Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu @kirik son videonun sahibi bilgin olsun soğuk havalar hakkında kendisi ile görüşebilirsin

@ayvalik10 sağol abi not ettim

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu soğuk a lafım yok sağlık sistemine güvenmiyorum 😃

@tolgasatir en çok korktuğum şey de o zaten üstelik iki küçük çocukla 🤦

• @Rüştü-Gürbüz gideceğiz diye bı ara ailecek check up yaptırıyoruz, ve hepsi şehir hastanesinde, eczaneye her girdiğimde ödediğim paraların haddi hesabı yok, sanki sigortam yok gibi, sanki özel ilaçlar alıyormuşum gibi ödemeler çıkıyor. Ben hala şoktayım😖

• @dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz gideceğiz diye bı ara ailecek check up yaptırıyoruz, ve hepsi şehir hastanesinde, eczaneye her girdiğimde ödediğim paraların haddi hesabı yok, sanki sigortam yok gibi, sanki özel ilaçlar alıyor muşum gibi ödemeler çıkıyor. Ben hala şoktayım😖

Çok haklısınız. Hep Amerika sağlık sistemi deniyor ama bizde pek kalır yanı yok (eczanede ödenen ücretler, muayene ilaç)
    Bizde yavaştan başladık 🙂

• @Hopes1, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Vallahi selected videosundaki arkadaş sanırım gidememiş ? Bilgisi olan var mı ? Çünkü dv mülakatı verilmesi için kazananların yaptığı videoda görmüştüm kendisini

sanırım son gün son dakikalarda aldı vizesini, mülakat deneyimini okudum diye hatırlıyorum, yanlışsam arkadaşlar düzeltebilir

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu "soğuk bacımm soğukk soğukkk" repliği aklıma geliyor her chicago yazdığında 😃

@tolgasatir ahajakakak soğuk iyidiiiiir insanı dinç tutar gelin arkadaşlar gelin yahu ☺

Valla kızlarım büyüseler ve kredi skorumuz epey olsun Ma eyaleti aklımda ama şimdilik maksimum NC Charlotte a kadar soğuğa dayanabiliriz 😂 tabi hayat ne gösterir bilemiyorum 😬

• @goyro666 ahahah biz de 4 kişilik aile olarak orta 4lüyü alsak keşke diyoruz😬😬

• Yasaklı

@diablo_ercan iyi düşünelim iyi olsun 🙂 +5 düşünelim +5 olsun chicago da mesela hava 😃 -32 nedir ama ya ben bir kere Ankara da askerde -18 e maruz kalmıştım da kulağım düşüyodu 😃

Hahaha yanlız değilmişim. Benim de gece nöbetinde kulağım kırılmıştı. -16 da 😂

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly savunmadığım şeyleri savunuyormuş gibi göstermeniz doğru değil açıkcası, benim kaçak geçenleri savunduğum yok benim söylediğim sınırdan kaçak geçenlere tepki gösterirken B,F veya J tarzı vizelerle gidip süresinde geri dönmeyen kişiler oluyor hepsi change of statusde yapmış olmuyor bu kişilerin onların gözardı edilmesi haksızlık olarak geliyor ben bunu söylüyorum. Ayrıca eşimden dolayı kazandım diye niye negatiflik sergiliyim ki kendim kazanmış gibi aynı hakları kullanıyorum zaten. Başka kimse gelmesin biz gidelim sadece diye uğraşacak olsam forumda veya telegramda kimseye yardımcı olmaya yada yol göstermeye destek olmaya çalışmazdım. Yinede teşekkürler düşünceniz için

başka bir başlıkta yazışmalarınızı okumuştum bunun üzerine size bu yorumu yaptım hatırladığım kadarıyla oradaki başka kullanıcılarda aynı şeyi düşünmüştü. Belki yanlış anlaşıldınız. Neyse tabiki yazı karakteri ile konuşma bir olmuyor. Şu emojiler yazının duygularını çok etkiliyor belki ironi yaptığınız şey emoji olmayınca ters ve sert geçiyor karşıya. 😊 yazı da belki kötü niyetli söylememiş olabilirsiniz sonuçta özünde kimse kimseyi burada tanımıyor. Ama bir kaç kere denk geldim yazdıklarınıza maalesef olumsuz enerji yüklü hissediliyor. belki niyetiniz bu değil dediğim gibi tanımıyorum sizi. Belki siz de farkında değilsiniz. Kısacası buradaki herkes tüm olumsuzlukların ve olasılıkların farkında ama olumsuz düşüncelerin evrenden aynı şekilde olumsuzluk olarak döndüğüne inanıyoruz (deneyimlerimizden hislerimizden vs vs) buraya da zaten bir birimize güzel enerji vermek beklerken süreci hem bilgilenerek (istatiksel olarak yaşayabileceğimiz olumsuzlukları değil ama) hemde siz kazanmışların deneyimlerini Amerika'ya giriş hikayelerini vs sanki bizimmiş gibi sahiplenip dinlemek için giriyoruz. Olumsuzlukları ve almamız gereken önlemleri lottoryi kazandıktan sonra mülakat için beklerken sıralasanız inanın o zaman hiçbirimiz yanlış anlamaz hatta sizden fikir ve yol önerileri için yardım talep ederiz. Tabiki eşinizin veya sizin kazanmış olmanızın bir önemi yok sonuç ve haklar aynı. O an ki etki tepki olayı oldu benimki kusura bakmayın. Neyse çok uzatmayayım. Bizde aynı şekilde tüm herkesin yasal yollardan girmesinden taraftarız. her iltica eden maalesef yasal olarak gitmek isteyen herkesin hakkını gasp ediyor ve hatta özellikle kaçak gidenlerin çoğu zaten ülkemizi terk etmek istememizin sebebi olan insanlar olduğunu düşünüyorum ben. 😞 Gülelim eğlenelim güzel dostluklar kuralım birbirimize ve evrene güzel enerjiler yollayalım hem kendimiz hemde karşımızdaki kişiler için. sizinde unganlar ve vize mulakat deneyiminizi okumak için sabırsızlıkla bekliyoruz hepimiz. Sizde konsolosluğa girerken bizleri düşünerek ayağınızı sürüyerek girin olur mu😊 Not : Telegram kısmına biz mayısdan sonra dahil olabileceğiz 😁

• @Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Selam arkadaşlar nasılsınız?
    Devlet hastahanesinde muayene oldum ve doktor (daha önce ameliyat doktorum) şu iğneyi al gel yapalım diyerek eczaneye gittim. İğne ücreti 1250₺ nakit alır isen o da. Eminim daha nice ilaç, iğne vs vardır kat ve kat fazlası. Aslında da bir nebze Amerika’daki gibi yaşadığımızı söylerim hep, ₺ kazanıyor $ ın belirlediği fiyat üzerinden harcıyoruz. K. Bakmayın paylaşmak istedim. Orada da aynı zorlukları illa ki yaşayacağız ki burada zaten hep maruz kalıyoruz. 👋

çok çok geçmiş olsun

• Günler azaldıkça heyecan kat be kat artıyor. Eşim ve ben yeni bir hayatın peşindeyiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Simge-Kutlu amerika da devlet hastanesi yok özel hastane mantığı işliyor kaldı ki sigortasız hiçbir çocuk olmuyor devlet hemen çocukları sigorta yapıyor. Pahalı deniliyor fakat Türkiye de her bir ihtiyaçta özel hastaneye gider misin ne kadar fatura çıkacak. Amerika da gelirine göre sağlık sigortası seçenekleri var zaten yeter ki araştırmak gerekiyor @zumrut @zumrutay verilen tüm hakları çatır çatır kullanıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selly belki sen bana anlatırsın kazanana kadar tüm zamanı burada forumda yazarken kazandıktan sonra ne oluyor da forumu beğenmeyip telegrama herkes koşa koşa gidiyor ne farkı var forumda yazmayıp telegramda yazmanın anlamıyorum insanları bende bir terslik var çözemiyorum

• @Selly Teşekkür ederim ☺🙏

• ⭐⭐

@ayvalik10 biz @denizci10 gibi oluruz. Gidebilsek dahi buralardayız merak etme :))

• ⭐⭐

Günaydınlar Efenim

• ⭐⭐⭐⭐

@Emrah-Borazan eyvallah teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@denizci10 hocam yazdıklarını sürekli okuyorum. Herkese tecrübelerini aktarıyor ve öğrenmelerini sağlıyorsun. Hak edenin hakkını vermeli 🙂 Yeni deneyimlerini de merakla bekliyorum 👋

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam bu nasıl bir iki seçenek ya 😃 ya en pahalısı ya en ucuzu 😃

Forum genel olarak houston tarafına gidiyor başlangıç için fena sayılmaz diğer eyaletlere nispeten uygun oraya gidebilirim ama gencim los angeles da da arkadaşım var yardımcı olursa oraya gitmek isterim biraz çalışıp para kazanmak isterim ondan sonra duruma göre bakmayı düşünüyorum kafalar bu iki eyalet arasında karışık yani 😬 😅

@yenihayaletadam yani iklim zıt olucak belki ama Chicago'ya, Boston'a da gelebilirsin komşu oluruz ☺️ kimseler istemiyo yalnız kalicam valla 🙈

Boston için biz varız 😅 benim de kafamda olan yer Boston ama tabi önce hanımı orada üşümeyeceğine ikna etmem lazım 😂

@ErdalK o biraz zor mu sanki 🤭

Olumlana yapıyorum 😂 ev merkezi sistem sabah 7 gibi yakıyorlar biz uyandığımızda ev tam ısınmamış oluyor onda bile üşüyor Boston da bir gün geçirse muhtemelen ben güney tarafına gidiyorum sen bak başının çaresine der 😂

• @Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz gideceğiz diye bı ara ailecek check up yaptırıyoruz, ve hepsi şehir hastanesinde, eczaneye her girdiğimde ödediğim paraların haddi hesabı yok, sanki sigortam yok gibi, sanki özel ilaçlar alıyor muşum gibi ödemeler çıkıyor. Ben hala şoktayım😖

Çok haklısınız. Hep Amerika sağlık sistemi deniyor ama bizde pek kalır yanı yok (eczanede ödenen ücretler, muayene ilaç)
    Bizde yavaştan başladık 🙂

Bir video da izlemiştim bu konuda şu şekilde bir savunma yapıyor " siz Türkiye de daha maaşınızı almadan bir kesinti oluyor sigorta için aynı zamanda şirketinizden de bir kesinti oluyor (rakamı net hatırlamıyorum şuan ) atıyorum 750-1000 ₺ sigorta kesintisi oldu brüt maaşınızdan siz Amerika da aylık 750-1000$ sigorta ödemesi yapsanız sizi kapıda kırmızı halı ile karşılarlar" diyordu , gerçeklik payı var mıdır araştırmadım tabi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |