DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bana banka hesap dökümünü Ocaktan günümüze kadar olacak şekilde verdiler. Sıkıntı yaratmaz dimi?

• ⭐⭐⭐

@orhant Yaratmaz. Mulakat aldiysaniz imzanizda eksik bu arada.

• Selamlar

Ankara'dan son dağıtım yapıldı.Mülakat alan arkadaşlarımız için süreçler istedikleri gibi sonuçlar umarım
    Bütün elçiliklere yazdım sadece Filipinler fiziki varlığın kanıtı olması halinde garanti vermemekle beraber taşıma yapabileceğini iletti.Bu durumda ülkeye günübirlik giriş yapılması halinde pasaport üzerindeki damga ile böyle bir talepte bulunabilir miyim?

• Şu an türkiyede kaç binlerde mülakata ve kaça kadar gelir bir tahmini olan var mı ya da bilgisi olan

• @excalibur Geçen sene bu şekilde Barbados'an (ülkeyi yanlış hatırlıyor olabilirim) talepte bulunup vize alan arkadaşlar olmuştu.
    Fakat bunun bir garantisi yok. Yanlış hatırlamıyorsam bu sene singapur'dan benzer bir mail alan bir arkadaş gidip talepte bulunmuştu ama olumsuz cevap aldı. Riski göze alıp kararı kendiniz vermelisiniz.

• ⭐⭐⭐

@excalibur Deneyebilirsiniz, bu tip denemelerin, Filipinler ozelinde olmasa da, basariyla sonuclandigi deneyimler okuduk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

benim bilgim var, sizin de olsun;

• @excalibur Artık kaybedecek tek şey sadece bir miktar para. Eğer bunu karşılayabilir ve göze alabilirseniz sadece Manila yı değil diğer ülkeleri de bir şekilde zorlamanızı ve denemenizi öneririm. Umarım pozitif dönüş alırsınız.

• Merhaba
    Eşimin babasının doğum gününü 6 Şubat yerine 2 Şubat girmişiz ds formunda mülakatımız 4 ağustos bu bir sorun teşkil eder mi ? Formu açtırıp değiştirebilir miyiz ?
    Teşekkürler

• @Mr-Yavuz Giriş yaptığım anda manila ya online başvuru formunu iletmem yeterli olur mu.elçiliğe gitmem gerekecek midir?

• ⭐⭐⭐

@excalibur elçiliğin kapısına dayanmayın tabii ki. Filipinlere giriş yapınca pasaportunuza bastıkları damgayı fotoğraf çekin ve iletişim kurduğunuz yerden konsolosluğa gönderin ben geldim ülkenizdeyim fiziki olarak diye ricada bulunun. Olumlu olur mu yoksa olumsuz mu dönerler bilemezsiniz ama maddi durumunuz el veriyorsa denemeye değer bir seçenek diyebiliriz bence

• @Nurcan Amsterdam'a ben yakın zamanda dosya taşıma için mail attım ama maalesef gelen cevap çok dolu oldukları ve alım yapmayacakları yönündeydi. Frankfurt ise oturum izni veya alman vizesi istiyor yeşil pasaport tek başına yeterli olmaz. Sizin fiziken bulunmayı kabul eden ve yeşil pasaportla bulunabileceğiniz bir ülkeye taşımanız lazım dosyanızı.

• @excalibur merhabalar
    Son dağıtım olduğumu iletildi size , nereden görebiliyoruz bu bilgiyi acaba , Ankara mülakat tarihi vermeyi kapattı ve başka mülakat vermeyecek mi demek istediniz ? Tsklr

Dosya No 2023EU10xxx
    Ds . 02.11.2022

• @binbasitom, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhabalar,

Dün sağlık muayenesine girdiğim unganlardan bugün sağlık raporumu aldım. Ancak fark ettiğim üzere belgenin sağ üstünde expiration date olarak 2022 yılından bir tarihe yani geçmiş bir tarihe yer verilmiş.

Forumda araştırınca F2A ve F2B Vize Surecleri başlığı altında bir iletide bunun bir sorun yaratmayacağına yönelik bir ifade gördüm ancak hem teyit olması adına hem de bu başlık altında da bu konunun olması adına buraya yazmak istedim.

Bu başlık altında halihazırda varsa ve ben göremediysem kusura bakmayın. İyi günler dilerim.

Tekrardan selamlar. Bu sabah erkenden Unganlar'a uğrayıp sordum orada yazan tarihin ds-260 formu ile alakalı olduğu sağlık raporunun son geçerlilik tarihi ile alakası olmadığı ve hiçbir sorun çıkarmayacağı söylendi. Sizleri de bilgilendirmek istedim.

• ⭐⭐

@Emy-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@excalibur merhabalar
    Son dağıtım olduğumu iletildi size , nereden görebiliyoruz bu bilgiyi acaba , Ankara mülakat tarihi vermeyi kapattı ve başka mülakat vermeyecek mi demek istediniz ? Tsklr

Dosya No 2023EU10xxx
    Ds . 02.11.2022

Son bülten açıklandı ve Ankara dağıtım yaptı. Tekrar mülakat dağıtır mı bilemeyiz.
    Sizin CN iyi ama submit tarihiniz çok geç olduğu için maalesef sıranız gelmemiş sanırım.

• @excalibur @emre-kurtulmuş Geç kalmışım cevap için Emre bey cevap vermiş. Aynen onun yazdıklarını düşünüyorum. İlave olarak sadece Manila değil eğer deneyebiliyorsanız başka ülkeleri de deneyin derim. Bol şanslar

• Nurcan merhabalar elbette dosyanı başka ülkelere taşıyabilirsin forumda bunu yapan kişiler ile iletişime gecebilir yada süreçlerini anlattıkları yazıları okuyabilirsin

• Merhabalar, Ankara bir daha mülakat dağıtmayacak mı? son mülakatların dağıtıldığını nereden biliyoruz? Bununla ilgili konsolosluktan herhangi bir bilgi paylaşıldı mı? Gördüğüm kadarıyla Eylül'ün sadece 6-7-8'ine mülakat dağıtmış..

• Merhaba, sağlık raporu randevusu alırken doğduğunuz şehir bölümüne pasaportta ilçe yazdığı için o boşluğa ili yazdım. Sonra pasaporttakinin aynısının yazılması gerektiğini öğrendim. Mailime geri dönüş yapamadılar. Randevuyu iptal edip tekrar mı almalıyım? Yoksa orada düzeltirler mi? Teşekkür ederim.

• @Emre-Kurtulmuş Selamlar, öncelikle çok teşekkür ederim.

Gün içinde yoğun çalışma temposu ve ev kurma , evlilik hazırlıkları sebebiyle fırsatımız maalesef olmuyor. Eminim defalarca bu soruları yanıtlamışsınızdır. Aslında ben genel süreç olarak sormak istemiştim.
    2 hafta içerisinde nikahımızı yapacağız inşallah. Beraber almak istediğimiz için görüşmeden önce formu tekrar açtırmak istiyoruz. Bunun için Ankara’ya hangi maile yazmalıyız ve formu açtırmak için belli bir mail kalıbı var mıdır, AIS kaydını da nikahtan sonra mı yapmalıyız her ikimiz için ,sağlık muayenesini için pasaport yenileneceğinden randevuyu yeni pasaport geldikten sonra mı almak gerekir ve unganlardan her ikimiz için de randevuyu ds 260 formunu güncelledikten sonra mı almalıyız , ayrıca adli sicil kaydında çıkmıyor fakat arşiv kaydında suçlu bulunduğum davalar mevcut bu davaların kararlarını yeminli tercümanla noter onaylı şekilde mi sunmalıyız ve bu durum sonucu etkiliyor mu ?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim sizleri yorduğum için de tekrar kusura bakmayın lütfen

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

157

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |