapan Turkler beni cok sasirtti! Ustelik bir tanesi de unlu bir sanatci diye yazmissiniz, daha da sasirtti!

Paylasimlar icin tesekkurler 🙂

• @MySea bu bilindik birşey 2000 usd yine insaflıymış benim görüştüklerim 12K usd istedi 🙂 adam 1.5 sene önce gitmiş aynı süreçleri başkalarından ücretsiz yardım alarak tamamlamış şimdi böyle bir yola başvurmuş. Profesyonel olarak hizmet verebilir spesifik işlemleri çözebilir yada siz kendiniz param var yerime hallet teklifinde bulunabilirsiniz ancak 2-3 soru sorunca sözleşme gönderen tipler var. sıfır ingilizceleri ile

• @mesut1905 12k USD yalnızca bireysel işlemler için mi talep edildi? Ben de bir hizmet satın alıyorum, gireceğim işin çok fazla sayıda izin belgesi, fatura işlemi gibi yasal prosedürleri var ve hem sektörde nüfuz sahibi olmadığım hem de yasal süreçleri bilmediğim için yasal danışmanlık yapan bir firmadan danışmanlık hizmeti alıyorum. Eğer danışmanım olmasa en iyi ihtimalle az miktarda para ve çok miktarda zaman kaybedecektim.

Danışmanlık hizmeti aldığım firma benim hem vakit kaybetmemi hem de para kaybetmemi engelleyerek daha erkenden ciro kazanmama vesile olacaktır. Aramızda yazılı bir akit var, ödenecek ücreti ve alınacak hizmetleri en başından görüştük, anlaştık. Bu tamamen ticari olduğu için herkesin kendi tercihidir. Benim kastım, ev kiralama, araba satın alma, havaalanında karşılama ( ücret talep etmek için en makulu budur ) gibi şeyler için sizden danışmanlık adı altında ücret talep edip bir de kiraladığınız evden ve aldığınız arabadan komisyon alanlar var. Forum kullanıcısı arkadaşlarımızın bunlara ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.

Bu arada, danışmanlık işini yasal çerçevede gerçekleştirip gerçekten makul seviyede, verdiği hizmete göre ücret talep eden kişiler var. İşinizi daha kolay ve hızlı halledip sizi birçok dertten kurtarıyorlar. Ayrıca, İngilizce de konuşabiliyorlar 🙂 Cidden böyle birisini bulabiliyorsanız bir şey diyemem; ama ev kiralamak için hangi sözleşmeleri imzalamanız, hangi platform üzerinden başvuru yapacağınızı bilmeyen ve ingilizcesi olmayan kişilere güvenmemenizi tavsiye ederim.

• @EasternStar tamamı bireysel işlemler değil elbette ama yapılacak işlemleri çok daha azına yapabilecek işlemler. ben örneğin sizin yazınızdan az çok hangi işi yapacağınızı tahmin ettim eğer miami de yapacaksanız işinizi.

• İş sürecini fazla paylaşma niyetim yok, neticede ticari bir olay herkesin kazancı, iş beklentisi farklıdır. Kimseyi iş anlamında yanlış yönlendirmek istemem. Ben buraya yaşam standartlarımı artırmaya, huzur bulmaya geldim. 80.000 TL ödeyerek esnek aldığım dönüş biletimin üzerinde okuma yazma bilen herkesin anlayacağı şekilde tamamen iade yazmasına rağmen iade etmek için 3.500 TL teklif eden sözde küresel şirketimiz yerine, aldığım ve paketi açılmış oyuncakları, scooterları hatta zaman zaman arabaları sorgusuz sualsiz iade alan işletmelere para kazandırmaya geldim. Geldim geleli sorun yaşadığım tek husus yine ülkemiz ile alakalı.

Cidden gelişmiş ve kuralları olan bir memlekete geldiğinizi, mağazaların "return" kısmında hissediyorsunuz. Ben hala aldığım bir şeyi iade ederken kendimi mahçup hissedip utanarak gidiyorum, ama karşımdaki görevliler sebebini sormuyorlar bile. Şu ana kadar değiştirdiğimiz veya iade ettiğimiz her şey çocuğumuza aldığımız oyuncaklar ve kıyafetlerden oluşuyor; ama aldığı mobilyayı 7-8 ay sonra iade eden insanlar görüyor ve duyuyorum 🙂 Bugün beni kredi çektiğim bankadan arayıp aldığım arabayı satan bayinin 5 gün içinde şartsız geri alış politikası olduğunu, kredi koşullarını beğenmezsem arabayı iade edip kredi yükümlülüklerinden çekilebileceğimi ve yalnızca yasal giderlerin (ruhsat ve plaka) iade edilemeyeceğini söyledi.

Bunları duydukça ve yaşadıkça da iyi ki gelmişim ve tutunabilirim diyorum.

• ⭐⭐⭐

@EasternStar Küresel şirketimiz çok saçma bir sistemle çalışıyor, umarım dönüş biletinizde 15 dk ve üzeri bir değişiklik olur bu durumda 1 seferlik iade ve değişiklik hakkı veriyor, 2 gün önce başıma geldi ve aldığım bütün koltukları sildiler sonra tekrardan satın aldım ben satın aldıktan sonra daha önceki ödemelerimi iade ettiler saçma sapan bir sistem. Umarım sorunlarınız bir an önce çözülür ve bu bağları artık koparmış kafanız rahat olursunuz

• @tolgasatir Aldığınız bileti mi iptal ettiler, anlayamadım? 5 gün sonrası için benim de biletim var küresel şirketimizden, sakata gelmiyelim 😀

• @EasternStar tabi ki paylaşmayın zaten öyle bir talebim olmadı yanlış anlaşılmış olabilirim ben sadece işinizden dolayı alacağınız danışmanlıktan bahsettim bunlara dikkat edin maalesef çok amatör destek sağlayıcıları var. umarım herşeyiniz iade süreçleri gibi kolay geçer 🙂

• @denizci10 Uzun zamandır forumdan uzak kaldım ve şimdi görüyorum ki bazı densizlikler olmuş. Etrafımızda da o kadar çok var ki densiz tipler. Bunlara bakarsak meydan bunlara kalıyor maalesef. Siz ifade, yorum ve tavsiye kalitesi belli birisiniz. O sebeple takdir sizin tabi ama densiz tiplere meydanı bırakmamanızı temenni ederim.

• ⭐⭐⭐

@Müberra-Dikici yok bileti iptal etmediler ek hizmetler silindi , bilet numarası değişiyormuş bla bla saçma sapan bir sistem uçak değişmemiş benim aldığım koltukları aktarsana oraya yok aktaramıyoruz yeniden satın almanız lazım. Ama bu tarz durumlarda 15 dk dan fazla saat değişikliği oluyor ise iptal ve iade şansınız oluyormuş bileti 1 kereye mahsus

• ⭐⭐⭐⭐

@fatih-duyus çok teşekkür ederim güzel sözleriniz ve düşünceleriniz için.

• @EasternStar Detaylı paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Yazılarınız hem umut hem cesaret veriyor şahsen 🙂 Biz de yaklaşık 5,6 ay sonra sizinle aynı havalimanından ABD' ye giriş yaparak, yaşadığınız süreçleri Delray Beach bölgesinde yaşayacağız kısmetse. Sabırsızlıkla paylaşımlarınızın devamının gelmesini bekleyeceğim 🙏

• @feuerx Ben de o taraflardayım, ev bulmak biraz zor, Delray cidden güzel bir tercih ben oralarda ev bulamadım. Fort Lauderdale - West Palm Beach aralığında okul puanı 9+ olan tüm evlere baktım 🙂 Çocuğun okul derdi yoksa ev çok fazla, o zamana kadar ben biraz daha tecrübe kazanmış olurum. Muhakkak irtibata geçelim. Hayırlı uğurlu olsun.

• @EasternStar merhaba, çevrimiçi bankada hesap açarken airbnb adresini mi kullandınız?

• @pulcet Hayır, burada yerleşik birisinin adresini kullandım ama eğer Airbnb evinde 1 ay kadar kalacaksınız bu adresi, ev sahibinin onayı varsa vermenizde sakınca yok.

• @EasternStar bizim henüz çocuk olmadığı için okul puanı problemimiz yok şuan. Arada bakıyorum ev fiyatlarına az da olsa gerileme var gibi görünüyor. Umarım biz gidene kadar biraz daha düşer fiyatlar 🙂

• @EasternStar, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

80.000 TL ödeyerek esnek aldığım dönüş biletimin üzerinde okuma yazma bilen herkesin anlayacağı şekilde tamamen iade yazmasına rağmen iade etmek için 3.500 TL teklif eden sözde küresel şirketimiz yerine, aldığım ve paketi açılmış oyuncakları, scooterları hatta zaman zaman arabaları sorgusuz sualsiz iade alan işletmelere para kazandırmaya geldim. Geldim geleli sorun yaşadığım tek husus yine ülkemiz ile alakalı.

Cidden gelişmiş ve kuralları olan bir memlekete geldiğinizi, mağazaların "return" kısmında hissediyorsunuz. Ben hala aldığım bir şeyi iade ederken kendimi mahçup hissedip utanarak gidiyorum, ama karşımdaki görevliler sebebini sormuyorlar bile. Şu ana kadar değiştirdiğimiz veya iade ettiğimiz her şey çocuğumuza aldığımız oyuncaklar ve kıyafetlerden oluşuyor; ama aldığı mobilyayı 7-8 ay sonra iade eden insanlar görüyor ve duyuyorum 🙂 Bugün beni kredi çektiğim bankadan arayıp aldığım arabayı satan bayinin 5 gün içinde şartsız geri alış politikası olduğunu, kredi koşullarını beğenmezsem arabayı iade edip kredi yükümlülüklerinden çekilebileceğimi ve yalnızca yasal giderlerin (ruhsat ve plaka) iade edilemeyeceğini söyledi.

Bunları duydukça ve yaşadıkça da iyi ki gelmişim ve tutunabilirim diyorum.

Bu yorumlarınızın hepsine katılıyorum. Sizin yaşadığınız gibi biz de sözde küresel şirketimizle, tamamı iadeli dönüş biletinin iptali konusunda sorun yaşadık. Bize de kişi başı 6bin lira ekstra ücret ödediğimiz iadeli bilet için, 4 bilete 3000tl civarı iade teklif ettiler 😅 Mart ayından beri tüketici hakem heyetindeydi dosyamız, tüketici hakem heyeti de miktarın yüksek olması sebebiyle mahkemeye sevketmiş, dava sürecimiz başladı, umarım güzel haber alırız bu konuda 👍🏻
    6 aylık tecrübemizde yaşadığımız sıkıntılı konular ya Türkiye’deki işlerle ilgili oluyor ya da buradaki Türklerle ilgili maalesef. Yine de biraz dikkatli davranınca kendini koruyabiliyor insan👍🏻

• Bu arada güzel haberi burada paylaşmak isterim, geçen haftalarda başvurduğumuz e2 dosyamız premium prossesle 2 günde onay aldı🥳 Darısı tüm bekleyenlere 🙏🏻
    Bundan sonraki aşama snn’leri alma ve eşimin çalışma izniyle iş başvurularına başlaması olacak. Ve hemen bir sağlık sigortası başlatmayı istiyoruz, tecrübesi olanlar ya da dikkat etmemiz gerekenler konusunda bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim 😊

• ⭐⭐

@dytmelek tebrikler gözünüz aydın, olumlu sonuçlanmasına sevindim. Premium process candır 😃

• ⭐⭐

@dytmelek Oleyyyy hadi hayırlı uğurlu olsun bu harika habere kadeh kaldırılır👏🎉🍾🥂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.6k

| | | |