DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @escada0101 Merhabalar, öncelikle dosya sıralamanız cut off içinde değil o sebepten ötürü henüz mülakat ile ilgili bir mailin gelmemesi normal. Dosya taşıma yapmalı mısınız sorusuna şuan için birşey demek çok zor, Ankara için süreç içerisinde karar verecek kişi sizsiniz ki geçmiş senelerdeki deneyimleri okuduktan sonra karar vermeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca eğer başka bir ülkede oturumunuz ya da başka bir ülke vatandaşlığınız varsa o ülkenin abd konsolosluğunun performansına göre karar verebilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz birçok şey için vakit ayırıp arama yaparak cevap bulabilirsiniz.

• ⭐⭐

@escada0101
    Merhaba, sorularinizi sormadan once ilk is lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Ikinci olarak da yazilanlari okuyun, cevaplar forumda yeterince mevcut.

• @lumos merhaba exeli doldurdum,tşkler

• Öncelikle numaranızın cut off a girmesi gerek. Henüz numaranız cut off da değil. Süreç malesef bu kadar hızlı ilerlemiyo.

• @ibrahimhalılll Belli bi günü yok ama genelde ikinci hafta gibi düşünebilirsiniz

• ⭐⭐

Sayin @escada0101 tabloyu doldurdugunuz icin tesekkurler fakat tablodan bahsetmiyorum, imzanizdan bahsediyorum. Lutfen alt satirdaki mavi ile yazili metni tiklayin.

Vize surecini imzaya tasimak nasil olur?.

• Arkadaşlar merhaba. savediversityvisa.org sitesinden konsoloslukların performanslarına bakmak istiyorum ancak konsoloslukların kısaltma isimlerini bilmiyorum. Bu isimleri nereden öğrenebilirim? Mesela FRN Frankfurt mu Fransa mı?

• @Hope-Breaker Buyrunuz hocam 🙂 List of U.S. Embassies and Consulates Ben burdan kontrol ediyordum.

• @Revolter Teşekkürler 🙂

• @Hope-Breaker Rica ederim 🙂

• @escada0101 Merhaba tebrik ederim hayırlı olsun. Daha önce size söylendimi bilemiyorum ama, öncelikle sürecinizi imzanıza taşırsanız, sorularınıza daha net cevaplar alabilirsiniz.

• 12xxx olan arkadaş bile karamsarlıkta. Tabii haklı olarak dV 2023'e bakıyor ama bence de 2023'e bakmamak lazım. Dv2023'te Excel listesine bakıldığında kazananların ya da ya da Excel tablosuna dahil olanların tamamı istekli olanlardan ibaretti. Yani bu kişilerin tamamına yakını hemen hemen Mayıs içinde submit etmişti. Dv2023 te Haziran ayı sonunda Excel listesinindeki sayı 550'yi hemen hemen bulmuştu. Şu anda ise binlerde. Oysaki dv2024'te Excel listesinde kayıtlı kişi sayısı 450'lerde şu anda. Bu durumda örnek alınması gereken yıl dv2023 değil. Bana göre dV 2018 i esas almak lazım. Çünkü excel'e kayıt sayısı 2024 ile çok benzeşiyor. Her ne kadar dV 2024'te kayıtlı olan exeldeki kişi sayısı ilerleyen dönemde artacak olsa da, bu artış oranı sınırlı olacak gibi görünüyor. Yani artış oranı diğer diğer geçmiş yıllar gibi olmayacak. Özetle bu Veri, daha fazla kişinin mülakat alacağını göstermekte.

• Bu ileti silindi!

• @sanaldeniz Bence isteyen herkes (ben dahil cn 20binde) umudunu kaybetmeden b c d planları yaparak süreci takip etmeli.Zaman içerisinde şekillenecektir diye düşünüyorum az çok gidişat.Umarım hayaller gerçek olur. Herkese sürecinde başarılar diliyorum. 🍀

• @sanaldeniz kendi görünüm forumu kesfetmeyen olduğu başka forumlardan takip eden olduğu sürece avukat vb yardımcılar ile devam eden olduğu veyahut kazanıp haberi olmayan ve daha nice sebepleri olanlar var yani açıklanan 3k küsür kişiden aileleri çıkartsam 1.5k belki 2k kişi var

• @sanaldeniz İnşallah dediğiniz gibi olur ama bence siz yine de Ankaraya çok güvenmeyin

• Şimdi birde covit 19 yeni varyantı çıktı adamlar zaten mazeret arıyorlar inşallah 2024 iyi geçer

• @Emre-Oktay direkt dosya taşımak için uğraşın riske atmayın derim hoş sizin case number iyiymiş çok fazla bir risk barındırmıyor ama gidişata göre araştırırsınız.

• @zge benim şahsi görüşüm direkt olarak dosya taşıma işine girişmeniz. özellikle bu sene Ankara’nın 14 binlerde bitirmesi Green Card sürecinin ne kadar sancılı geçtiğini bizlere gösterdi. Sizin gibi görece yüksek case’e sahip bireyler a planına dosya taşıma eylemini entegre etmeli.

• @Emre-Oktay covid de varyant bitmez hep cikar durur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |