Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Türkiye'deki işimin çok stresli olması, yapılan haksızlıklar, iş yerimdeki saçmalıklar, gündemdeki saçmalıklar, fazla çalışmanın ekstra çalışmanın maddi karşılığı olmadığı gibi manevi olarak da kıymetinin bilinmemesi, huzur bulamamak, yabancı dil öğrenme isteği, farklı kültürlerle etkileşimde bulunma isteği, yeni bir yaşam ve bu yeni yaşamda farklı iş tecrübeleriyle ABD'yi keşfetmeye çalışmanın heyecanı.

• 1 ay da maaşımın 1000 dolar daha az ettiği gerçeği

• Daha gitmedim ama gidebilirsem sebepleri şunlar olacak...
    Ben bireysel bir insanım yanlızlığı yada kendi fanusum içine aldığım insanlar ile yaşamayı seviyorum komşuluktan uzak kendi bahçemde özgürce takılabileceğim bir evde yaşamak.
    Gerekirse it gibi çalışıp kazandığım parayı istediğim şeylere harcayabilmek.
    Basit bir iletişim yada eğlence aracının benim için lüks olmaması.
    Sahile yada bir parka gittiğimde sağa sola tüküren, çekirdek çitleyen beyaz atlet ile denize girmeyen boxer ile şeyi salllana sallana denize havuza giren insanlar ile aynı ortamda bulunmamak.
    Yılda 1 kez de olsa tatil yapabilmek
    Haftada 1 sinema tiyatro konser gibi etkinliklere katılabilmek.
    Kısaca insan gibi yaşamak.

• lisans egitimimi tamamlayip iyi bir kariyer edinme

• ⭐⭐

Araba satın almak. 😃 Burada bir ömrünü borç edeyerek geçirip emekli olduğunda 1 araba sahibi anca olabilecek vatandaşım gibi olmaktan korktuğum için 😃

• Ben girişimci bir insan olarak yaptığım girişimlerin Türkiye'de bir karşılığını göremiyorum. Bu sebepten dolayı gitmek istiyorum.

• Hayatı yaşamak için gidiyorum geçinmek için değil.

• Hayata yeniden baslamak icin

• Huzurlu yasam 🙏🖖

• Türkiye de bi kulağımızın arkası kaldı … hatta onu da halletmiş olabilirler 🤷♂️ onun için bi parça insan gibi yaşamak

• Hukuk ,insan hakları ,hayata verilen değer, dinin topluma empoze edilmemesi ,kazandığınız ücretin alım gücü vb. çok sebep sıralarım buraya sonu gelmez. Kısaca herkesin değindiği üzere insan gibi yaşamak. Ne yazık ki bir noktada büyük hatalar yaptık ve sonuçlarıyla çoğunluk yüzleşiyor. Amerika dışarıya ne kadar baskıcı ve sert politikalar uygulasa da özellikle Türkiye ye karşı , vatandaşını da vergi olarak sıktığının da farkındayım ama yukarıda saydığım herşeyi karşılıyor .Bu da overall da benim açımdan tercih sebebi. Amerika özelinde orada tutunmak kolay olmayabilir ama çalışan için karşılığını alabildiğin , adaletin düzgün işlediği bir ülke.

• saçma sapan gündemler yeterli gibi sanki

• İMEI KAYIT ÜCRETİ 30 BİN TL OLACAKMIS HAYIRLI OLSUN. APPLE

• Dilediğim her ülkeye vizesiz seyahat etme özgürlüğüne sahip olma

• Sebep cokkk

• Çocuğu olanlar bilir. Bugün devlet okulunda! yarım gün anaokuluna başlayacak 4 yaşındaki kızım için elimize tutuşturdukları kol gibi listeden kuru boya sulu boya vs ye sadece 1.500 TL verdim %10 indirim yapmış bir de kırktasiyeci abi sağ olsunona burdan da teşekkürlerimi iletiyorum.😳 Listenin yarısına gelemedim daha eksik bitmiyor. Okul bu sene ödenek alamamış beslenme saatinde geçen sene kendileri yemek veriyorlarmış hayret! Ayrıca temizlik için de ödenek çıkmamış. Her ay bir miktar para toplanacakmış.Bunca toplanan vergiler nereye gidiyor?İnsan gerçekten hayret ediyor! Kızımın sınıfında bir veli ile tanıştım. Diğer 2 çocuğu da okuyormuş. Büyük abisi tıpı kazanmış ortancanın son sınıfmış lise. Öncelikli onlar diyor ve bu sene 400 lira olan set parasını veremeyeceğinden yakınıyordu.Uzun lafın kısası dünya üzerinde bi yerlerde üniversiteye kadar çocukların ücretsiz eğitim gördüğü ilgi alanlarına göre çeşitli spor dallarına ya da en az bir enstrümana yönlendirildikleri her çocuğun temel hakkı olan eğitim alma hakkını savunan o kıtaya gitmek hayalim. Umarım gerçekleştirebilirim.

• Ruhum Amerikalı..

• Memleketi özledim

• memleket özlemi

• Gitme sebebim yıllardır aynı. Uzak diyarlarda yaşayıp memleket hasreti xekmek 😀

Benzer Başlıklar

• 7
  • 492
  • 33
  • 236
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |