DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan @enolawolfgang sayın gucarslan bana sürecin başlangıcında mülakat maili alacağın belli değil dediğinde canım sıkılmıştı ama haklı çıktı hala ankaranın taşına bakıyor umutla bekliyorum

• gelir hocam size haziranda umarım en kötü temmuzda alırsınız maili

• @mr-engineer-0 ağzından bal akıyor kardeşim inşallah seninde sürecin olumlu olur ama ben bu zamana kadar şunu öğrendim bu forumda dosya taşıma ile ilgili yorumları oku pasaporta şengen vizesi al şimdiden hazırlan case 5xxx ama ankaranın taşına bak dert bitmiyor

• @gucarslan sanki dagitimlar hep 12 si gibi yapildi. Bununla ilgili bi standart varmidir şeklinde bir soruydu. Hiçbirzaman belli olmaz hep değişkendir demek bekleyen herkes için iyi bir cevab olur heralde.

• @bilalunalan
    Öğretici cevaplar hali hazırda verildi, öğrenmek isteyen arama yaparak bulabilir.
    Sayın Gücarslan biraz daha duyarlı olursa sevinmek bir yana dursun, kahrımdan öleceğim.

• @salih-atilla hocam benim dosya gelmez ankarada.. o yuzden ilk önceliğim kcc üzerinden dosya taşımak resmi şekilde, süreç başlamadan halledebilirsem şekeer 😃 ama olmadı haziran-temmuz gibi bizim numaralar gelir bültende o zaman sağa sola saldırıcaz artık.. ama inşallah o zamana kalmadan halledebilirim

• @salih-atilla schengeni de vermiyorlar ki uzunca.. en fazla 6 ay veriyor onu bi kaç ülke.. 40-50 günlük schengende mulakat tarihimi tutturamam asla.. 1 yıl verse eyvallah da zor gibi o da

• @mr-engineer-0 en son açıklanan vize bulteni 27500 diye hatırlıyorum. Sizin case numaranız 22xxx lerde diye görüyorum.

• 2025'im ben sadece burdan 2024 sureçlerini takip ediyorum. seneye için dersime çalışıyorum hocam

• @mr-engineer-0 Estağfurullah☺ 2025 olduğunu farketmedim. Şimdiden bol şans

• ⭐⭐⭐

@cansinkumsal Bu anlama gelmez, sizce bu kadar kolay olabilir mi?

• @erene Kesinlikle tekrar Schengen ile ugrasmayin, sizden sonra mulakata girecek birinden rica edebilir, durumla ilgili gecikme halinde ne olur ne olmaz diye konsoloslukla konusabilir ve yazisabilirsiniz. Gecen sene yardimci oldular, Schengen konusuna onlar da anlam veremedikleri icin ellerinden geleni yapiyorlar pasaportu ulastirmak icin. Deneyim paylasilmadiysa da var boyle deneyimler.
    Not: Onemli degil ama Bey degilim (:

• gunaydin herkese, oncelikle benim sira numaram 25k ve bana sira “gelmeyecekmis” , biz o kadar insan arasindan %2 lik kisimda bu vizeyi kazaniyoruz ve sirf 2 tane hantal konsolosluk calisani yuzunden bu hakkimiz yaniyor. hayatimda hicbirsey yolunda gitmezken tek umudum greencard da sira numaram yuksek diye olmuyor. dosya tasima yapmaya kalksam en az 100k gider o da garanti degil. goz gore gore hakkimizi yiyorlar keske dava edebilsek biseyler yapabilsek . bana soyleyin simdi ben ne yapmaliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @gucarslan o ne oluyor tam olarak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yusuf-Soydaş yukarıda verdiğim linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

• @Yusuf-Soydaş bence haklı önce bu forumdan biri olmalısınız kayıt yetmiyor süreci imzaya taşımalısınız aynı şey mülakat aldığı halde exsel tabloya girmeyen sırada izleyenlere haksızlık yapanlar içinde geçerli bide şu var her kafasına takılanı soran bedava danışmanlık alanlar vizelerinizi aldığınızda bu foruma manevi borcu olduğunu unutanlar içinde geçerli

• @Yusuf-Soydaş
    Hocam kızmakta haklısınız ama süreç çok acımasız bir şekilde ilerliyor. Bak benim dosya numaram düşük sayılabilecek bir aralıkta ama hala mülakat bekliyorum. Gelip gelmeyeceği belli değil. Bu sürecin en büyük aksayan tarafı konsolosluk ayağı doğrudur.

Buradan sonraki yazdıklarım kendi düşüncelerimdir. Kesinlik ifade etmemektedir.

Benim fikrimce başka etken faktörlerde var. DV program ABD sınırları içersinde belirli sayılarla farklı milliyetleri barındırmak adına açılmış bir program. Mesela ABD devleti diyorki ben nufüsüma 5 yıl içinde 50.000 türk, 50.000 rus, 50.000 çinli alacağım. Diyelimki Türkler ülkeye bu süre içerisinde kaçak göçek statüs değişikliğie girsin. ve sayıları 30.000 olsun. akalan 20.000 kişi 5 yıllık GC programı gelecektir. diğer milletler ise 50.000 sayılarına yakın şekilde 5 yılda GC programı ile girecekler.

Şimdi şöyle baktığımızda son yıllarda oradan buradan kaçak göçek ABD giden kişiler sebebi ile Türklerin vize alabilme kotaları hızla doluyor. Buda Ankara'nın mülakat dağıtmaktaki isteksizliği ve cimriliğine benim zannımca uydurduğum bir hikaye.

• @salih-atilla

Abi kesinlikle katılıyorum. Bazı arkadaşlar forum her türlü imkanlarından faydalanıyor ama iş paylaşmaya geldi mi 3 maymunu oynuyorlar. Benim gibi bir çok kişi süreci ve istastikleri excel tablosundan ve form'dan takip ediyor. Ama o kişiler forma bilgi girmekte çok isteksizler.

• Dosya numaram aktif olur olmaz konsolosluklara mail atmaya başladım. Dün 3 mail atmıştım bu sabah ikisinden çok hızlı bir şekilde RET mesajı aldım. Aşağıya gelen mailleri bırakıyorum. O konsolosluklara mail atacaksanız dikkat edersiniz.

--- İlk mail Bişkek'ten ---

Dear Mr. Celik,

Thank you for your email. Due to our current workload, the U.S. Embassy in Bishkek accepts transfer requests ONLY for medical emergency and humanitarian concerns.

Unfortunately, you do not meet our criteria for a medical or humanitarian emergency. Long wait times in other countries are not medical or humanitarian grounds for transfer justification.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    Consular Section
    U.S. Embassy Bishkek

--- İkinci mail Almati'den ---

Greetings,

Thank you for contacting the Consular Section of the U.S. Mission in Kazakhstan.

Please be informed that consular section in Almaty processes immigrant visa applications for the permanent residents of Kazakhstan only. We can accept very limited number of cases not from our consular district in exceptional circumstances involving life or death issues. Unfortunately, your case does not meet our criteria for exceptional case. Therefore, given our current capacity and huge backlog we are unable to accept your case transfer request.

Best regards,

IV Unit
    Consular Section
    U.S.Consulate General in Almaty
    97 Zholdasbekov St., 17th floor

Bol şans herkese.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |