Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@tolgasatir vergiyle ilgili bir form doldurmamiş bende dedim sonradan vergi birşey çıkmasın böyle yaparım şöyle yaparım yine vermem gibi bisiy anlattı ben anlamıyorum 😄
    Bu hafta çalışıyorsun mesela pazar gecesi hesap kesimi oluyor sonra ücreti iş verenden tahsil ediyorlar diğer hafta çarşamba günü yatıyor upwork hesabına oradan da bankaya transfer ediyor yani hesap kesimden on gün sonra alabiliyorsun parayı ona vergi vs denk gelmemiş

• ⭐⭐⭐

tamam tamam çözdüm amerika da yaşayanlar için farklı bir form varmış 🙂 bizim için sadece tc kimlik girip geçiyorsun kendi ülkende kendin takıl gibisinden diyor 😃

• ⭐⭐

@tolgasatir aa iyiymis Amerikaya gidince düşünürüz onu şuan anlaşırsa Amerikalı firma ile başlayacak belki iş falan teklif ederler umut fakirin ekmeği 🙂

• ⭐⭐⭐

@Zelene bence de bir yol açılır belki belli olmaz 🙂 bende damlaya damlaya göl olur mantığına kayıt oldum sanırım 😃

• @Zelene çok teşekkürler 🙏🏻🙏🏻 yarın ilk fırsatta inceleyeceğim siteyi 🙏🏻😊

• Herkese merhabalar bu mesajı yazmak için 965 adet mesajı sanki çok heyecanlı bir roman okurmuşcasına sıkılmadan okudum. Birgül sabah içimden çok kötü bir his ile uyandım. Sonra gün içerisinde bu başlığı buldum okudukça cesaretim, pozitif düşünmeye ne kaybedebilirim neler kazanırım diye düşünmeye başladım sonuçta bu simülasyonda yaşadığım kötü günler kötü insanlar aklıma geldi sizler gibi yardım sever bilgi paylaşımına önem veren insanları tanıdıkça daha çok cesaret geldi. sonuçta bu kararı alırken 3 yaşındaki kızımı ve çok sevdiğim eşimi arkamda bırakıp kaç yıl ayrı kalacağımız bilmeden başarıp başaramayacağımı bilmeden karar vermek hiç kolay değildi bu kararı alırken oradaki sağlık sistemi kalakçak yer problemi(yaşayanları gördük ve çok üzüldük)
    ama başarabilirsem eğer çok fazla kazanç olacaktı benim için(maddiyata bağımsız) dolayısı ile umarım herkes gönlündekini yaşar keşkesiz bir hayat diliyorum. Benim programım belli değil en geç 2-3 ay içerisinde orada olacağım daha tecrübem yok oldukça burada paylaşacağım.
    Abd ye gidince cemaat(ne kadar bunu sevmesemde beni de dahil ederseniz sevinirim😀😀)
    Not: vize görüşmesinde ne kadar rahat olan ülkenizde sizin olsun verirseniz giderim vermez isenizbaşka ülkeye gider orada para harcarım gibi bir tavır sergileyenler vize aldı vize alacaklara naçizane tavsiyem rahat olun stresli olanlar vize alamadı doğrudur veya yanlıştır birşey diyemiyorum benim gördüğüm buydu.
    Biraz uzun oldu sanırım özür dilerim sevgiler saygılar. Başarılarımız daim olsun.

• ⭐⭐

@ferhat0100 hayırlı olsun vizeniz b1-b2 mi aldınız

• @Zelene evet aldım 1 ay oldu alalı. Kısmetse 2 ay civarında dayton ohio da olacağım tabiki havaalanından çıkabilirsem 🙏🙏

• ⭐⭐

@ferhat0100, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Zelene evet aldım 1 ay oldu alalı. Kısmetse 2 ay civarında dayton ohio da olacağım tabiki havaalanından çıkabilirsem 🙏🙏

Bol şans dilerim en zorunu atlatmış siniz geri de gelir

• ⭐⭐⭐

@ferhat0100 şimdiden hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. Giden herkes gittikten 1-2 yıl sonra iyi ki gelmişim diyor buna eminin 🙂 çekilişe katıldınız mı? Belki de şans size vurur hiç ayrı kalmanıza bile gerek kalmaz. Kalacak yer , iş hiç sorun değil onlar öyle bi hallediliyor ki önemli olan sizin kendinizi psikolojik olarak hazırlamış olmanız..

• @ferhat0100, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Herkese merhabalar bu mesajı yazmak için 965 adet mesajı sanki çok heyecanlı bir roman okurmuşcasına sıkılmadan okudum. Birgül sabah içimden çok kötü bir his ile uyandım. Sonra gün içerisinde bu başlığı buldum okudukça cesaretim, pozitif düşünmeye ne kaybedebilirim neler kazanırım diye düşünmeye başladım sonuçta bu simülasyonda yaşadığım kötü günler kötü insanlar aklıma geldi sizler gibi yardım sever bilgi paylaşımına önem veren insanları tanıdıkça daha çok cesaret geldi. sonuçta bu kararı alırken 3 yaşındaki kızımı ve çok sevdiğim eşimi arkamda bırakıp kaç yıl ayrı kalacağımız bilmeden başarıp başaramayacağımı bilmeden karar vermek hiç kolay değildi bu kararı alırken oradaki sağlık sistemi kalakçak yer problemi(yaşayanları gördük ve çok üzüldük)
    ama başarabilirsem eğer çok fazla kazanç olacaktı benim için(maddiyata bağımsız) dolayısı ile umarım herkes gönlündekini yaşar keşkesiz bir hayat diliyorum. Benim programım belli değil en geç 2-3 ay içerisinde orada olacağım daha tecrübem yok oldukça burada paylaşacağım.
    Abd ye gidince cemaat(ne kadar bunu sevmesemde beni de dahil ederseniz sevinirim😀😀)
    Not: vize görüşmesinde ne kadar rahat olan ülkenizde sizin olsun verirseniz giderim vermez isenizbaşka ülkeye gider orada para harcarım gibi bir tavır sergileyenler vize aldı vize alacaklara naçizane tavsiyem rahat olun stresli olanlar vize alamadı doğrudur veya yanlıştır birşey diyemiyorum benim gördüğüm buydu.
    Biraz uzun oldu sanırım özür dilerim sevgiler saygılar. Başarılarımız daim olsun.

Hayırlı olsun hcam bende Şubat ortasinda gidiyorum eşim ve kızımı bırakıyorum ilk etap da 2-3 ay düzen kurduktan sonra yanıma gelicekler.
    Başarılar şimdiden. 🙂👍

• @Zelene teşekkürler

• @waterman teşekkürler umarım çıkar ve hiç ayrı kalmayız. Kalacak yer ve işi kafama takmıyorum çünkü arkadaşım orada o beni alacak buradan ailesiyle beraber gideceğiz. Tek sıkıntım ailemden uzak kalmak olacak.

• @mexido çok teşekkürler siz nereye gidiyorsunuz? Sizde green card varmı? Yoksa ailenizin de vizesi mi var?

• @ferhat0100
    La tarafına gideceğiz biz hcam. Malesef yok 18 yıldır çıkmıyor 🙂 turist ile gidicez F1 yapıp ordan sponsorluk kovalicaz. :))
    Aile bireylerinin de turist vizeleri mevcut hcam.

• @mexido hayırlısı olsun hocam hepimiz için benim eşimin vizesi yok 😞 bende ilk f1 sonra e2 için birşeyler kovalayacağım. Sponsorlukta olursa fena olmaz.
    1- Buradan gitmeden eşime vize başvurusu yapmalı mıyım? Yoksa gidip e2 yada sponsor bulduktan sonra mı getirirsem daha iyi olur? Yada gidip 4-5 ay kalıp tekrar dönüp eşime bize almayı mı denesem? Kafam çok karışık. Bu konuda hangi durum daha iyi olur sizce? Bilgisi fikri olan bütün forum ailesinin cevaplarını bekliyorum. Çok teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐

@ferhat0100 Ferhat bey size naçizane tavsiyem tüm aile üyelerine yani eş ve çocuklara vize almadan böyle bir maceranın içine girmemeniz. sonrasında çok pişman olan arkadaşlarımız var. tabii ki takdir sizin.

• @denizci10 teşekkürler tavsiyeniz için.

• @ferhat0100, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@mexido hayırlısı olsun hocam hepimiz için benim eşimin vizesi yok 😞 bende ilk f1 sonra e2 için birşeyler kovalayacağım. Sponsorlukta olursa fena olmaz.
    1- Buradan gitmeden eşime vize başvurusu yapmalı mıyım? Yoksa gidip e2 yada sponsor bulduktan sonra mı getirirsem daha iyi olur? Yada gidip 4-5 ay kalıp tekrar dönüp eşime bize almayı mı denesem? Kafam çok karışık. Bu konuda hangi durum daha iyi olur sizce? Bilgisi fikri olan bütün forum ailesinin cevaplarını bekliyorum. Çok teşekkürler...

Teşekkürler hcam. Sizde alirsiniz umarım esinize vize en kısa sürede. Açıkçası aileden uzun süre ayrı kalmak sizin için sorun teşkil eder mi bunu kendinize sormalisiniz ve kararınızı ona göre vermelisiniz. Herkesin vizeye sahip olması daha iyi olacaktır @denizci10 dediği gibi.

• ⭐⭐⭐

@ferhat0100 hocam bence tüm aile olmadan böyle bir risk almayın özellikle de AOS yapmayı planlıyorsanız, sonuçta bu illa ki karşınıza gelecektir, bence dediğiniz gibi gidip bir süre kalıp geri dönüp güven tazeleyip deneyebilirsiniz bir ihtimal

Benzer Başlıklar

• 28
  • 132
  • 1470
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |