DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Darko teşekkürler.

• Merhaba bugün 07.30'da İstanbul Konsolosluğu'nda randevumuz vardı. Detaylara geçmeden önce vize danışmanlık hizmeti almadım tamamen bu forum üzerinden okudugum bilgiler üzerinden sürece hakim oldum ve bugün birebir okuduğum tüm süreçleri yaşadım . Öncelikle forum sahiplerine ve sorduğum her soruya detaylıca nezaketiyle yanıt verip yardımcı olan @tufank Bey'e çok teşekkür ederim. Yoğunlukla öğrenci vizesi için talep vardı ve red alan görmedim. Turist visesi için sırada bekleyen önümüzdeki 20 kişinin de vizesi onaylandı, bu durumu fark edince oradaki gerginliğim bir nebze azaldı .. Hatta içimden kesin red alır diyerek tahmin ettiğim orta yaşlı beyfendi bile vizesini aldı, tek başına başvuruya gelmişti görevli aileniz neden sizinle gelmiyor ? Dedi o aşamada heyecandan konuşamadı, görevli cevap veremeyince farklı bir soru yöneltti ve teşekkürler vizeniz onaylandı dedi .. Yani neye göre onay/red veriyorlar peki belli olmuyor. Sıra bize geldi meşhur top sakallı beyfendi formundaydı ona denk gelen kişileri 10 dk boyunca soru yağmuruna tutuyordu , allahtan ona denk gelmedik 🙂 Gözlüklü tipik amerikan görünümlü tatlış hanfendi bizi karşıladı.

G: Ne amaçla gitmek istiyorsunuz
    B: Turistik
    G: Amerika'da nereye gideceksiniz?
    B: Miami'ye gideceğiz.
    G: Ne kadar kalacaksınız?
    B: 10 gün kalacağız.
    G: Daha önce yurtdışına çıktınız mı?
    B: Evet
    G: Nereye gittiniz?
    B: Şubat ayında Fransa, İtalya, Mart ayında ise Almanya, Holllanda Çek Cumhuriyetiniz turistlik amaçlı seyahat ettim.
    G: Nerede Çalışıyorsunuz?
    B: xx Bank'ta 10 yıl süredir çalışıyorum.
    G: Amerika'da bir yakınınız var mı?
    B: Hayır, yok.
    G: Tebrikler Vizeniz onaylanmıştır.

Kısa net cevaplar vermek süreci daha kolay yönetmenizi sağlıyor. Mülakat süremiz yaklaşık 2 dk sürdü ve beklediğimden çok daha rahat geçti. Umarım benim de bir katkım olur. Vize onay süreci bekleyen herkese başarılar, dilerim.

• ⭐⭐⭐

@dilaradrk tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• Merhaba ben mühendisim eşim öğretmen. 31 yaşındayız. Cocuk yok. Haziranda randevumuz var. 2023 de Arnavutluk Karadağ 2024 de Sırbistan a gittik. Shengen süreçleri sıkıntılı diye Avrupa ya gitmedik. Bu sene Amerika yı gezmek istiyoruz ama shengen olmayınca ret mi veriliyor. Randevu yu ertelemeli miyiz. Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi

• ⭐⭐⭐

@Hilal-Coskun Schengen olmayınca kesin ret veriliyor demek doğru olmaz. Ama vizelerinizin olması, giriş/çıkışların yer alması, kalış sürelerine uymuş olduğunuzu göstermek sizin açınızdan büyük bir artı olacaktır. Daha önce hiç vizesi olmadan da ABD vizesi alan adaylar var, ama bunu herkes açısından geçerli bir örnek olarak göstermek doğru olmaz. Burada önemli olan seyahat amacınız ve planınız. En önemlisi de ülkeye geri döneceğinize yönelik güçlü kanıtlar.( iş, aile, eğitim vb.) Bunları sağlayabilir ve görevliyi ikna edebilirseniz vizenizi alabilirsiniz. Eğer ikna etmek zor olur derseniz pasaportunuzu schengen ve İngiltere vizeleri ile zenginleştirmeniz faydanıza olacaktır.

• ABD vize başvurusunda vize memuru Kanada/İngiltere/Avustralya/İrlanda/Yeni zelanda vizelerini ve giriş çıkışlarını otomatikmen sistemde görür.
    schengen için başvuru formunda ne yazdıysanız o kabul edilir lakin vizelere de bakarlar genelde.
    Lakin özellikle ilk yazdıgım 5 ülkenin vizesi gayet etkili.

• @charon bildiğim kadarıyla vize & giriş/çıkış bilgilerine ulaşabildiği bir diğer ülke de İsrail 👍

• @ATS16 cok etki etmez. Israil vizesini almak basit.

• @charon irlandaya gidip gelmiştim 10 saniye de onaylamasi belki ondandır

• @dilaradrk tebrikler hayırlı olsun

• @fletcher hayir.
    Sadece seyahat gecmisiyle onay alinmaz,genel profile bakilir.
    50 ulkeye giden insan red alabiliyor.
    Basvuruyu bir butun halinde incelemek gerek.

• @charon olabilir bilemiyorum tam

• Merhabalar

Eylül ayında vize randevusu aldım.
    Japonya Vietnam Thailand Cambodia Bosna Kıbrıs
    birden fazla damga var pasaportta ayrıca Japonya’da öğrenci olarak kaldım artı olarak halen oturumum var Japonya’da

Sizlerin tavsiye edeceğiniz bir şeyler var mı vizede evrak olarak gostermek için

Sosyal medyada fotoğraf ve video alanın da üç ayrı platformda paylasimlar yapıyorum

İstanbul olarak ds-160 formunu doldurdum fakat Ankara da randevu tarihi alabildim.

Sorun oluyor mu yoksa değiştirmem gerekiyor mu lokasyonu İstanbul’a

• @Ahmet-Faruk-Hatipoğlu çok büyük ihtimalle eski pasaport dışında başka belgeye bakmayacaklar. Bence en önemlisi DS160 formunu detaylı bir şekilde doldurmak ve ayakları yere basan bir tatil planı yapmak. Mülakat bunlar üzerinden ilerleyecek çünkü. Tatil planınızı ve kendinizi sakince, gereksiz detaylara girmeden ifade ederseniz vize alması çok kolay. Tabi profil uygunluğu (iş, yaş, evlilik, eğitim vs gibi) en önemlisi ama ona zaten yapacak pek bir şey yok görüşme öncesi.

• @fletcher, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@dpdemir hayır vermedi fotoğrafı parmak izinden önceki memur sizde kalabilir ihtiyaciniz olmayacak dedi görüşmeyi yapan kişi de talep etmedi caec de approved yazıyor

• @Ahmet-Faruk-Hatipoğlu kibrisa kimlikle girmediniz mi? sonucta konsolosluk icin seyahat sayilmayacaktir.

• @charon, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

ABD vize başvurusunda vize memuru Kanada/İngiltere/Avustralya/İrlanda/Yeni zelanda vizelerini ve giriş çıkışlarını otomatikmen sistemde görür.
    schengen için başvuru formunda ne yazdıysanız o kabul edilir lakin vizelere de bakarlar genelde.
    Lakin özellikle ilk yazdıgım 5 ülkenin vizesi gayet etkili.

Evet dogru. Benimde Kanada vizem mevcuttu sadece ona bakti. Pasaportta schengen ulkeleride mevcuttu ama onlari incelemedi pek. 2 dk içinde onay almistim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• @tufank Merhaba DS160 daki fotoğrafın aynısı aynımızda olsa bile ayrıca bir fotoğraf mı istiyorlar orada mı çekiyorlar? 2. kez ne için fotoğraf istediklerini anlamadım

• ⭐⭐⭐

@Cedi ikinci kez fotoğraf istediklerini dair bir şey söylemedim aslında, bir önceki iletiye cevap olarak yazdım. DS-160 formundaki fotoğrafımız değişmemiş bile olsa bizden yanımızda basılmış fotoğraf getirmemizi istiyorlar. demek istediğim yanımızda mutlaka fotoğraf olmalı. orada fotoğraf çekilmiyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Revolter Revolter 

• Herkese Merhaba ;
    haziran ayında eşimle beraber abd mülakatımız var istanbulda daha önce hiç yurtdışı geçmişimiz yok bu ilk olacak o yüzden vize mülakatımızın başarılı olması ve bu süreçte nasıl hazırlanmalıyız evrak istemiyorlar ama çoğu kişi yanında götürüyor ve bazılarından istiyor bakmak için diye duydum bizim hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor plan programımız nasıl olmalı bilen kişiler yardımcı olabilirler mi lütfen

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

169

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.2k

| | | |