Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank Cevabiniz icin oncelikle tesekkur ederim enistemin fabrikasi var oradan alacagim bir is teklifi kagidi avantajima olur mu peki? aile gezisini ve fuarlara katildiktan sonra ulkeme donecegim ve aldigim is teklifinde goreve baslayacagim desem konsolosluk tarafindan olumlu yansir mi? tesekkurler

• ⭐⭐

@Hardwell görevli sormadığı sürece çok fazla detaya girmenize gerek yok. eğer mezun olduktan sonra ne yapacağınız veya işle ilgili bir soru gelirse bu detayı paylaşabilirsiniz. bunun haricinde seyahat planınızdan bahsetmeniz ve okuduğunuz üniversiteye verdiğiniz önemi göstermeniz yeterli. sonuçta buraya geri dönmenizi gerektirecek bir neden de mezun olmak ve mesleğinize verdiğiniz önem.

• @tufank Yanitlariniz icin cok tesekkur ederim

• Merhaba,iki sorum olacak.
    1)1 sene önce eşimle abd b1/b2 turistik vize başvurusunda bulunmuştuk.Bazı nedenlerden dolayı vize görüşmesini gelecek haftaya kadar erteledik.Ds-160 formunda değişiklik yapılmıyormuş.Ds160 daki abd gezi planları,gelir vs güncel değil,bu sorun olur mu?

2)10 aylık bebeğimiz bizimle görüşmeye içeri girebilir mi?
    Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

• ⭐⭐

@ea83, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba,iki sorum olacak.
    1)1 sene önce eşimle abd b1/b2 turistik vize başvurusunda bulunmuştuk.Bazı nedenlerden dolayı vize görüşmesini gelecek haftaya kadar erteledik.Ds-160 formunda değişiklik yapılmıyormuş.Ds160 daki abd gezi planları,gelir vs güncel değil,bu sorun olur mu?

2)10 aylık bebeğimiz bizimle görüşmeye içeri girebilir mi?
    Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

1- Evet mutlaka yeni bir form doldurmalısınız. formda güncel bilgilerin yer alması önemli. Şu başlıkta ve eski iletilerde birkaç kez bu konuda bahsetmiştim.

2- Normalde sadece randevusu olan kişileri içeriye alıyorlar. Ancak 10 aylık bebek bakıma ihtiyaç duyduğu için buna izin verirler diye düşünüyorum. Bundan emin değilim deneyimleyen diğer arkadaşlar var ise daha kesin bir cevap verebilirler.

• ⭐⭐⭐

@coshqun hayırlı olsun, cocuk için başvuracağınız zaman haberleşelim ama size tavsiyem aceleniz yok ise bir kaç ay beklemeniz bende sorun olmuştu.

• Merhaba benim bir sorum olacaktı eşimle bende daha önceden bordo pasaport vardı ikisininde süresi 2018 de bimişti geçen sene yeşil pasaport aldık ama başvuru yaparken eski bordo pasaportlarımızı yanımızda götürmediğimiz için onlara KAYIP tan İPTAL girdiler sisteme bizde DS160 formunu doldururken hiç pasaport kaybettinizmi diye bir soru vardı HAYIR ı işaretledik çünkü pasaportlar evde duruyor yanlış bilgi vermek istemedik ama her ne kadar pasaportların süresi çoktan geçsede sistemde KAYIP gözüküyor bu durum bize mülakatda sıkıntı doğurur mu acaba formu yenilemek gerekir mi ? bildiğim kadarıyla kayıp olan pasaportlar İnterpole bildiriliyormuş oradan görüp pasaport kaybetmişsiniz neden bilgi vermiyorsunuz diyebilirler mi cevap verirseniz çok sevinirim

• ⭐⭐

@ASFALTREİS kayıp olarak neden girdiler bilmiyorum. kayıp işleminin başka bir prosedürü var. DS-160 formunda kayıp seçeneğini seçerseniz, polis belgesi, kayıp / çalıntı bildirimi gibi bir sürü detay gerekir. ama sonuç olarak siz pasaport kaybetmediniz, elinizde duruyor. içerisinde aktif bir vize yoksa bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum, benim kişisel görüşüm bu. içerisinde daha önce almış olduğunuz vizeler, giriş çıkışlar mevcutsa görüşmeye eski pasaportlarınızı götürmenizde fayda var, seyahat geçmişinizi görmeleri adına.

• @tufank cevap için teşekkür ederim sistemden kontrol ettirdiğimde kayıp gözüküyor benim çekincem vize mülakatında kayıp pasaport başvurunuz gözüküyor ama forumda yazmamışsınız derler mi ondan dolayı sordum yeni forma ihtiyaç var mıdır diye zaten sonuç olarak kayıp yazılan pasaportda elimde her halukarda onu da götüreceğim bu yüzden red almak istemem açıkçası 185 dolar oldu başvuru ücreti

• ⭐⭐

@ASFALTREİS süresi çoktan dolmuş ve zaten sizin elinizde olan bir pasaport için bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum, içerisinde ABD vizesi de yok. teknik olarak pasaport kayıp değil elinizde. pasaport yenilenirken size nasıl bir soru sorulmuştu? kayıp ile ilgili bir işlem yapmadan bununla ilgili sizden teyid alması gerekir diye düşünüyorum. içiniz rahat etsin istiyorsanız bence nüfus müdürlüğüne gidip bu durumu teyid edin, düzeltmek gerekiyorsa ve mümkünse düzelttirin (eski pasaportları götürerek ). diğer opsiyon da ds-160 formunda "yes" seçeneğini seçip bu durumu ingilizce olarak izah etmek ve pasaportun elinizde olduğunu anlatmak.

• @tufank yeşil paspaort başvurusunda sizde eski paspaortlar görülüyor bunları iptal etmemiz gerekli demişlerdi bende evde olduğunu söylemiştim o zaman ya getirin öyle başvurunuzu alalım ya da biz burdan iptal edelim demişlerdi bende iptal edin demiştim onlarda kayıp iptal girmişler süreç bu şekilde oluştu
    ds160 formunda da pasaport kaybettiniz mi kısmına baktım sadece kaybolan pasaport numarasını hangi ülkede kaybettiğini ve konuyla ilgili açıklama kısmı girmişler onları istiyor polis tutanağı filan geçmiyor artık kadere kısmet randevuma baya kısa zaman kaldı zaten o pasaportları da götüreceğim hayırlısı olsun bakalım teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

• @ASFALTREİS pasaportunu kayıp ya da iptal oldugunu nasıl sorguluyorsunuz. Ben de kendiminkini merak ettim. Çünkü ben de böyle bir dialog yaşadım diye hatırlıyorum. E-Devlet üzerinden baktım göremedim.

• Merhaba turist vizesi icin esler ayri ayrimi basvuruyor? Nasil bir yol izleniyir beraber randevuya nasil gidiliyor teskkr ederim

• Almanya'da ogrenciyim ve oturum kartim var. Almanya'daki konsolosluklara baktigimda randevular cok gec. Ben Almanya'da Belcika'ya yakin bir yerde yasiyorum, Bruksel'de randevu suresi kisa oradan randevu alsam ve durumu aciklasam vize alabilir miyim oradan sizce? Kagit uzerinde cok detayli bir seyahat planim mevcut ve ucak bileti disinda hostel rezervasyonlarini ayarlattim. @crazycells @gucarslan

• @aslanaslan nüfustan öğrenebilirsin

• ⭐⭐

@hamsisever bu başlığın ilk iletisinden itibaren okursanız epey bir bilgi mevcut. Eşler ayrı ayrı DS-160 formu doldurmalı ve randevu alırken tek bir AIS hesabı üzerinden grup randevusu oluşturmalılar.

• ⭐⭐

@ASFALTREİS aynı durum bende de söz konusu.Yılbaşından önce yeni pasaport çıkartmıyorlardı sürem olduğu için, bende kayıp bildiriminde bulundum. Sonra yeni pasaportumu alabildim. DEdiğiniz gibi interpole bildiriliyor ve sistemde görüyor olabilirler.Ben kendi ds formumda"evde kaybettim ,acil pasaport çıkartmak istiyordum,pasaportumu çıkarttırdım.2-3 ay sonra evde eşyalarımı temizlerken eski pasaportumu buldum.Eski pasaportum bende " şeklinde açıklama yazacağım.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @Gafur-Göktaş 28 kasım boş

Benzer Başlıklar

• 238
  • 5
  • 6
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |