Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu diğer üyelere sormak lazım memnun olmayan var mı diye 😃

@tolgasatir herkes adına konuşmam tabiki ama şaka bı yana su Forumdaki muhabbetler rutin mutluluk haline geldi benim icin ☺

Valla şahsen foruma girince benim içim açılıyor böyle sanki sadece birkaç haftadır değil de çok uzun zamandır tanışıyormuşuz herkesle gibi hissediyorum müteşekkirim bunun için :))

Kim birkaç haftadır burda??? Şahsen ben Frigyalılar döneminden beri burdayım, hatta aramızda bazı arkadaşlar var, ilk başvurduklarında daha keşfetmemişlerdi bile Amerika'ya...

• Sanki böyle bir tekrar uykum geliyor 🥱 gibi 🤔

Bakındım ama göremedim, @ayvalik10 'a ilk otuz koltuk ne tutuyorsa vereyim rahat rahat gidelim diyecektim. Ben yatsam gelince siz söyleseniz? Olur mu 👍
    Sabah (ya da öğlen) görüşürüz 👋

• ⭐⭐

Günaydınlar Efenim

• ⭐⭐

Günaydın

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK bu çılgınlığı kim yapar 😃 hahahahah

Muhtemelen ya GC başvurdum ama öylesine çıksa da gitmem napıcan orda Türkiye güzel deyip ama çıktıktan sonra hemen ds260 doldurup randevu bekleyen kişilerden biri olurdu 😂

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam bu nasıl bir iki seçenek ya 😃 ya en pahalısı ya en ucuzu 😃

Forum genel olarak houston tarafına gidiyor başlangıç için fena sayılmaz diğer eyaletlere nispeten uygun oraya gidebilirim ama gencim los angeles da da arkadaşım var yardımcı olursa oraya gitmek isterim biraz çalışıp para kazanmak isterim ondan sonra duruma göre bakmayı düşünüyorum kafalar bu iki eyalet arasında karışık yani 😬 😅

@yenihayaletadam yani iklim zıt olucak belki ama Chicago'ya, Boston'a da gelebilirsin komşu oluruz ☺️ kimseler istemiyo yalnız kalicam valla 🙈

Boston için biz varız 😅 benim de kafamda olan yer Boston ama tabi önce hanımı orada üşümeyeceğine ikna etmem lazım 😂

@ErdalK o biraz zor mu sanki 🤭

Olumlana yapıyorum 😂 ev merkezi sistem sabah 7 gibi yakıyorlar biz uyandığımızda ev tam ısınmamış oluyor onda bile üşüyor Boston da bir gün geçirse muhtemelen ben güney tarafına gidiyorum sen bak başının çaresine der 😂

@ErdalK bu nasıl olumlama ahajakakak 😄 aynı şekilde ben de eşiniz gibiyim yalnız 🙈 bendeki bu cesaret nerden geliyo hiç bı fikrim yok 🙈

Çaktırmayın işte olumlamaya devam 777 aldım kabul ettim 😂😂 ( ritüel bu şekilde mi onu da bilmiyorum da tabi 😅 )

@ErdalK 😄 bı de 21 gün boyunca kağıda yazarsan tamamdır ritüel gerçekleşti 😂

Bu kadar kolaysa olur ya 😂

@ErdalK oldu say 😂

Hemen denemem lazım o zaman bu başka şeylerde de işe yarıyor mu acaba mesela 21 gün boyunca kağıda yazarsam CN ilk 100 lerde olur mu 😂😅

@ErdalK hahahahha neden olmasın dur ya ben de yapicam hatta 😄

Hep beraber ritüel yapalım sayılı zaman kaldı belki gerçekleşir 😅

• @daydreamer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika var tabiki de turist vizesi için başvuru yaparsın yada green kart için de başvuru yapabilirsin.

GC için başvuru yapabileceğimi sanmıyorum en az lise mezunu olma şartı var ya o sebepten. Ancak turist vizesi olur ama onda da geri dönmeyeceklerine dair izlenime kapılırlarsa handikapı var... Linki şimdi gördüm hemen bakıyorum teşekkür ederim 🙏🏼

Lise mezuniyeti (ya da onun yerine iş tecrübesi) şartı sadece çekiliş ile Green Card kazananlar için var. O da sadece asıl talihli için. Diğer kategorilerde böyle bir şart yok.

Çocuğu Green Card ile ABD'de yaşayan ve kendilerinin turist vizesi olan çok fazla anne baba tanıyorum. Bunu direk bir red sebebi olarak kesinlikle kullanmazlar. Bu insanlık dışı bir uygulama olurdu. Çocuklarından bağımsız şekilde , ABD'de illegal göçmen olarak yaşama niyetleri olmadığına konsolosluğu ikna eden her anne baba, turist vizesini rahatça alabilir. Zaten hiçbir anne baba da sırf çocukları kafaya koydu Amerika'ya gitti diye Türkiye'deki hayatlarını bırakıp oraya gidip yerleşmiyor genelde. Green Card ile Amerika'da yaşayanların tecrübelerine bakarsanız çoğunun anne babaları Amerika'da değildir. Bunun böyle olduğunu bizim kadar vize verenler de biliyorlar zaten.
    Anamıza babamıza özgürlük heykelini gezdirme hakkımız engellenemez (son kısmı slogan şeklinde okuyun)

Eyyy Ameriga sen istedin diye ben anama babama özgürlük heykelini gezdiremeyecek miyim? Seni yenecem Ameriga bakalım sen mi büyüksün ben mi

( Bu ekleme de benden olsun) 😂

• ⭐⭐

Günaydınlar efenim iyi hafta sonları 🗽
    f6ade56d-2f2d-4425-8b50-521d49911e79.jpg

Ah şuan o sokakta kulakta kulaklık salına salına yürürken başardın be Erdal diye kendimi teskin ederken bir yandan da aman fazla salma sonra pişman olursun diye de tembihlesem 😔

• Günaydınlarr bugün de işteyim ve zaman geçmiyor 😕 bazen şafak sayasım bile gelmiyor 😕

ya bu değilse genelde houston da tek katlı evler sakin sokaklar şuan tam olarak ona ihtiyacım var 🙂 o mahallelerin ismi neydi acaba

• ⭐⭐

Hiç bir zaman siyaset umurumda olmadı, benim babam başbakan olsun ben yine gidecem buradan, çünkü artık öyle nefret ediyorum ki buradan karışık insanından, ekonomisinden, sayacağım çok şey var, tek düşündüğüm şey annem ❤️ kurban olurum ona ben 😢 inşallah Rabbim bana yardım eder de onuda kurtarırım buradan, babama bakacak kıymetli çocukları var onu düşünmüyorum, tek annem için yaşıyorum..

• Günaydın gençler ☀

• ⭐⭐

@Lossantosdy Filler tepişiyor olan biz karıncalara oluyor. O yüzden biz kendimize gündemimize bakalım. Nasil olsa orada ne olursa olsun hayrimiza birşey olmayacak 😉

• Birisi bi komik video filan yüklese de şu kasvetli hava biraz dağılsa ☹

Ben de o ara diğer başlıkları bir tur dolanıp geleyim, o zamana burası da biraz neşelenir heralde...

• ⭐⭐

Oturmusum evde ayaklarımı uzatmış, çayımı koymuşum bir yandan da İzmir'de yağmur yağıyor damlaların tikirtisini dinliyorum. Hiçbir şeyi kafama takamam 🙂

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika var tabiki de turist vizesi için başvuru yaparsın yada green kart için de başvuru yapabilirsin.

GC için başvuru yapabileceğimi sanmıyorum en az lise mezunu olma şartı var ya o sebepten. Ancak turist vizesi olur ama onda da geri dönmeyeceklerine dair izlenime kapılırlarsa handikapı var... Linki şimdi gördüm hemen bakıyorum teşekkür ederim 🙏🏼

Açık liseye yazılsana online sınavlar, yıllarca eşim lise mezunu olmadığı için hep tek başıma katıldım gc ye, yada hiç başvurmadım, ama geçen sene eşimi liseye yazdırıp mezun ettim 🙂 evet ben mezun ettim 😅 çaktırma anladın sen 😅

Anladım anladım sgdahsdad 😂 Aslında çok mantıklı babam zaten lise mezunu ama annem değil babamın diplomasını da bulabilir miyiz bilmiyorum ben bir araştırayım teşekkür ederim 🙂

Tm işte sen ve annen yazılın mezun olun inşallah, babanın lise diploması kolay, e devlette yoksa okuduğu liseden mezun olduğuna dair belge alabilirsin,

Ben lisans mezunuyum annem için yapılabilir aslında ama zaten vatandaş olmadan yanıma alamıyormuşum turist vizesiyle gezmeye gelirler artık 🙂 Teşekkür ederim :))

• @Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

6'li masa dagilmis. ah be. insallah gc kazaniriz 😞

Değil 6’lı Masa Atatürk mezarından kalkıp ülkenin başından geçecek deseler bile tek istediğim green card şu saatten sonra.

Bu ülke gençliğimi çürüttü daha fazla yıllarımı harcasın istemiyorum..

+1 bir şeyler düzelecek olsa bile en az 20 sene alır gençliğim biter ne anladım o işten inşallah hepimiz gc alırız da daha fazla maruz kalmak zorunda kalmayız…

Bu sabah aklıma takıldı bir şeyi merak ediyorum. Diyelim ki ben talihli oldum ve vizemi de alabildim (inşallah). Ailemi yanıma alma şansım yok değil mi ?

Aileden kasıt anne baba ve kardeşlerse malesef 😔
    Green Card sahipleri sadece eş ve çocukları için Green Card başvurusu yapabiliyorlar. Anne baba ve kardeşler için ancak ABD vatandaşı olduktan sonra başvuru yapılabiliyor

Evet anne babadan bahsetmiştim teşekkür ederim bilgilendirme için:)

Lise mezuniyeti (ya da onun yerine iş tecrübesi) şartı sadece çekiliş ile Green Card kazananlar için var. O da sadece asıl talihli için. Diğer kategorilerde böyle bir şart yok.

Çocuğu Green Card ile ABD'de yaşayan ve kendilerinin turist vizesi olan çok fazla anne baba tanıyorum. Bunu direk bir red sebebi olarak kesinlikle kullanmazlar. Bu insanlık dışı bir uygulama olurdu. Çocuklarından bağımsız şekilde , ABD'de illegal göçmen olarak yaşama niyetleri olmadığına konsolosluğu ikna eden her anne baba, turist vizesini rahatça alabilir. Zaten hiçbir anne baba da sırf çocukları kafaya koydu Amerika'ya gitti diye Türkiye'deki hayatlarını bırakıp oraya gidip yerleşmiyor genelde. Green Card ile Amerika'da yaşayanların tecrübelerine bakarsanız çoğunun anne babaları Amerika'da değildir. Bunun böyle olduğunu bizim kadar vize verenler de biliyorlar zaten.
    Anamıza babamıza özgürlük heykelini gezdirme hakkımız engellenemez (son kısmı slogan şeklinde okuyun)

Yani büyük ihtimalle zaten kendileri de Amerika’da yaşamak istemezler ben kendimce düşündüm onu onları da çekip kurtarayım buradan diye 🙂 Hahahhaha aynen öyle kimse o hakkımızı elimizden alamaz o kadar :))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |