Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@zazozu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Selamlar herkese, nasılsınız? Beklerden arada müsait oldukça da bu başlığı okuyorum. Henüz bitiremedim. Plakalara insek de sayması kolay olsa.

plakada değil miyiz yahu?
    Wisconsin falan olmalı 🙂

• ⭐⭐

@diablo_ercan güzelmiş bu...

• ⭐⭐

ben şimdi kızım mage'i dolaştırmaya çıkıyorum geldiğimde babaanneler gibi bir yandan camdaki kızı izleyeceğim bir yandan da burada sizlerle olup sohbet edeceğim lütfen ben gelene kadar harika konulara dalınmış olsun... güzel alış veriş videoları paylaşılsın... bekliyorum 😚

• ⭐⭐⭐

Bu su sorunu nasıl çözülecek ya ne yağmur yağdı bu yıl İstanbul’a doğru düzgün ne kar yağdı hava hala sıcak.. böyle giderse kota koyulması artık kesin hale gelicek

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy Aşı kartlarınızı bulsanız da kabul edip etmemek yine Unganların kararına bağlı hatırlatmış olayım

• ⭐⭐

@waterman İzmir de aynı durumda. Bu yaz fena kurak geçecek.

• ⭐⭐

@waterman ben büyük bir depremden korkuyorum asıl havalar hiç iyiye işaret değil... dışarıda yaz akşamı havası var resmen bu haziranda akşamları bu kadar sıcak bile olmadı soğuktu akşamları yani öle terlikle falan çıkınca ayaklarım donuyordu hatırlıyorum

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 İstanbul’da büyük bir depremi bile düşünmek korkutucu.. yıkılmayan ev kalmaz herhalde

• dv24 sonucunu beklerken bi hışımla turistik vizeye başvurdum ve şubatta randevum var arkadaşlar şans dileyin :))

• ⭐⭐⭐

@hasnotben Çok iyi yapmışsınız olumlu sonuçlanır umarım, durumunuz turistik vize almaya müsaitse DV24 başvuru yapmış olsanız dahi almanız sizler için en iyisi olacaktır. Şu anda DV23 sürecinde keşke turist vizem olsa diyen bir çok talihlimiz mevcut

• @Emre-Kurtulmuş iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Green card ne kadar buradaki yaşamın B planıysa B planının da B planı olmalı diyerekten Turistik vizeyi kovalıyorum 🙂

• ⭐⭐⭐

@hasnotben Yerinizde olsam Lotteryi B planı olarak bile görmezdim 🙂

• @debbieLA77 @Lossantosdy @Zelene @ilkerkaynar90 Merhaba ben yazışmaları şimdi okudum. Elektronik aletlerinizi zaten kendinize yük yapıp boşa getirmeyin yanınızda. Çünkü Amerika da dönüştürücü de kullansanız maalesef ki burada kullandığınız hiç bir elektronik alet voltaj yüzünden çalışmayacak. Biz burada 220 volt kullanıyorken onlar 110 volt kullanıyorlar dolayısıyla bizim 220 voltta çalışan elektronikler orada yeterli voltajı çekemediği için çalışmıyor. Kısmet olur ve kazanırsak bende mutfak eşyaları dışında çoğu eşyamı satmayı düşünmüyorum tabi satabilirsek.
    Bu arada bir video izlemiştim yanınızda getirmeniz gerekenler diye ve bana mantıklı geldi söyledikleri. Bunlar da kısa özet geçersem şu şekildeydi (Belki biliyorsunuzdur.) ;
    *Gideceğiniz eyaletin hava koşullarına göre yanınıza kıyafet alın diyordu mesela Florida Miami ye gidecekseniz kar botu getirmezsiniz yanınızda çünkü 12 ay hava sıcak hep yaz gibi.

• İlk başta tabak çatal için para harcamamak adına kişi sayısına göre bir iki tabak , kaşık çatal vs bavulunuza sıkıştırın.
      *Yanınıza yine bir iş sahibi olup para kazanmaya başlayana kadar hayatımızı idame edebilmek için bir iki tencere bir tava kıyafetlerin arasına yine ekleyin.
      *Kahve için mesela cezve yanınıza alabilirsiniz (Türk Marketlerinde Türk Kahvesi zaten mevcut oluyor)
      *Riske atmamak için yanınızda yiyecek ürünü almayın sonuçta ülkeye giriş yapmadan herşey risk oraya kadar gidip geri gönderilme riskine girmemek lazım.
      *Herkes orada havluların hiçbir işe yaramadığını söylediği için havlu yanınıza alabilirsiniz.
      *Bir takım nevresim (sonuçta ilk gittiğimizde tanıdğımız yoksa hepimiz ya airbnb gibi bir uygulamadan oda yada ev kiralayacağız ya da otel odasında kalacağız. Kimse hemen bize ev kiraya verip içerisini aynı gün dayayıp döşemeyecek. (Tabi zaten çok zenginseniz o zaman hiçbirini dert etmenize gerek yok)
      *Burada bir tane dönüştürücü edinmekte fayda var oraya gittiğimizde telefon ve bilgisayar şarj edebilmek için.
      Türk Hava yolları kişi başı kabin bagajı 2 parça x 23 kg bagaj hakkı ve 1 parça X 8 kg kabin bagajı hakkı var. Kabin bagajına bir çift kıyafet koyup kalanına değerli eşyalarınızı alabilirsiniz (olurda bavulunuz kaybolur vs için)
      Aklıma gelenler şimdilik bunlar belki de bildiğiniz şeyleri yazdım tekrar kusura bakmayın.

• @Selly Elinize sağlık çok faydalı bir yazı olmuş teşekkür ederiz 🙂

• Son 106dan herkeslere günaydınlar efendim :))

• ⭐⭐

Günaydınlar Efenim

• ⭐⭐⭐

Günaydınlar herkese, Nisan da turist vize görüşmem var @denizci10 un destekleri ile inşallah sorunsuz şekilde alacağım, birde ola ki beşer şaşar GC da çıkarsa tadından yenmez 🙂

• ⭐⭐

@waterman ay sus sus zaten çok korkuyorum... annemde miamiye gitmek istiyorsun orada da kasırga var hemen hemen her sene başka yer mi bulamadın gidecek diyor:)))

• ⭐⭐

@tolgasatir hadi inışlaah cuma cuma kalbinden tüm geçenlerin olması dileğiyle

• ⭐⭐

@Selly eline sağlık güzel bilgiler... ev yaşlarını mutfak eşyalarını bile satabiliriz aslında biraz erken girişmek gerek sadece bu işe ... eskiden olsa tabak çanakların yüzüne kim bakar derdim onları bile 6 lı tabak seti 3 lü beşli çatal bıçak seti diye alanlar var artık insanların uygun diyebileceği ürünler yok piyasada çünkü herseyimin inanılmaz değerlendi... kıymetini bilmemiz gerek ikinci el kullacaklar ise, tabiti caizse bizim kaka diye attığımızı hap diye kapacak bir sürü insan var artık... herkes birşey alırken verirken iki kere düşünüyor... mutfak eşyalarını neden satmayı düşünmeden merak ettim götürecek misin hepsini yada satamam diye mi düşünüyorsun:))) eğer öyle düşünüyorsan çokta güzel satarsın... 100-200 derken bakmışsın 500 doları bulmuşsun fena mı kaç günlük yeme içme parası 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |