DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te sizden beklenen formu doldurmadan önceki ve güncel durumunuzdur.
    submit sonrası yaptığınız seyahatleri eklemenize gerek yok.

• Merhaba, kızım 2011 doğumlu covid aşısı yaptırmadık, zaten yaşı da uygun değildi o dönem,ayrıca covid de geçirdi, dsö de covidi salgın kategorisinden kaldırdı bildiğim kadarıyla, riskleri açısından kızıma aşı yaptırmak istemiyorum, bu konuda bir değişiklik var mı, olur mu en net bilgiyi nasıl alabiliriz, teşekkürler

• @gucarslan KCC'nin formu acmamak gibi bir durumu var mı peki? Mail atalı 5 gün oldu, açmazlarsa daha mutlu olurum aslında 😅

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Küçükusta KCC'nin görevi doğru ve eksiksiz şekilde mail attıysanız formunuzu açmaktır ama; biliyoruz ki şini doğru düzgün yapmayan bir kurum.
    bu yüzden açmama durumları da olabilir.. takipte kalın.

• @crazycells Çok teşekkürler bilgi için, yanlış yönlendirme yapıyordum. (İlk baştan beri emin konuşmamıştım zaten.) Tekrar teşekkürler..

@lifematrax Crazycells'in cevabını okumanı rica ederim. Ben yanlış bilgi vermişim, kendisi düzeltti..

• 3 doz biontech aşı olduk ama 2021-2022'de tekrar olmamız gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak bir kaç sayfa önce bu soruyu cevapladım, lütfen geçmiş sayfalara göz atın.

• Merhabalar, iyi günler öncelikle 🙂 Benim de aşı konusunda aklıma takılan birkaç şey vardı sormak istedim, aslında forumda aşı diye arama çubuğu marifetiyle birşeyler bulabilir miyim diye baktım ama muhtemelen kendi beceriksizliğimden mütevellit tam net birşey bulamadım, parça parça bilgiler bulabildim.

1)Öncelikle aşı kartım yok, e nabız üzerinden de tetanoz ve 2 doz covid-19 aşılarının yapıldığı bilgisine ulaştim. Bu bilgileri istenilen döküman şeklinde nasıl çıkartabilirim ?(Sağlık Ocağının aşı kartı hazırlama şeklinde bir hizmeti var mı?)
    2)Gerekli olan aşıları sağlık kontrolü öncesinde Devlet Hastanesinde( Tamamı olmasa da bir kısmını) yaptırma imkanım oluyor mu?(Bulaşıcı hastalıklar muayenesi ve/veya tahlilleri vasıtasıyla)
    3)Sağlık kontrolü için nasıl hazırlanılmasını tavsiye edersiniz?(Hiçbir şey bilmeyen birine yol haritası çizecek bilgiseli daha önce bu forumda yazıldıysa linki var mıdır acaba, varsa o başlık altında da okuyarak öğrenebilirim)

Şimdiden çok teşekkür ederim, iyi günler dilerim 🙂

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak bir kaç sayfa önce bu soruyu cevapladım, lütfen geçmiş sayfalara göz atın.

Teşeklürler gördüm. Yazmadan önce taramıştım Ama gözden kaçmış. Özür dilerim tekrarlanan soru için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Revolter

1- covid hariş aşı kartlarınızın bir geçerliliği olmayacak. kurum istediği aşıları tekrar vuracak size.
    2- hayır yaptıramazsınız, olsanız bile yine olmanız gerek.
    3- eski deneyimleri okyun ve bu siteyi inceleyin:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berenmila2024 değişiklik olursa ilgili kurumda duyurulacak bizde forumda paylaşacağız;

• @gucarslan Teşekkür ederim 🙂

• @selamibasaran Şimdi ben Ankara’da giricem Arşivli Tercüme edilmiş Adli Sicil kaydımı çıkarttım e devletten kağıdımda barkod görseli de var e devlet görselden doğruluğuna bakılabiliyomuş ben ayreten apostil şerhi yaptırim mi ?Bir de bu apostil şerhini adliye mi kaymakamlık valilik gibi yerlerden mü yaptırıyoruz ücretli mi ?

• @gucarslan Merhaba, greencard talihlilerinden biri de benim. DS 260 formunu doldururken ailecek pasaportlarımız daha olmadığı için o kısma "OTHER TRAVAL DOC.." kısmını işaretlemiştim. Şimdi pasaportlarımızı aldıktan sonra bu bilgiyi nasıl güncelleyeceğiz. Güncelleme yaptığımızda mülakat sıramızı etkiler ve yeni giriş yapmışım gibi daha ileri tarihe mi atar? Yoksa mülakat tarihi verildikten sonra mı güncellemem mantıklı olur? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• @crazycells rica etsem hangi başlık olduğunu söyleyebilir misiniz?

• @crazycells Kısa sürede cevapladığınız için teşekkürler. Gönderdiğiniz başlıkları inceledim anladığım kadarıyla vize aldıktan sonra evlenirsem eşim için yine form doldurmamız yine aynı şekilde vize için konsolosluk görüşmesi beklememiz gerekiyor ancak amerikaya taşınan geçen seneki bir talihliyle görüştüğümde kendisine konsoloslukta 5 sene evlenmeyeceğini, evlenirse green card hakkından vazgeçeceğine dair bir belge imzalatılmış. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı acaba?

Bir de ek olarak istenen aşıların hangileri olduğunu nereden bulabilirim? Açıkçası bebeklik döneminde olacağımız aşılardan bile varsa diye tedirginim. Burda herkese tek tek cevap veriyorsunuz yardımlarınız için teşekkür ederim 🙏🏻

• Selamlar arkadaşlar, ds-260 formuna eşim geçmişte kaldığı bi adresin daire numarasını hatalı girmiş. 9 olması gerekirken 7 yapmış. formu göndermiştik. sorun teşkil eder mi? Teşekkürler.

• Teşekkürler, gördüğüm kadarıyla nonimigrantlar için covid aşı zorunluluğu kaldırılmış,umarım bizler için de kaldırılır ve biran önce ilan edilir

• @crazycells merhaba benim sormak istediğim eşime green card çıktı kendisi 7 mayısta ben de 8 mayısta ds-260 formunu doldurduk formlara girip baktığımız da yanlarında “compelete” yazıyor bu aşama da başka yapmamız gereken işlem var mıdır yada bu ibarenin yazması eksik bir şey yaptığımız anlamına mı geliyor cevaplaya bilirseniz çok sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

177

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.5k

| | | |