Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90 Haklısınız bazen çok can sıkıcı oluyor. Beni engellediği için görmüyorum artık yazdıklarını. İnsanları bu şekilde terslemeye hakkı olduğunu düşünmüyorum. Üstüne üstlük konuya hakim olmadığı noktalarda bile sanki çok iyi biliyormuş gibi yorumlar yapıyor. Eleştiri ve yorumlara tamamen kapatmış kendini. Biri şurada benim söylediğim bir şey eleştirse, ekleme yapsa teşekkür ederim. Yapıcı eleştirilerden bahsediyorum. Her gün yeni bir şey öğreniyorum sonuçta. Ama bu arkadaş buranın sahibi gibi herkes adına konuşup ahkam kesiyor, çoğu konuda yanlış veya eksik cevap vererek insanları yanıltıyor.

Geçen sene benzerini ben de yaşadım, kesinlikle her şeyi kendisinin doğru bildiğini sanıyor ve özellikle yeni gelen insanları sen yenisin diye ezmeye çalışıyor. Bu tavrı yüzünden kendisiyle tartıştım ve beni engellemiş ama görüyorum ki tavrı hiç değişmemiş umarım yönetim görür ve gerekeni yapar, kimsenin kimseyi forumdan soğutmaya hakkı yok. Onun yüzünden ne değerli insanlar forumdan uzaklaştı gözlerimle şahit oldum.

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY her sene kazanamadım diye içiyorum bu yıl kazanırsam içecem buradayız merak etme forumsuz tadı olmaz sonuçların 😁 😁 😁

• ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tufank, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90 Haklısınız bazen çok can sıkıcı oluyor. Beni engellediği için görmüyorum artık yazdıklarını. İnsanları bu şekilde terslemeye hakkı olduğunu düşünmüyorum. Üstüne üstlük konuya hakim olmadığı noktalarda bile sanki çok iyi biliyormuş gibi yorumlar yapıyor. Eleştiri ve yorumlara tamamen kapatmış kendini. Biri şurada benim söylediğim bir şey eleştirse, ekleme yapsa teşekkür ederim. Yapıcı eleştirilerden bahsediyorum. Her gün yeni bir şey öğreniyorum sonuçta. Ama bu arkadaş buranın sahibi gibi herkes adına konuşup ahkam kesiyor, çoğu konuda yanlış veya eksik cevap vererek insanları yanıltıyor.

Geçen sene de benzerini ben de yaşadım kesinlikle herşeyi kendisinin doğru bildiğini sanıyor ve özellikle yeni gelen insanları sen yenisin diye ezmeye çalışıyor bu tavri yüzünden kendisiyle tartıştım ve beni engellemiş ama görüyorum ki tavrı hiç değişmemiş umarım yönetim görür ve gerekeni yapar, kimsenin kimseyi forumdan soğutmaya halkı yok onun yüzünden ne değerli insanlar forumdan uzaklaştı gözlerimle şahit oldum.

kesinlikle katılıyorum ama geri dönmesi için engel değil başka bir hesapla yine gelir sanırım yetkililer de çözüm bulamıyor

• @gariban, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@turkishcowboy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90 Cümleleri de devrik devrik, ne demek istediğini de tam anlamıyla ifade edemiyor, forumdan uzaklaştırılmamış olması enteresan.

ilker bey o kadar yardımsever biri ki aslında belki anlaşılmamış olabilir ama inanın sizin kazanmanızı eminim sizden fazla istiyordur. Kendisi o kadar hazırlıklı ki yemin ederim dua ederken kendisi için hep hayallerine ulaşması için yakarıyorum o derece maddi olarak bile bugün git deseler çıkar gider o derece. Kendisine saygılarımı sunarım eşine de kocaman selamlar

Teşekkür ederim bu düşünceniz için eşiminde sizlere selamları var. Malesef konuda sürekli o kişinin insanları öteleme çabasına girdiğini görünce buna bir dur demek istedim ancak karşımızdaki kişinin problemli olmasından dolayı sadece tarafınca engellenmek dışında bir aksiyon olacağını düşünmemekteyim. Malesef buraya girip soru sorup azar işitip dönen insanların sayısı aşırı fazlalaştı ve buna bir üyenin sebep olması burada yazan insanlar olarak bizide üzmeye başladı. Buna bir dur denmesi gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@dytmelek zaman geçsede tavır değişmiyor maalesef, üzücü olan nokta kendisinin sadece bol iletisi vs olduğu için yıldızlarını gören kişilerde forumda yetkili biri olduğunu düşünüyorlar. Yazdıkları bilgilerde yanlışlarda olsa, yaptığı tavırlarda yanlışlarda olsa yetkili biri olduğunu düşündüğünden ses etmeyende bir çok kişi vardır rahatsız olmasına rağmen

• ⭐⭐

@gariban şayet @isocan da senin gibiyse, alkolik olmuştur. bu yıl 24 diyor.
    kendimden sonra ilk merak ettiğim sonuç onunkisi. direkt vatandaşlık hak ediyor İso kardeşimiz yeminle. olsun bu sefer.

bende rakı için bahaneye gerek yok, farklılık olsun 🙂

• ⭐⭐

@gariban Benim tartışmamda bu konu yüzünden çıktı. Forumun zaten bir green card çekiliş paketi var (http://yesilkartforum.com/cekilis/), youtube videosu var.
    Bu paketi almış arkadaş, içerisine de ek olarak "boş ds260.docx" diye bir word dosyası koymuş, bunları da tekrar paketlemiş "rar" dosyasına çevirmiş. O kadar anlamsız ve kafa karıştırıcı ki. Koşullu / seçmeleri sorular, çoklu alanlar olan bir formu word dosyasına indirgersen ve aşamaları göstermezsen olmaz yani. Oturur sıfırdan bir DS260 guide'ı oluşturursun, mevcut olandan daha iyi anlatırsın eyvallah o zaman biz de teşekkür ve tebrik ederiz. Belki guide çok iyi bulunur bunu çekiliş paketine dahil eder forum yönetimi. Ama bu haliyle dosya adındaki gibi "boş" bir formdan ibaret.

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tufank tamamda neden forum yönetimi bunu görmüyor yani.. Forum moderatörlerine sesleniyorum kalmış şunun şurasında 4 gün bu ayvalık denen adamın terslemelerinden saçma sapan tarikatçı cemaatçi paylaşımlarından dolayı insanlar forumdan soğudu.. şuraya her girdiğimde birisini terslediğini görüyorum insanlar forumun arama kısmında bulamadığını dahi sorsa bu agresif tavırla karşılaşmayı haketmiyor. Bu konuda başlarda ne güzel planlar yapıyorduk buluşma planlarımız vardı tatlı sohbetler ediyorduk.. bu adam ne zaman birisini tersleyecek diye kimse beklemiyordu hergün aynı vaka.. 5 sayfa okuyorum adamın 3 kişiye ters cevap verdiğini görüyorum yetmiyor sürekli dini içeriklerle ilişkili şeyler paylaşıyor.. ben bunları görmek için girmiyorum buraya neden önlem almıyorsunuz @crazycells @gucarslan
    Artık uzun uzun yazayım dedim hergün aynı şey.. paylaştığı adam feto güçlüyken feto şiiri okumuş gavs güçlüyken gavs şiiri okumuş kalkmış burda osmanlı anlattığı video paylaşılıyor ne alakası var bunun green cardla ? Neyi empoze etme derdinde ?

Forumda kendisinin bir dokunulmazlığı var. Anlaşılmayacak şekilde agresif tutumları mazur görülüyor. Ben de kendisini engelleyenlerdenim. Her zaman söylerim, konuşulmasından rahatsız olduğunuz konuşmaları (hakaret küfürden bahsetmiyorum, temcit pilavı gibi tekrar tekrar konuşulan, bize göre gereksiz ama adamın aklına takılmış bir sorudan, araştırılmış ve bulunamamış ya da araştırılmadan laaap diye ortaya sorulmuş sorulardan bahsediyorum) Eğer vereceğiniz bir bilgi, yönlendirebileceğiniz bir konu, paylaşacağınız bir tecrübe varsa güzelce yanıtlayın. Yoksa okumayın bile. Neden ortamı gerip insanları tersleyip üzüyorsunuz. Bana da kızıyorlar bazı şeyleri tekrar konuşuyorum falan diye. Yaa konuşmak istiyorum konuşuyorum. Havanın nasıl olduğunu bilmiyormuyuz da karşımızdakine havalar da bir ısınmadı diye muhabbet açıyoruz. Konuşmak, insanın en büyük ihtiyaçlarından biridir.
    Genellemeye bakacak olursak, bu tepkiyi veren insanlarda, kendisini ortamdaki en tecrübeli ve donanımlı kişi sanma hastalığı var. Bir diğer hastalık, bunu en çok, en eskiden beri, en donanımlı ve araştırarak ben istiyorum. Doğal olarak en çok hak eden benim diye bir düşünce var. 15-20 yıldır bekliyorum. Dün duyup başvuran adama bugün çıkmış, hiç bişey de bilmiyor. Neden böyle diye bir agresiflik var. O yüzden konuşarak anlaşmak ve makul bir sohbet sürdürmek mümkün değil. Crazycells in tecrübelerine dayanarak, engellemek benzeri durumlarda daha fazla kin ile geri dönüp tekrar daha büyük rahatsızlık verilmesine sebep oldu, engellemek çözüm değil diyor. Ben de 1. engellemede bu tarz insanların agresif bir tepki verebileceğini düşünsem de 2. ve 3. engellemenin kesin çözüme katkı sağlayacağına inanıyorum.

Sn. @crazycells @gucarslan size @ayvalik10 için rahatsız ediyorum forumdan üyeleri kaçırmakta bir haftalığına yasaklansa foruma huzur gelecek gibi hazırladığı dosyayı sürekli paylaşıyor bu beni de biraz rahatsız etti sanırım kendi hazırladığı için kimsenin yapamayacağını düşünüyor kendisinin iyi niyetli olduğuna eminim ama sıkıntılarını forumdaki üyeleri azarlayarak giderip huzuru kaçırmakta. Dosyası faydalı da olabilir ama pişirip pişirip insanların önüne koyuyor ki nitekim sonuçlar açıklanmadı bu tutumuyla üyeler hazırlık yapmaya kendilerini mecbur hissettirmekte sonuçta ortada daha bu yıl için kazanan yok ben bu hazırlığı da doğru bulmuyorum isteyenler diyerek cümlesine başlaması daha uygun hemen hazırlayın tavrı da biraz geriyor yine de en doğru kararı siz verirsiniz ama 1 kişi için 10larca kişi gidiyor tadını kaçırdı forumun bu sohbet sayfasıyla biraz daha meşgul olur ve @ayvalik10 için bir önlem almanızı rica ediyorum Saygılarımla...

Ben dalga mı geçiyorsun ciddi mi söylüyorsun anlamadım 🙂 İnsanların tek şikayet ettiği konunun bu olduğunu sanmıyorum. Bu aralar çok fazla Ds260 doldurma sorusu geldiği için bir ds 260 formu varsa bilgi vermek için paylaştı diye düşündüm. Ben kendisini engellediğim için bunu görmemekle birlikte, eylemleriyle bana bir rahatsızlık vermiyor artık. Fakat ''faydalı bir bilgi de paylaşıyor, ne var yani bir iki kişiyi fırçalamışsa'' görüşü, bizdendir, abimizdir, biraz idare edin, onun yapısı öyle, agresiftir biraz tarzında savunmalar geçen yıllarda da vardı.

• @gariban bir çözümü vardır mutlaka, böyle kendi çiftliği gibi istediğini yapmasını doğru bulmuyorum

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek zaman geçsede tavır değişmiyor maalesef, üzücü olan nokta kendisinin sadece bol iletisi vs olduğu için yıldızlarını gören kişilerde forumda yetkili biri olduğunu düşünüyorlar. Yazdıkları bilgilerde yanlışlarda olsa, yaptığı tavırlarda yanlışlarda olsa yetkili biri olduğunu düşündüğünden ses etmeyende bir çok kişi vardır rahatsız olmasına rağmen

Ben de öyle düşünüyorum, umarım gereken yapılır. Kimsenin kimseyi ezmeye, terslemeye hakkı yok bu forumu bu amaçla takip etmiyoruz. Hadi biz alıştık ama yeni gelen insanlar bu tedirginlikten dolayı soru soramayabilir rahatça.

• ⭐⭐

@tufank indirdim ama içeriğine bakmadım haklısınızdır zaten daha seçilmemişiz neden dosya hazırlıyoruz anlamadım. Dosyada ne olduğunu bilmek iyidir çıkarsa hazırlık yaparız ama zaten forumda videosu mevcut ve yetkililer de galiba güncelini hazırlamakta. Şimdilik gereksiz gibime geliyor.

• ⭐⭐

@gariban bir çözümü vardır mutlaka, böyle kendi çiftliği gibi istediğini yapmasını doğru bulmuyorum

ABD'de hayat nasıl gidiyor sayın @dytmelek ? 🙂
    Orada temelli kalma konusuyla ilgili bir gelişme veya karar verdiğiniz bir plan var mı?

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar sunduğu DS paketi konusunda sizle aynı düşünmüyorum. Hali hazırda forumda zaten DS260 paketi var. Kendi dosyasını indirmediğim için içeriğini bilemeyeceğim ama içinde işe yarar bir ekstra bilgi yoksa kendi yaptığı şeyi ikide bir öne sürmenin bir anlamı yok, eğer içinde işe yarar ekstra bir belge varsada forum yönetimine sunarsın bakın siz bu verdiğiniz pakete ben böyle böyle birşeyler daha ekledim daha güncel hale getirdim daha faydalı oldu gelin bu paketi güncelleme yapalım dersin foruma bir katkı sağlamış olursun

• ⭐⭐

@dytmelek kesinlikle katılıyorum bende engelledim artık dosya paylaşımını görmek istemiyorum. Zaten çıkanlar telegramdan forumdan hazırlık yapıyor bu ne daha fol yok yumurta yok. Ne bileyim gecen seneye kadar alttan alıyordum ama bu şekilde fetöcü tavırları sanki dışlamama sebep oldu halbuki buranın demirbaşı gibiydi

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gariban bir çözümü vardır mutlaka, böyle kendi çiftliği gibi istediğini yapmasını doğru bulmuyorum

ABD'de hayat nasıl gidiyor sayın @dytmelek ? 🙂
    Orada temelli kalma konusuyla ilgili bir gelişme veya karar verdiğiniz bir plan var mı?

Biz düzenimizi kurduk, e2 için çalışmalarımız devam ediyor, keyfimiz yerinde şimdilik 🙏🏻 çocuklar alıştı en önemlisi☺

• @tufank belirttiginiz paketin icerisinde bir pdf dosyasi olmasi lazim. Gayet net ve aciklayici bir dosya. Bende DS-260 doldururken ondan yararlandim.

• ⭐⭐

@dytmelek çok sevindim sizin adınıza yeni instagram hesabınızı da takibe aldım bu yıl çekiliştende greencard alırsanız tadından yenmez süper olur. Umarım kazanırsınız 🙏🏼 çok amin

• ⭐⭐

@datanist aynen zaten kapsamlı bir pdf dosyası aşama aşama ekran görüntüleri ile görebiliyoruz. Başka bir şeye ihtiyaç yok. Zaman içerisinde değişen eklenen field'lara göre güncelleme yapılacaksa bu formatta olmalı.

• @gariban çok teşekkür ederim ☺️ hepimize bol şans diliyorum az kaldı bakalım 🙏🏻🙏🏻

• @gariban geçenlerde çıksa da gidemicem demiştiniz sanırım. Var mı kararda değişiklik peki sizin? Ben yine tekrarlıyorum çıkarsa uzak duramıcaksınız bu sevdadan 😅

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |