DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @beklee Süreç devam ediyor temmuz ayının ortasından beri.

• @Kekw inşallah onaylanır herşey gönlünüzce olsun.

• TURIST olarak TS2023 basvurusu gercekleştirip 3 yıllık calısma izni alanlar oldu mu ? Genelde duyumlar hep kanada icinde bir suredir yasayan ve ogrenci statusunde olan kişilerin TS2023 basvurusu ile 9 veya 12 aylık calisma izinleri çıkıyor şeklinde..Ama turist olarak TS2023 basvurusu yapıp daha sonra kanada dısına çıkan kişilerin 3 yıllık çalışma izni aldıklarını şimdiye kadar gormedik / duymadık .. Neredeyse TS2023 programının başlamasından 4 ay gibi bir sure geçti ve bugune kadar yuzlerce hatta binlerce başvuru neticesi mutlaka acıklanmış olması gerekir..
    Kısaca TS2023 basvurusu yapan herkese çalışma izni çıkıyor mu ? Kanada'ya 4-5 gunlugune TURIST olarak seyahat edip orada TS2023 basvurusu yapan ve sonra kanada dışına çıkanların hepsinede çalışma izni veriliyor mu ? Yoksa neticesi negatif olanlarda var mı şimdiye kadar ???

• @Julio-Covanni benim duyduğum kadarı ile 125 günde bazı kişilerin turist vizesi ile gidip çalışma izinleri gelmiş. Danışmanların söylediği o yönde.

• Bu ileti silindi!

• @Julio-Covanni çok doğru fakat bununla ilgili resmi bir veri yok. Alan varsa da burada olmayabilir olsa da bu başlıkları görmeyebilir. Görse de yazmayabilir. 😀 Eğer gidersem bende süreci buradan paylaşacağım.

• @Julio-Covanni

bende TS2023 e başvurdum Haziran 15 te. Ortalama 120-125 gün sürüyor. Türkiye ye döndüm ve sonuc bekliyorum. Tahminime göre Ekim ortası gibi cevap gelecek.

sorunuz özelinde ise şu anda elimizde aşağıdaki gibi bir bilgi var.

@esslck, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@grounddreamer 90552cfa-8e8a-4e73-93e7-3bc507dbe348-image.jpeg

• Merhabalar
    Kanada için Kendim ve aile üyelerim için vize başvurusu yapınca başvuru ücreti çocuklar içinde 185 dolar mı? Bilgisi olan var mı ?

• arkadaşlar pasaport vize basılması için 04.08.2023 tarihinde vfs ye ulaştı ama daha dönüş olmadı 2 hafta oldu
    Süreci yaşayan arkadaşlar vize basılma süresi ne kadar sürdü acaba

• @nbbyr vizeniz geldi mi ?

• 07 Ağustosta biometric verdim yetişmesi imkansız mı sizce? Aktif amerikan vizem var, amerikaya giriş çıkışlarımda mevcut.

• Kanada içerisinden çalışma izni başvurusu süresinin uzatılması için imza kampanyası düzenlenmiştir eğer yeterli imza toplanırsa bakanlığın dikkate alabileceği belirtiliyor vize onay süreleri başvuru sayısında aşırı artış nedeni ile uzun süre alacağı söylendi

• Bu linkten imza kampanyasına katılabilirsiniz

• @grounddreamer kanada icinde kac gun kalıp TS2023 basvurusu yaptınız ? Kac gunluk bir seyahat planıydı ?
    ayrıca sizin formatınızdaki gibi basvuru yapıp calısma izni alan var mı ? kısa sureli kanada seyahati ile...
    genelde duyumlar kanada icinde bir suredir ogrenci olarak yasayanlara 9 / 12 aylık veya 3 yıllık sureler ile calısma izni verilmiş. Yani 3 yıllık herkese cıkmıyor gibi ve cogu ogrenci olanlara cıkmıs. turist olarak veya kısa sureli seyahat ile basvurularda calisma izni henuz gormedik / duymadık..Calisma izni cıktı diyenlerin Work permit belgesini gormedende soylemlerine cok itimat etmiyoruz. posta ile gonderiliyor work permitler ..e-mail ortamında veya online gonderilmiyor o nedenle online ortamdaki gosterimlerede cok inanmıyoruz

• Turist vizesi:
    14 temmuz başvuru
    17 temmuz biometrics
    22 ağustos pasaport isteği ile onaylandı.

Dip not: turist vizeleri değerlendiriliyor 2. Öncelik olarak.

• @beklee hayır hala mesaj felan düşmedi 2-4 hafta arası dedi vfs süreç ama bazı arkadaşlar bi hafta on günde almışlar pasaportlarını

• @A-K-0 bende
    6 temmuz başvuru
    10 temmuz biometri verdim. Pasaport istem maili gelmedi henüz sizin ikamet adresiniz deprem bölgeleri mi ?

• @cruelboys hayır deprem bölgesi değil. Başvuru mektubumu da turistik gezi olarak belirttim.

Abd vizem vardı.

• @A-K-0 Depremzedeyiz aslında ama bina fotoğrafları yüklemedik afaddan depremzede olduğumuza dair belge vardı onu ekledik. Birde ikametgah adresimiz deprem bölgesindeydi.

İlk öncelik depremzedelere mi veriliyor hala biliyor musunuz?

• @CLK evet depremzedeler 1. Öncelik

1-) depremzedeler
    2-) yeşil pasaport ve abd vizesi sahipleri
    3-) diğerleri

Olarak belirttiler bize vfs'de.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.6k

| | | |