DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerika'daki bir lisenin videosuna denk geldim bugün:

Bize hayatımız boyunca bu kadar imkan sunulmamıştır muhtemelen..

• Selamlar, bir kaç sorum olacaktı. Örneğin green card çıktıktan sonra giderken TR banka hesabımızdaki parayı nasıl göndereceğiz? Amerikaya ilk olarak gidip banka hesabı açıp sonra TR bankasından online işlemlere mi gireceğiz. Öncesinde yapılması gereken birşey var mı? Bankaya bildirmemiz mi gerekiyor. ABD ip adresi ile girince bloklamasın hesabı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın en kısa yol teb bankası online bankacılığı cepteb hesap açıyorsun daha sonra amerika da bank of america bankasından hesap açtırıyorsun bu kadar basit

• @travelleth Böyle bir lise Amerika'da da çok fazla görmedim ama şurası kesin ki Türkiye'de böyle bir üniversite bile yok 🥺

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Furkan-Aydın en kısa yol teb bankası online bankacılığı cepteb hesap açıyorsun daha sonra amerika da bank of america bankasından hesap açtırıyorsun bu kadar basit

Bank of America hesabı açmamız ne sağlıyor bize bu durumda? Yani TEB $ hesabındaki parayı BOA atmlerinden ücretsiz çekebiliyoruz onu biliyorum ama, hesap açıldığında ücretsiz transfer de yapılabiliyor mu örneğin?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@daydreamer evet yapılıyor

• @ayvalik10 👍 teşekkürler

• @ayvalik10 TEB deki parayı ABD topraklarındayken mi yolluyoruz online işlemlerden. Şubemize uğrayın derse mebla büyük olup. Türkiyeye dönmek zorunda kalır mıyız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın miktar zaten 10.000 dolar üstü olursa zaten araştırmaya girersin. Hem Türkiye hem de amerika da ondan dolayı bir anda büyük meblağ yerine 3-5 güne yayarak gönderirsin zaten yanında ilk seferde 10.000 dolara götürme hakkın var. Ondan dolayı sorun olmaz kaldı ki dediğin paran 300.000 - 500.000 dolar ise green kartı neden bekliyorsun yatırımcı vizesinden yürür gidersin

• Yatırımcı vizesi hiçbir şekilde kendi başına greencard imkanı sağlamadığı için, asıl amacı bu olan biri için seçenek olmuyor. GC olmaması, vatandaşlık olmaması anlamına da geldiği için hesabında 500k olup o yola girmeyen tanıdıklarım var. Yatırım yaptın, iyi de para kazandın, 10 sene geçti, yeter artık emekli olayım Miami'de adalardan birinde büyük bir ev bir de yat alayım dedin. I ıh, dükkanı kapattıysan güle güle. Vatandaşlık yok, oturma izni yok, hatta abartıyorum ama turist vizen bile yok 😱 Ha üstüne bir 500k daha koyup EB5 alabilirsen bak o güzel.

• ⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ayvalik10 her yere sordum illa ki birisi dönecektir diye tahmin ediyorum çok çok teşekkür ederim sağolasın 🙏 🙏

Geçmiş olsun, Ne ilaç kullanıyorsunuz, ben nakilliyim bende ilaç kullanıyorum baksam mı bende,, varmıdır acaba içtiğim ilaçlar

teşekkür ederim sağolun size de geçmiş olsun bu ilacı kullanıyorum ;
    COLCHICUM-DISPERT® 0.5 mg Film Tablet
    geçen sene biraz da bakmıştım ama tam bulamamıştım sanırım bu sefer olacak o yüzden araştırıyorum 😂 😂

Ben bakamadım sayfaya neden acaba,, size zahmet olmazsa benim için de bakar mısınız 🙂
    İlaçlarım : prograf 1mg
    Deltacortril
    Imuran
    Bakamazsanızda sorun değil, teşekkür ederim şimdiden

• ⭐⭐

@daydreamer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bank of America hesabı açmamız ne sağlıyor bize bu durumda? Yani TEB $ hesabındaki parayı BOA atmlerinden ücretsiz çekebiliyoruz onu biliyorum ama, hesap açıldığında ücretsiz transfer de yapılabiliyor mu örneğin?

Peki teb den normal hesapmı açıyoruz yoksa dolar hesabı mı?? Yani TL hesabı oluyor mu yoksa dolar hesabı mı açmalıyız

• @Lossantosdy Dolar hesabı açın ve dolar gönderin hocam swift ile. Sanırım ABD topraklarındayken teb bankasına girin mobil bankacılıktan gönderin. Ama benim tedirgin oldugum nokta bi sorun çıkar aramaları vs gerekir nasıl yaparız hat türkiyede vs vs.

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy farketmez tl hesabıda açsanız daha sonra mobil uygulamasından dolar hesabıda açabiliyorsunuz çalışanla ufak bir görüntülü görüşme yaparak. Direk sadece dolar hesabı açarlar mı emin değilim bildiğim kadarıyla ilk tl hesabı olarak oluşturuyorlar mecburi

• ⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın TEB önerisinin nedeni BofA ile anlaşmaları var amerikada BofA atmlerinden belli bir miktara kadar komisyonsuz çekebiliyorsunuz TEB kartınızla. Direk havale kullanacaksanız uygulamaya türkiye vpn kullanarak yapmanız iyi olabilir belki. Wise üzerinden transferde yapabilirsiniz

• @Emre-Kurtulmuş Anladım hocam çok sağ ol.
    Cebteteb içnide de geçerli değil mi bu olay?

• ⭐⭐

@waterman tum mudavimlerimizin kandili mubarek olsun :)) Allah sevdiklerimizle bi an once sag saglim hayat kurmayi nasip etsin

• ⭐⭐

@Furkan-Aydın, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy Dolar hesabı açın ve dolar gönderin hocam swift ile. Sanırım ABD topraklarındayken teb bankasına girin mobil bankacılıktan gönderin. Ama benim tedirgin oldugum nokta bi sorun çıkar aramaları vs gerekir nasıl yaparız hat türkiyede vs vs.

Bende bunu merak ediyorum orada, mobil bankacılığı kullanabilir miyiz? En iyisi hesap açarken peşin peşin söylemek ona göre ayarlasınlar

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Furkan-Aydın TEB önerisinin nedeni BofA ile anlaşmaları var amerikada BofA atmlerinden belli bir miktara kadar komisyonsuz çekebiliyorsunuz TEB kartınızla. Direk havale kullanacaksanız uygulamaya türkiye vpn kullanarak yapmanız iyi olabilir belki. Wise üzerinden transferde yapabilirsiniz

Uygulamaya vpn ile nasıl girilir ki? Ben sadece İnternet sayfası açılır diye biliyorum vpnden

• Tüm inananların Miraç kandilini tebrik ederim Amerika’da da Kandil Kutlamak nasip olur İnşallah GK Çekiliş için Şafak Yalova 77

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.0k

| | | |