DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @viskican evet thy kedilerden titrasyon istemiyor.

• ⭐⭐

@ahmet_ Cok tesekkurler, evet resmi bir fotograf tipoloji tarifi bulamadik. Tesekkurler cok 😊🤍

• @emre911, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

@MerveKkocaman

Turist olarak yapacağınız seyahatlerde kabul edilmiyor, bu doğru. Göçmenlik vizeleri veya vatandaşlar için böyle bir şey söz konusu değil. Yakın zamanda kedi veya köpekleriyle seyahat eden çok insan var.

Turist vizesi ile giriş yaparken yanımızda götüremeyecekeğiz öyleyse doğru mu?

• @hknsnk

Evet hocam, öyle olması lazım. Turist olarak gidip Adjustment of Status vs yapmayı planlayanlar varsa hayvanlarını Türkiye'de bırakmaları gerekecek yapana kadar. Göçmen vizelerinde ise gerekli evraklarla gidilebiliyor. Araştırdığım kadarıyla sanıyorum, son 1 aydan eski(eğer 1 yıl içinde tekrar eden değil veya ilk kuduz aşısıysa), son 1 yıldan yeni bir kuduz aşısı ile son 1 ay içerisinde yapılmış iç dış parazit ilacını belgeleyen çipli pet pasaportu ve il-ilçe tarımdan son 48 saat içinde alınmış hayvan seyahat belgesi mevcutsa bir sorun olmuyor.

Turist olarak götürülememesinin sebebi Türkiye'nin yüksek kuduz riskli ülkeler listesinde olması. En azından köpeklerde böyle, kediler için bir istisna var mı bilmiyorum;

• @hknsnk yanlış bilgi turist vizesi ile de götürülebiliyor.geçen yıl arkadaşım köpeğiyle gitti.haftaya ben gidiyorum .CDC Den onay aldım orada vize statüsü sormuyor .

• @arsmlk2007

Yanlış bilgi değil, birçok kaynak var bu konuda;

https://amerikarehberi.com/amerikaya-evcil-hayvan-nasil-goturulur/

https://www.ana.co.jp/tr/tr/travel-information/pet-policy/us-traveling-with-dogs/

Belki CDC onayıyla esnetilmiş olabilir. Her an değiştire debilirler, belli olmaz. Gerçek olan Türkiye'nin hala yüksek kuduz riskli ülkeler arasında oluşu. Ülkede her gün kuduzdan birileri ölüyor, ülke prestiji yerlerde maalesef bu konuda. Her an sıkılaştırabilirler. Turist olup köpek götürecekler mutlaka güncel durumu iyi araştırıp dikkat etsinler.

• @emre911 tabi ki iyi araştırılsın ancak 2022 Haziran da turist vizesiyle arkadaşım gitti . 05 Eylül benim uçuşum var köpeğimle. Cdc kuduz riski için bir çok belge istiyor ona göre ülkeye girişine izin verdiklerine dair onay maili gönderiyor .ben köpeğim için titre testi ,çip ,Pasaport ,köpeğimin diş fotoları gibi bi çok şeyi onlara gönderdim .bana 5 saat içinde köpeğimi getirebileceğim bir onay maili geldi . inşalah bi sorun olmaz .sorunsuz geçersem buradan paylaşırım herkes bilgi sahibi olmuş olur en azından

• ⭐⭐⭐

@emre911 bence burdaki link çok detaylı değil belli ki bir blog yazısı resmi kaynaklara dayandırılmamış link vs yok resmi kaynaklardan araştırmak daha doğru olacaktır. güncel bilgiler veya bu kapsamdaki ülkelerden istenen ekstra testler ile kabul edilebiliyor olabilir kaldı ki arkadaşlar CDC den onay almışlar.

• Merhabalar, iki british kedim için tüm işlemleri gerekip gerekmediğini bilmeden yaptırdım. Veterinerimin yönlendirmesiyle. Sadece iki gün önce almam gereken raporu kaldı. Zor bela thyden rezervasyon da yaptırdım. Sormak istediğim, cdc onayı dediğiniz şey köpekler için geçerli olan bir şey mi. Benim yapmam gereken bir işlem mi. Eski konuları okuyacak çok vaktim yok kusura bakmayın, bir de bebeğim var. Teşekkürler simdiden

• @gok334 bende veterinere ilettim ilçe tarım gerekmediğini söylüyor olurmu dedi bana öyle şey , yanında aradım , dondu kaldı cevabı alınca 🙂

• @baharikoo hayır, köpeklere sadece. Kedi için Siz tarımdan o belgeyi alın yeterli.

• @gok334 çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre911 sayin @emre911 yasagin ilk hali cok kati iken, zamanla yumusattilar. ilk halinde nerdeyse kimseye izin vermiyorlardi fakat sonra gocmen vize sahiplerine, daha sonra da gocmen olmayan vize sahiplerine izin vermeye basladilar, bilginize. dolayisiyla paylastiginiz sayfadaki bilgiler tam olarak yanlis degil ama artik guncel degil ve var olan durumu yansitmiyor.

Tabii, kuduz teshislerinin artmasina veya yayilmasina bagli olarak CDC kurallari her zaman degistirebilir ve kopegin girisini onaylamayabilir...

• @crazycells

Aynen, son 1 senede paylaştıkları için güncel olabilir diye düşündüm. Teşekkürler güncelleme için 👍

• @bernat ben thy uygulamasından aldım köpeğim için. Bilet almadan 1-2 hafta önce aradığımda uygulamadan alırsanız başka bir şeye gerek yok dedi ama emin olmak için yine de arayacağım🙂

• @Selmin-Erkal uygulamadan almama bende sistem izin vermedi. O nedenle alamadım ama aldıysanız sorun çıkacağını sanmıyorum. Yine de thy hiç belli olmaz arayıp teyit edin.

• @gok334 görevlinin insiyatifine göre değişkenlik gösteriyor demekki bu durum. Gecen ay Berlin’e 2 kedisiyle giden arkadaslarım oldu ve istanbul’da rica ettiler kafesten hiç çıkarttırmamışlar. Görevliler çok anlayışlıydı dedi. O sebeple söylemiştim ve umutlanmıştım açıkçası ancak demek ki görevlinin de anlayışlısına denk gelmek gerekiyor...

• 2 eylül 2023 tarihinde işim gereği istanbul airportta bulunmam gerekiyordu , aklıma geldi titrasyon problemi ve , bizzat dış hatlarda amerika uçuşları için açılan check in masasına gidip görevliye sorumu ilettim , british cinsi kedim var amerika uçuşuna dahil etmem için hangi evraklar lazım diye, 1aydan az olmayan 1 yılı geçmeyen kuduz aşısı , iç dış parazit aşılarının yapıldığını yazan aşı karnesi , çip ve uçuştan 48 saat önce alınmış ilçe tarımdan seyahet edebilir belgesi ve tabi kabin içi taşınması için ona göre uyumlu taşıma çantası + bilet almadan önce müsaitliği öğrenin kabin için öyle bilet alın denildi , ilk ve tek kontrol evcil hayvanınız için check in masasında yapılıyor daha sonra boarding esnasında bir kontrol olmadığı bilgisi aktardı checkin masasındaki thy çalışanı , neye göre veterinerler titrasyon gerekli diyor anlamıyorum , thy müşteri hizmetleride aynı abd uçuşu diyorum bazısı titrasyon gerek var bazısı yok diyor , en sağlıklı cevabı thy amerika checkin masasından aldım zaten titrasyon gerekmeden uçuşunu gerçekleştiren arkadaşlarımızda oldu aramızda forumda detayları paylaştı.

• 1 Eylül günü kedimle birlikte Amerika’ya giriş yaptım. Küçük bir ilden İstanbul aktarmasıyla Şikago’ya inip Pittsburgh’a uçtum. Hiçbir aşamada kedimin ne karnesine ne de ilçe tarımdan aldığım belgeye baktılar. İlk biniş yerimde muhtemelen bilmediklerinden böyle oldu. Checkini İstanbul’da yapsam bakılabilirdi. Şikago’da gümrükte onay mührü basıldıktan sonra kendim söyledim kedi var ne yapacağım diye. Bana verdiği beyan kağını geri aldı üzerine kocaman CAT yazıp geri verdi. Sonrasında hiçbir ekstra belge kontrolü olmadı. Aktarmaya geçerken beyan formunu verdiğim yer de ekstra bir şey yapmadı. Yalnızca İstanbul ve Şikago’da güvenlikte boxtan çıkarma kısımları zor geçti, bir de tabi uzun yolculuk. Onun dışında belge olarak hiçbir kontrol yapmadılar. Daha önce kedi götüren arkadaşım da bu şekilde anlatmıştı. Benim veterinerime kalsa titrasyon yapılacak, 3 ay geçecekti. Amerika’da da kurul gelip muayene edecek, sağlıklı bulursa alacaklardı. Bu konuda çok bilgi eksiklikleri var. Avrupa ve Amerika’yı, kediyi ve köpeği birbirine karıştırıyorlar. Özet olarak kedi ile giden arkadaşlar hiç gerilmesin. Titrasyon testine gerek yok. Geri kalan şartlar önceki mesajlarda çok güzel açıklanmış. Onlar da Türkiye’den çıkışta gerekli.

• @pathway benim kendi veterinerime soruyorum , böyle bir yazılı beyan varmı , gösterirmisiniz , bağlı olduğunuz kurumdan vs yok öyle bir şey diyor bana , peki neye göre bana titrasyon yapılması gerektiğini söylüyorsunuz , avrupa için gerekli karıştırıyor olabilirmisiniz diyorum , bana 6 ay önce bir müşteri gönderdiğini onun kedisine titrasyon testi yaptığını söylüyor şaka gibiler , son bir sövüşleme çabası ...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.7k

| | | |