DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bir de ek sponsor icin hangi belgeler gerekli? Sadece I-864 formunun doldurulmasi yeterli olur mu?

• @emreaydıner I-130 u USCIS de, esim hesap acip online doldurdu. Dosyayi sistemde onayladigimizda sistem Receipt Note olusturdu. Onun ciktisini alip fiziki gonderdigimiz dosyaya ekledik.

• Anladim, peki direkt dosya ile de gonderebiliriz degil mi bir sorun olusturmaz?

• Selamlar , bir sorum olacak. Dosyami 11 Subatta gonderdim Bugun 1-485 ve i-131 ile alakali i-797c notice letter aldim fakat online case number yok letterlarda. Ben bu dosyalari nasil takip edecegim online olarak daha sonradan mi gelecek online case number? Tesekkurler simdiden.

• @trainee Online case number dediğiniz zaten bu mektuplardaki receipt number. O numaralar ile caseleri takip ediyorsunuz. Ama online hesabınıza girebilmeniz için online account bilgileri ayrı bir mektupta geliyor. O mektup gelmediyse henüz giriş yapamazsınız.

• @emreaydıner @lavita oyle gonderdigini yazmisti. sonra yine case online hesaba eklenip takip edilebiliyormus.

• @frida_beau I 485 Formunda "Is your current spouse applying with you?" Sorusuna Yes mi No mu demem gerekiyor?

• @emreaydıner esim amerikan vatandasi oldugu icin hayiri sectim. Cevap No.

• arkadaslar selamlar bir sorum daha olacak simdi , I-485 Online case numberla alakali bir mail aldim bugun dosyayi uscis accountima ekledim ve online olarak takip edebiliyorum suan. Orada belgelerde I-864 ve diger evraklar gozukuyor. I-485 Case durumu Biometrik randevusu belirlendi olarak gozukuyor , ek olarak 1-131 advance parole ayri bir case olarak gozukuyor. Ama calisma izni icin gerekli olarak I-765 ile alakali hicbirsey yok suan Case'de. Biometrikten sonra mi gozukecek o ? Bu surecten gecmis birisi bilgilendirebilir mi acaba ? Tesekkurler.

• @trainee ben dosyalari ekledigimde hepsi gorunmustu. canli destek hattini aramanizi tavsiye ederim.

• @trainee I-765’in receipt numarasını da sisteme eklediniz mi?

• Merhabalar herkese. Abd vatandasi esim ile Nisan 2023te istanbulda evlendik. Amerika turist vizem ile Aralik 2023te amerikaya geldik. Sorum su ki burada yeniden evlenmemiz gerekiyor mu Greencard islemlerine baslamamiz icin? Eger evlenmemize gerek yok ise amerikan hukumetine evliligimizi hangi sekilde bildirmekle yukumluyuz. Yardimlariniz icin cok tesekkurler simdiden

• @Betül-Karataş Bildigim kadariyla amerikan elciliginde evliliginizi onaylatmani gerekiyor. Bunu turkiyede yapmani gerekiyor. Amerikada bu islemi belki Turk konsoloslugu yapabilir ama bence evlenmek yerine Turkiyedeki evliliginizi resmilestirin.

• @Betül-Karataş, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar herkese. Abd vatandasi esim ile Nisan 2023te istanbulda evlendik. Amerika turist vizem ile Aralik 2023te amerikaya geldik. Sorum su ki burada yeniden evlenmemiz gerekiyor mu Greencard islemlerine baslamamiz icin? Eger evlenmemize gerek yok ise amerikan hukumetine evliligimizi hangi sekilde bildirmekle yukumluyuz. Yardimlariniz icin cok tesekkurler simdiden

Merhaba,

Bildigim kadariyla ABD yurtdisinda gerceklestirilen resmi evlilikleri taniyor (ilgili devlet tarafindan verilen resmi belgelerle kanitlamaniz sartiyla).

Yasadiginiz yerdeki County Clerk ofisini arayip yurtdisinda gerceklestirdiginiz evliliginizi kaydetmek istediginizi belirterek neler yapilmasi gerektigini ogrenebilirsiniz.

T.C. Konsoloslugundan Apostilli Formul-B belgesi alip (T.C. Evlilik Cuzdanini kabul etmezlerse) yasadiginiz eyaletin makamlarina sunmaniz gerekebilir.

• @lavita i-765 receipt mailini alamadim daha ayri mi gelecek acaba diye dusunuyorum

• @trainee Doldurduğunuz her form için ayrı ayrı geliyor.

• Bakalim suan sadece i485 ve i131 icin receipt letter aldim , belki daha sonra gelir bekleyelim bi sure daha tesekkurler cevaplariniz icin.

• @crazycells Merhabalar, bu cevabinizi birkac kes daha gordugum icin sormak istedim peki evlilik yapilmazsa Amerika bu evliligi nasil tanir, bunun icin yapmamiz gerekn bir sey var mi?

• Merhaba degerli forum uyeleri. Esim icin I-864 formunu doldururken form icerisinde I-864A formundan bahseden birkac soru vardi. Nedir bu I-864 formu? Esim sponsor olmak icin yeterli gelire sahip degil. O yuzden ailesi bana sponsor olacak. Ailesinin de I-864 formunu mu dolsurmasi gerekiyor? Ayrica bu formlar icin extra bir odeme yapmam gerekiyor mu?

Saygilarimla,

Emre Aydiner

• Merhaba Amerika’da evlendikten sonra çalışma ve green cards başvuru yaptım parmak izi verdim ucıss sayfasında baktığım da bazen 6 ay bazen 3 ay olduğunu gösteriyor daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

215

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.4k

| | | |