DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Whocares99 deneyim paylaştığınız İçin teşekkür ederim! Yeni hayatta başarılar.
    Ve iyi ki hemen ertesi gün veriliyor pasaport. Maskatta nedense 2 hafta bekletiyorlar

• @clestial Vizenizi iyi günlerde kullanın. Güzel geçen mülakat deneyimlerini okumak iyi hissettiriyor insana. Darısı başımıza.

• @selamibasaran çok teşekkür ederiz 🙏🏻 darısı umarım sizin başınıza

• @mstfak çok teşekkür ederiz 🤗 sizin de vizeniz hayırlı olsun 🎉

• @clestial Tebrikler, vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızın eskisinden daha güzel olması dileğiyle 🙂

• @clestial kardeşim tekrardan hayırlı olsun vizen, simdiden yeni hayatın.. Arabada da söylediğimi tekrardan söyleyim. Seni çok ama çok güzel şeyler bekliyor eminim Amerika'da. Enerjin hep böyle daim olsun..

• @ozzgedenizz teşekkür ederim 😌

• @clestial Tebrikler 🌸 Yeni yaşamınız güzelliklerle dolu olsun 🙏🏻

• @Whocares99 Vizeniz hayırlı olsun.

• @Whocares99 Vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar dilerim 🙂

• @clestial Vizeniz hayırlı olsun.

• @Whocares99 Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun.

• @gkmn Amin Gökmen Abim, hepimiz için umarım her şeyin en iyisi olur. 👏🏻

• @clestial vizeniz hayırlı olsun.

• @Whocares99 Tebriklerrr vizeniz hayırlı olsun.

• @mstfak İnşallah teşekkür ederim ben de 🙂

• 28 Temmuz 7.45’te olan görüşmemdeki deneyimlerimi paylaşacağım. İçeri girme süreci ve evrak teslimi herkesin bahsettiği gibi ilerledi. Benim için spesifik olan ve başkalarının sorularına cevap olabilecek noktalara değineceğim.

Öncelikle bu sene üniversitede son senemdi ve tüm sınavlarım bitti ancak resmi olarak mezun olmadım. Bu sebeple sadece öğrenci belgesi ve transkriptim ile görüşmeye gittim. Ancak bu iki belgeyi de istemediler. Lise diplomam yeterli oldu.

Öğrenci olduğum için hesabımdaki paranın detaylarını sorgularlar diye düşünmüştüm ama onu da sorgulamadılar. Sadece görüşme esnasında görüşmeyi yapan kişi birikimin gitmen için yeterli mi diye sözel bir soru sordu ve ben de yeterli olduğunu düşünüyorum cevabını verdim.

Belge tesliminde benden istedikleri şunlar oldu:
    -Adli Sicil Belgesi
    -Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
    -Askerlik Durum Belgesi
    -Lise Diploması (Aslı ve Fotokopisi)
    -2 Adet Fotoğraf
    -Pasaport
    -Banka Hesap Dökümleri
    -Sağlık Raporu
    -Adres değişikliği yapmak istiyor musunuz diye sorduğunda evet diyerek yeni adresin yazdığı kağıdı teslim ettim ve sistemde adresi değiştirdikten sonra kağıdı geri verdi

Bu belgeler dışında başka belge talepleri olmadı hatta AİS kaydının çıktısını ve DS-1810 formunu istemediler.

Evrakları teslim ettikten sonra görüşme için sıramı bekledim. Sıram geldiğinde görüşmeyi türkçe mi ingilizce mi yapmak istediğimi sordular. İngilizce biliyorum ama türkçe devam etmek istiyorum dedim. Görevli beyfendi gülerek ama ben türkçe bilmiyorum dedi ben de gülerek tamam o zaman ingilizce devam edelim dedim. Ama edemeyecek olsaydım tercüman hemen yanındaydı duruma müdahil olmak için bekliyordu.

Görüşme başladı ve ilk olarak yemin edildi. Yemini ettikten sonra parmak izleri alındı. Bana sorulan sorular şu şekildeydi:
    -Hangi bölümden mezunsun? Diş hekimliğinden mezunum. Bunu söylediğimde çok iyi dedi.
    -Amerikaya gittiğinde ne yapmayı planlıyorsun? Diş hekimi olarak çalışmak istiyorum
    -Hiç evlendin mi? Hayır evlenmedim
    -Amerikada kimin yanına gideceksin? İlk olarak Californiada arkadaşımın yanına gideceğim
    -Maddi birikimin yeterli mi? Evet yeterli olduğunu düşünüyorum.
    Bu sorular ve cevapları 1 dakika sürdü sürmedi ve tamam vizeni onaylıyorum 1 hafta içinde pasaportun elinde olur dedi. Lise diplomamın aslını ve hesap hareketlerini geri verdi. Ben bu kadar kısa ve hızlı sürmesinin şaşkınlığıyla konsolosluktan ayrıldım.

Benim sürecim özetle böyleydi. 1 seneden fazladır sürdürdüğüm bu süreç bu kadar kısa sürede bitmiş oldu. Umarım daha nice böyle güzel haberler duyarız ve daha çok kişi vizeyi alır. Bu süreçte bu forum ve telegram grubumuz gerçekten her sorum olduğunda açıp baktığım ve aklımdaki sorulara cevap veren bir kütüphane gibi oldu. Deneyimlerini ve bilgilerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim. Bu yazdıklarım da başkalarına ulaşıp onlara yardımcı oluyorsa ne mutlu bana.

• @emiroz imzaya mümkünse sürecin detayları açıklar mısınız? Dosya numarası falan..
    Başarılar yeni hayatta! Tebrikler!

• @emiroz Vizeniz hayırlı olsun tebrikler.

• @emiroz Vizeniz hayırlı uğurlu olsun, yeni hayatınızda başarılar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |