DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• arkadaslar benim annem bosandigi icin soyadi degisti, 10 yillik turist vizesini yenilemek istiyoruz.
    daha once ayni durumda olan insanlarin mulakatsiz vize yeniledigini duydum fakat bir baska kriter de ad-soyad in degismemis olmasi.
    bu durumda ne yapmam gerekir? kisaca vizeyi evliyken alan, daha sonra bosanip soyadi degisen birisi mulakatsiz vize yenileyebilirmi?
    tesekkurler

• @brewer-halid vizem ekim ayında bitecekti fakat ben geçtiğimiz mayıs ayında yeniledim. Yani beklemeniz gerekmiyor

• Merhabalar, benim de mülakatsız B1/2 yenileme ilgili bir sorum var. Benim durumum biraz karışık. J1 vizesi ile eğitim aldım ve bu ay bitti, şimdi ABD'de iş buldum ve O1 vizesine başvurdum, ilginç bir şekilde USCIS den red cevabı geldi. Bu çok sorun değil yeniden başvuru yapacagım ama 14 Ağustostaki randevuma yetişmesi zor ve Eylülde ABD'ye dönmeyi planlıyordum.

48 aydan daha önce süresi dolmuş B1 vizem var. Sizce mülakatsız yeniletebilme şansım var mı, veya başka bir ülkede B1'a mülakatla mı başvursam çünkü TR'de çok sıra var. Öte yandan ABD'de iş bulmuş gitme hazırlığı yapan birine B1 vizesi verirler mi onu da bilemiyorum. Dönmek için acele etme sebebi eş ve çocukların yanında olabilmek.

Çok teşekkürler

• gelen cevap usa konsolosluk mesaj yazdım alabilirmiyim dedim - ama hala bitmedi vizem ona anlamadım hala- 2024 e kadar var vizem.

Dear Applicant,

You will need to go through the entire visa application process each time you apply for a visa, even if your visa is still valid. However, those who are renewing a previous U.S. visa or who meet certain other age-related criteria may qualify for a waiver of the visa interview. Eligibility is determined based on the answers provided to questions during the appointment scheduling process. However, consular officers reserve the right to require an interview for any visa applicant.

There are some Consular Sections that have a visa renewal process where applicants who qualify, may not require an in person interview. Eligibility is determined based on the answers provided to questions during the appointment scheduling process. However, consular officers reserve the right to require an interview for any visa applicant.

Applicants who qualify for the “Renewal Interview Waiver” process will be given instructions on how to courier-in or drop-off their documents at the selected consular section after completing the visa appointment scheduling flow through this website.

The specific requirements may vary by country, but in general to be eligible for renewal interview waiver processing, applicants must meet some or all of the following requirements:

Be renewing a visa issued in the country where you are applying that is either still current or expired within the past 12 to 48 months
    Be a local citizen or permanent resident of the country where submitting the application and be physically present in the country
    All 10 fingerprints were taken at the time the last visa was issued
    The previous visa was not lost, stolen, or revoked
    The most recent visa application was not refused
    Meet other eligibility requirements as applicable

Visit the U.S. Embassy or Consulate website for country-specific information on the renewal interview waiver process at https://www.usembassy.gov/.

Sincerely,
    The Contact Desk Support Team

• @n-cavit, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

@brewer-halid vizem ekim ayında bitecekti fakat ben geçtiğimiz mayıs ayında yeniledim. Yani beklemeniz gerekmiyor

Doğrumu anladım dostum vizen bitmeden yinede alabildin öylemi ???

• @serkanist aynen oyle oldu, henuz bitmemisti yine de yenileyebildim

• Merhaba,
    Mayıs 2023 de biten vizem için mülakatsız vize yenileme yapmak istiyorum.Önceki vizemi 20 yaşında almıştım yani yaşa da takılmıyorum.Aynı zamanda 10 aylık kızım için de başvuru yapmak istiyorum.Eşimin de 2019 da almış olduğu 10 yıllık turist vizesi var fakat henüz Abd’ye giriş çıkış yapmadı.2022 ekim ayında greencard çekilişine başvurdum fakat çıkmadı.
    Sorum şu;
    -Kızım ve kendim için yapacağım turist vizesi başvurumun greencard çekilişine katılmış olmam sebebiyle reddedilme ihtimali var mıdır?
    -Eğer greencard çekilişinin turist vizesine olumsuz bir etkisi varsa yeni almış olduğum İngiltere turist vizemizle 2023 Kasım ayında ailece giriş çıkış yaptıktan sonra Abd vizesine başvurmam daha olumlu bir etki yapar mı?

• @n-cavit, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

@serkanist aynen oyle oldu, henuz bitmemisti yine de yenileyebildim

Teşekkürler bende en kısa zamanda deniyorum 🙂 bakalım.

• @murat1234 greencarda başvurmanız birşeyi etkilemez.
    ingiltere vizesi varsa gir çık yapip başvurun derim. Bilgi paylaşımı yapiliyor ingiltere ile.

• @murat1234 geçen yıl greencard çekilişine katılmıştım ve bu sene yenileme yaptım. Amerika dışında da vizem yoktu başka hiç sorun olmadı.

• Benim 10 yıllık B1-B2 vizem mayıs 2024'de dolacak. Süresi dolmadan yeni vizeye başvurabiliyor muyuz?

Mülakatsız başvuru nasıl oluyor? Yanlışım yoksa benim mülakata girmeme gerek yok. Pasaportu posta yolu ile falan mı yolluyoruz? Tecrübe etmiş biri süreci anlatabilirse sevinirim.

• ⭐⭐

@nyclover, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

Benim 10 yıllık B1-B2 vizem mayıs 2024'de dolacak. Süresi dolmadan yeni vizeye başvurabiliyor muyuz?

Mülakatsız başvuru nasıl oluyor? Yanlışım yoksa benim mülakata girmeme gerek yok. Pasaportu posta yolu ile falan mı yolluyoruz? Tecrübe etmiş biri süreci anlatabilirse sevinirim.

Bu iletiyi inceleyin lütfen.

• Merhabalar, Ağustos ayı içinde posta ile vize yenilemeye başvuran var mı? Konsolosluğa sordum, yoğunluk var, net bir tarih veremiyoruz ama vizen eline ulaşmadan bilet vs de alma diyorlar. Güncel bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler .

• @Serapp çok teşekkürler.

• @nyclover Kişiel bilgilerinizde bir değişiklik yoksa, örneğin soyadı değişikliği, mahkemeyle isim değişikliği vb. bitmeden 6 ay önce veya bittikten 48 ay sonraya kadar başvurabilirsiniz. 2023 Şubatta bitecek vizeyi 2022 Eylülde başvurup yenilemiştik.

• @deebee çok küçük bir ekleme yapmak istiyorum, benim evlilik sebebiyle soyadım değişmişti ona rağmen mülakatsız olarak yenileyebildim. evlilik cüzdanı fotokopisini de göndermiştim yeni soyisimli pasaportla birlikte ve sorun olmadı.

• bugun mulakatsiz yenileme basvurum sonrasinda sistem instructions letter gondermek yerine beklemeye aldi. instructions mailinin ulasmasi tahmini 2 hafta yaziyor aisde. benzer durumu yasayan oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heroinchains evet o kısım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atmaca05 son dönemde bu şekilde bir bekleme listesi oluşturulmuş, bir çok başvuru sahibi bunu yaşıyor.
    sebebinin yaşanan yoğunluktan olduğunu düşünüyorum.

• @gucarslan
    tesekkurler bilgi icin, surec beklenenden daha uzun surecek sanirim. instructions maili geldikten sonra belgeleri gondermek icin kesin bir tarih veya bir sure veriliyor mu? Su tarihe kadar veya su sure icerisinde gonderin gibi. Diger ulkelerin vize islemleriyle cakisma ihtimali olustu bekleme listesi sebebiyle.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

249

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.6k

| | | |