DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@waterman bu tanımı kendin için yazdın herhalde

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş önce adam ne sorsa olmaz diyip bütün yolları tıkayıp sonra olumlalamalar yapıyosunuz bu yazınız daha umut ve olumluluk içeriyor adama pembe gözlük takın demiyorum bende sadece söylediğiniz her “hayır” olmaz alamazsınız yapamazsınız laflarının sonunda belli de olmaz giden var yapan var ama size denk gelir mi bilinmez eşeği saplam kazığa bağlamak gerekir olmaz yada illa olacak diye bir şey yok deseniz hiç bu konular bu kadar uzamayacak… adam ds260 formunu geç doldurdum sıkıntı yaratır mı dedi… bittin sen olmaz dediniz resmen adama… “ abi yanlış yapmışsın keşke erken doldursaydın, form doldurma sırasına göre alıyorlar ama belli de olmuyor sen her yolu dene ucunu bırakma işin dediğini görmedim bu mesajda yazmışsınız bir tek… aman bu arada kime ne derseniz diyin ilgilenmiyorum artık… onlarında kendi fikri var herhalde kimden ne geldiğinin farkındalardır…

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş buarada ben umudun anakaradan olduğunu belirtmedim bekle ankaradan mülakat gelir de demedim formu geç doldursada şansı olduğunu söyledim bu şans ankaradan zimbawe den olur onu bilemem dosyasını tasımak adına bişey de demedik saptırmayın olayları önce yok dediğiniz şeyin seçeneklerini de o yazıda belirtmeniz gerekirdi o zaman onu diyorum ben zaten…

• ⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 yanlış bilgiden dolayı sildim iletinizi

• ⭐⭐⭐⭐

Parası durumu olan arkadaşlar Washington DC yi de düşünebilir çok güzel şehir doktor hanım ve eşiyle tanıştım güvenli ve güzel bir şehir dediler öyle de gözüküyor herşey hoş ama yaşam masrafları fazla haberiniz olsun

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 dikkat ederseniz hakkınız yanmış bitti artık seneyi bekleyin demedim. “Ankaradan mülakat almanız çok zor” dedim bunun anlamı oldukça basit aslında Ankarada şansınız çok zor alternatif yollar bakın demek. Temmuzda form doldurmuş düşük numaralı talihli arkadaşlarımız bile AV listesinde geride olduğu için mülakat alamamış halde. Ortada bariz olan bir nokta varken halen inatla “form doldurma sırasına göre alıyorlar ama bellide olmuyor” diyorsunuz. Sürecin nasıl yürüdüğü belli daha öncede bir çok kez konuşuldu ve anlatıldı, ama siz inatla sürece karşı çıkmaya hayallerde yaşamaya çalışıyorsunuz o farklı. Kendiniz için hayallerde yaşayabilirsiniz ama süreçten bihaber bir şekilde insanlara tavsiye vererek onları yanlışa yönlendirmek doğru bir şey değil

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş biz ikimiz aynı şeyi farklı şekillerde söylüyoruz onu anladım tartışma yaratmaya gerek yok sen haklısın kardeşim bildiğin gibi yap

• Ben anlamadığım bütün dünya Case numarasına göre çağırırken, green card kurallarından biri de case numarasıyken neden Ds260 doldurma tarihine göre alıyorlar. Aslında kurallar dışına çıkmış oluyorlar. Herkesin yazdıklarından anladığım süreç aslında ne olacağını gösterecek açıkçası. Benim umudum var. İçimden bir his ağustosta gorusmeye cagiracaklar diyor. 😊

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@waterman bu tanımı kendin için yazdın herhalde

5 yıldır süreci takip edip insanları yönlendirmeye çalışıyorsanız üstünüze alınmayın o zaman 👍

• @Emre-Kurtulmuş abi sen niye San Francisco ya gittin simdi fark ettim imzadan . floridaaa dedikk gelince kime gidecegiz simdi florida ekip azaliyor ya 😃

• @yener-elitaş yener abi valla allah herkese sizin rahatliginizdan versin yani hayatinizin firsati belki burada bir cok insan gün sayarak bekledigi bir süreci böyle son dakkaya nasil biraktiniz valla sadece merak ettigim icin soruyorum 😃 😃

• Açıkçası bana değil eşime çıktı Greencard. Eşim Belarus vatandaşı. Biz gitme tarihimizi geciktirmek için geç doldurduk. Okuduğumuz zaman case numarasının mulakat için kıstas olduğunu gördük, case numaramız da düşük olduğundan ağustos veya Eylül ayında mülakata girer 3-4 ay sonrasında gideriz diye düşündük. Şuan çok şaşkınım aslında Ds260 formunu doldurma tarihine göre çağırdığını öğrendiğim için 😀 planlamam biraz suya düşmüş gibi görünüyor ama hayat biraz da umut üzerine kurulu. Ben pozitif düşüneyim çagirmasalarda yapacak birsey yok.

• @yener-elitaş ins kolaylikla isleriniz hallolur tabiki pozitif kalmak önemli umarim dilediginiz gibi olur bizlerede deneyimlerinizi anlatirsiniz 🙂 🤛🏻

• @yener-elitaş Bence belarusa taşıyın dosyayı hemen alırsınız oradan, sizin için hemen olumlu dönüş yapacaklardır yada belarusa neresi bakıyorsa işte

• ⭐⭐

@waterman ben öyle birley yapmıyorum işte yanlış burada başlıyor ben sadece adama umudunu kaybetme gün doğmadan neler doğar her sene başka bişey yaşanıyor o 5 senedir süreci takip edenlerde artık bişey diyemiyor herşey bir varsayıma dönüştü çünkü
    -ds 260 erken doldurun geç doldurursan açıkta kalırsın… numaran ister küçük olsun ister büyük olsun fark etmez
    -Ankarayı kesinlikle bekleyin
    Ankarayı beklemeyin hen işe koyulun işinizi sağlama alın
    -Oturmaz iznin olmayan yerlere dosyan taşınamıyor…
    Ds 260 ı doldurduktan sonra amerika vizesi alamıyorsun?

Bunlar konular şimdi 5 yada 10 yıl tecrübe bunların hangisine KESİN -NET- evet yada hayır doğru yada yanlış diyebilir? HİÇ …. Sadece şuana kadar olanlardan yola çıkılarak cevap verile ilir öyle de oluyor ben onu diyorum… artı çocuk ds 260 ı şimdi doldurdum numaram küçük mülakat alırım değil mi dedi… ona sadece alamazsın dendi… ben buna karşıyım alamayabilirsin ama şu şu yolları dene öylece ankarayı bekleme falan diyen olmadı ben ona takıldım şu konsolosluklara mail at… attığın malin gormatı şu olsun şu dili kullan
    To whom it may consern diye başla örnek mail şöyle olabilir vs gibi bir cevap hiç görmedim… hep kısa ne “alamayabilirsin”” geçen amcamın oğlunun başına geldi alamadı” bunun ona, yani bu cevapların yardımcı olduğunu düşünmüyorum derdim buydu benim … başkada bişey demeye çalışmadım…

• ⭐⭐

@yener-elitaş pozitif düşün kardeşim herşey olacağına varır dosyanızı taşımaya çalışın hakkınızda hayırlısı olur inşallah size moral vericem umudumuzu kaybetmeyin diyecem diye linç edildim valla 🙂 bize haber verin merak ederiz

• ⭐⭐

@goyro666 bize gelirsin florida bizden sorulur hiç çekinmeden her zaman arayabilir gelebilirsiniz ciddiyim 🙂

• ⭐⭐⭐

@goyro666 bildiğim şehir, iş imkanı fazla hatta bizim için hazırdı. Bunaltıcı bir sıcağı yok Florida gibi sıcak bölgeler bana hiç uymaz güneş alerjim var benim keyif alamam. Olsun hem Florida ellini sallasan birine denk gelirsin zaten bak Batı yakasında biri olmuş oldu daha iyi değil mi 😄

• ⭐⭐⭐

@yener-elitaş pandemi öncesi dönemde bu tarz planlayıp rahat rahat gidiliyordu yaptığınız o dönem şartlarına göre doğru aslında ama pandemiden beri bir çok konuda maalesef değişiklik gösterdi

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 yazdığınız 3 soruyuda daha sürecin en başında söylendi. Telegramda bas bas söylendi formu erken doldurun ne olursa olsun doldurun kendinizi riske atmayın, Ankaraya güvenmeyin lafını Uğur bey telegramda belki daha ilk gün söyledi neredeyse 1 sene olacak sık sık tekrarlandı bu laf. Dosya konusunda oturma izniniz varsa taşımanız daha kolay ama oturma izniniz yoksa çabalamalısınız diyede bir çok kez söylendi. Yani sizin o kim net cevap verebilir diye düşündüğünüz sorular 1 sene boyunca günde bir çok kez konuşuldu ve cevaplandı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |