DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @dpdemir peki eb kategorisinda transfer yapanlar oldu mu? Yapilabiliyor mu bu yoksa sadece dv ler icin bir secenek mi bu? Onlrda sure kisitlamasi oldugu icin

• @niwss EB’den hic transfer yapan olmadi. Yapilabilir mi? Sanirim yapilabiliyor. Tecrube edene hic rastlamadigim icin, cok yorum yapamayacagim bu konuda.

• @dpdemir Tesekkurler bilgilendirmeler icin. Hizlanmasi tek beklentimiz artik.

• @niwss Rica ederim. Ben hala bekliyorum. AP’ye kaldim. Simdi de onun sonuclanmasini bekliyorum. Hepimize bol sans.

• @dpdemir hayirli olsun zorlu bekleme sureci gecmis ya artik, kisa surede ulasir vizenizde umarim.

• @niwss Cok tesekkur ederim. Evet, cok sukur en zor kismi geride kaldi. Darisi sizlere insallah.

• @TOK Bunun yasal dayanagi nedir acaba, cok sasirtici. Yasal bir dayanak sunmuslar mi?

• Ben açıkçası bekleme süresinin uzun olmasından dolayı vize bülteni current olduktan sonra başka bir ülkeye transfer etmeyi düşünüyorum dosyamı. 22 ay beklemek bana mantıklı gelmiyor
    Bir an önce gidip düzeni oturtmak lazım

• @dandanakan01
    Kargo firması böyle bir yönetmelik geldi demiş sadece

• @TOK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Ben açıkçası bekleme süresinin uzun olmasından dolayı vize bülteni current olduktan sonra başka bir ülkeye transfer etmeyi düşünüyorum dosyamı. 22 ay beklemek bana mantıklı gelmiyor
    Bir an önce gidip düzeni oturtmak lazım

Hocam ben 50 ye yakın konsolosluğa mail attım ama hiç olumlu dönüş alamadım artık sadece DV lerin transfer edildiğini düşünmeye başladım.

Yeşil pasaportum da var hani schengenler de dahil gidebileceğim yerlere yazdım ama sonuç yok tekrar denemeyi düşünüyorum ilerleyen haftalarda

• @TOK ben de ayni sekilde bir iki ay daha gidisata bakip, transfer icin ugrasicam

• @u2rem Sayın u2rem sanırım aramızda en yakın konsolosluk mülakatı bekleyenlerden biri sizsiniz.İnşallah görüşmeniz güzel geçer de green cardınızı alırsınız.Görüşme detaylarını paylaşırsanız seviniriz.Benim merak ettiğim Uscis bizi DQ yapsa bile Ankara'da konsoloslukta ne tür sorular bizi bekliyor acaba.Mesela banka hesap dökümlerini isterler mi?

• @Megadeth merhabalar umarım dediğiniz gibi yakın zamanda randevu alabilenlerden olurum ama burda yazılanlara göre daha çok zaman var. Daha önce bu vizeyi alan bir arkadaşım vizede çok genel sorular sorulduğunu söylemişti: ABD de nereye gideceksiniz, ne iş yapacaksınız, daha önce yurtdışında yaşadınız mı gibi sorular.. yakın zamanda @dpdemir mülakata girdi belki o daha güncel sorular hakkında yorum yapabilir. Mülakat mailinde istenilen evraklar götürülüyordur. Ekstra banka hesap bilgileri dökümleri de olabilir. Benim de merak ettiğim I-140 için hazırladığımız dosya akademik çalışmaların vs tekrar götürülmesi gerekir mi?

• Aile temelli vizelerde Ağustos ayı için randevular dağıtılmış, bizden kimseye mail gelmedi sanırım?

• merhaba. akademik+mühendisim
    3-4 firmaya mail atmıştım. hepsinden olumlu cevap + online görüşme talebi geldi.
    hatta chenassociates direk contratları göndermiş.
    herkesemi böyle oluyor bilemedim.
    usa dan bir arkadaşım, bir firma önerdi, onunlada görüşeceğim.
    bu sebeple diğerleyile online görüşme henüz yapmadım.
    firma ile şahsi görüşmemden ziyade, forum için ücretsiz değerlendirme talebinde bulunacağım.
    gelişmeleri paylaşırım.

edit;firma ile görüştüm. 8k usd istediler. malesef direk elendi...

• @aksinaletinsan
    Evet değerlendirme yaptıktan sonra hemen kontrat gönderiyorlar işlemleri başlatmak için
    Bana da öyle yapmışlardı
    Size tavsiyem bir an önce firmayı karar verip süreci başlatmanız
    Çünkü süreç bayağı yavaşladı son bir yıl içerisinde
    En azından erken başlayıp sisteme çabucak dahil olabilirsiniz

• Haziran vize bülteninde EB-2 NIW için Priority date 15 Şubat 2022 olarak belirtilmiş. Benim başvurum 9 Şubat 2022. DS-260 formunu geçen hafta yolladım sistemde current olarak görünüyor. Vize randevusu için çok beklermiyiz acaba?

• Merhabalar;
    Öncelikle NIW sürecinin sonuna gelmiş ve mülakat bekleyen forumdaki herkese bol şanslar ve can-ı gönülden başarılar dileyerek konuya başlayım. Birkaç sorum ve ricam olacak.
    Öncelikle eşimle birlikte kariyer durumlarımız şu şekilde;
    Eşim; Lisans mezunu ve 15 yıllık mali müşavir. 8 yıldır uluslararası düzeyde global bir firmada (Türkiye'de) Muhasebe koordinatörü olarak çalışmakta. Mevcut pozisyonuna terfisini 4 yıl önce aldı.
    Ben; Lisans mezunuyum, sağlık sektöründe 7 yıldır çalışmakta olduğum firmada göstermiş olduğum ve belgelerle kanıtlayabileceğim başarılı süreçler neticesinde bu yıl Satınalma Müdürü olarak terfi aldım.
    Yüksek lisansımız yok fakat çalışmakta olduğumuz firmaların üst düzey yöneticilerinden olumlu referans mektupları alabilecek durumdayız.
    Bu şartlar altında sormak istediğimiz sorulara, süreç ile alakalı tecrübe sahibi olan arkadaşlardan kısa cevaplar alabilirsek kendimize bir yol haritası çizmek istiyoruz.

1- Benim ve eşimin mevcut kariyer durumları NIW başvurusu yapabilmek için yeterli midir? Bu süreçteki şansımız ne olur? (sizce bu sürece başlamalı mıyız?)
    2- Ben ve Eşim aynı anda fakat ayrı ayrı NIW başvurusu yapabiliyor muyuz?
    3- Kendi süreçlerinde son aşamaya gelmiş arkadaşlar bu süreç içerisinde avukat danışmanlık ücretleri dahil yaklaşık ne kadarlık bir maliyet yaptılar?
    4- Çok uzun, karmaşık ve zorlu bir süreç olduğunu araştırmalarım sonucu öğrendiğimi düşünüyorum, bu süreçte yetkin bir göçmenlik avukatı ile çalışmak mantıklı geliyor. Kendi süreçlerini avukatla takip etmiş arkadaşların bize önerebileceği avukat bilgilerini rica edebilir miyiz? (Internetten bulup iletişime geçmektense, süreci bizzat deneyimlemiş arkadaşların önerebileceği avukatlarla görüşüp yola çıkmak daha doğru olur diye düşünüyoruz)

Şimdiden teşekkür ediyor ve süreci devam eden arkadaşlara tekrar başarılar diliyoruz.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 976
  • 4
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |