Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@tolgasatir emotional support dedikleri işte bizde var acaba eğer business class da gitmiyorsak ayak dibine nasıl sıpırıcaz kafesi onu düşündüm bian çok büyük diil ama yine de 10-12 saat gider mi orada yoksa kafessiz mi alıyorlar

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

@tolgasatir emotional support dedikleri işte bizde var acaba eğer business class da gitmiyorsak ayak dibine nasıl sıpırıcaz kafesi onu düşündüm bian çok büyük diil ama yine de 10-12 saat gider mi orada yoksa kafessiz mi alıyorlar

kafessiz alıyorlar ama ağızlık takılmasını istiyorlar diye hatırlıyorum. Bu bilgiyi de yanı yanınıza alma olayını da çağrı merkezinden falan da zor ögrenirsiniz tanıdıklarınız var ise genel müdürlüklerden en net ögrenebilirsiniz.

• @Sefa-Altay merhaba kuduz aşısı tekrar yaptırmak zorunlu mu? Bilgi verirseniz sevinirim biz ayın 17 sinde geldik ama kudu aşısı yaptırmadım

• ⭐⭐

@tolgasatir evet evet mutlaka sorucam yapılacaklar listesine aldım onu:)

• ⭐⭐

@duyguyu o nerden çıktı ya kuduz zaten 6 aylık süreçte yaptırdıysanız en son gerek yoktur herhaldfe o kadar fazla kuduz aşısı yapılır mı ya 🙂 emin olammadıklarından garnti mi istiyorlar acaba

• @duyguyu evet kesinlikle ilk girişinizden sonra 10 gün içinde yaptırın. Bulunduğunuz yerde Petco var ise orada hızlıca yaptırabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@duyguyu o nerden çıktı ya kuduz zaten 6 aylık süreçte yaptırdıysanız en son gerek yoktur herhaldfe o kadar fazla kuduz aşısı yapılır mı ya 🙂 emin olammadıklarından garnti mi istiyorlar acaba

benim anladığım ve okuduklarımdan çıkardığım varsayıma göre adamlar başka ülkelerde yapılan hiç bir aşı ya güvenmiyorlar, insanlar içinde geçerli bu risk almıyorlar yeniden istiyorlar sanırım.

• ⭐⭐

@tolgasatir bi dakika bi dakika ben bir covid aşısı daha olmam valla öyle bişey yok di mi?

• @debbieLA77 2 doz olduysanız bir daha olmanıza gerek yok.

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir bi dakika bi dakika ben bir covid aşısı daha olmam valla öyle bişey yok di mi?

o kadar değil tabi ki ancak çok eski olduğumuz yada bir çok firmanın ürettiği ilaçlar olabilir, bu sadece benim düşüncem okuduklarımdan ve davranışlarından anladığım.

• @m339 merhaba, ben de şuan sizin gibi bir durumum var.yardımcı olursanız çok sevinirim. IATA acenteler hakkında bir kaç tane sorum var. Türkiye de şubeleri varmı? güvenli mı? ve eğer bu acentelere vekalet versem onlar CDC izin formu dolduruyorlar mı yoksa bu formu mutlaka kendim doldurmam gerekiyor. Siz hangi acentelerei öneriyorsunuz 🙂

• @AYSY33 merhaba.formu dolduğumuz zaman neleri dikkat emmiz gerekiyor, çünkü bende arkadaşımı vekalet vermeye düşünüyorum ama bu duruma göre formları nasıl dolduracağımı hiç bilmiyorum . yardımcı olursanız sevinirim:)

• @duyguyu Evet, CDC'nin beklentisi bu yönde o sebeple ben yaptırdım.

• @Mahsa-Simbar acenteler 2000-3000$ arasında ücret talep ettikleri için kendim gidip köpeğimi alıp geldim bu sayede daha ucuza geldi ama başka çareniz yok ise görüştüklerim arasında en bilinçlisi [email protected] idi. https://www.volcargo.com/ adresini bir ziyaret edip, iletişime geçmenizde fayda olabilir.

• @duyguyu Abd ye geldikten sonra yetkili makamlarda 10 gun icinde yapilmasi gerekir diye okumustum.CDC nin sayfasinda.

• @Mahsa-Simbar Belgelerinizi onceden hazirlayip bilgisayara kaydedin. Goturecek olan kisinin pasaportu , vizesi veya green karti, Kopegin pasaportu, asi karnesinin fotolari, kuduz asilari, titrasyon testi, CDC nin asi karti var onu da veterinerse doldurtup onaylayin.bunlarin hepsini yukleyip gonderin.1,5 ay icinde inya geliyor. Ama eksik evrak olmasin.

• Merhaba, amerikaya köpeğimle birlikte seyahat etmek istiyorum ama turist vizem var ve araştırdım her yerde farklı birşey yazıyor
    Turist vizesi işe köpeğimle amerikaya gidebilir miyim? Bilen biri varsa dönüş yaparsanız sevinirim

• @gizemg bu soru çok güzel olmuş, şubatta amerikaya gidicem ama 1 ay kalıcam, köpeğime kimse bakmaz zaten o da 1 ay bensiz mahvolur. Orada otellere bakınca köpekle çok rahat kalabiliyorum, aracı da ona uygun ayarlarım. Bende işlem tamam, o benden zaten ayrılmaz, araba kuşu. Tek konum, bana kardeşim 1 aylığına geldin köpeğini niye getirdin diyip deport vermeleri. Ya da 1 ay havaalanıında kalsın demeleri. Ben onu orada bırakacaksam, zaten burda da bırakabilirim. Konu bensiz kalmaması. Golden köpeği ile böyle bir deneyimi olan, işte 2 hafta gittim, 2 ay gittim ama sorun olmaz diyen var mı

• Arkadaşlar herkese merhabalar .. ben kendim yaklaşık 5 aydır Amerikadayım mart gibi nişanlım gelecek ve maltes cinsi bir yavrumuz var. Nişanlımda turist vizesi ile gelecek. Turist vizesiyle evcil hayvan getirilebiliyor mu? İlla green card veya vatandaş mı olmak gerekiyor.Lütfen tecrübeli arkadaşlar geri dönüş yapsın…

• @Dorsin-Baran merhabalar ben de bu konuda bilgi bekliyordum, ancak cdc onayı için evrak topluyorum ve burada sağolsun lar üst tarafta cdc onayı için sayfayı bir de veterinere imzalatılacak evrağı zaten iletmiş ler. Cdc sayfasında köpeğim turistik amaçla mı, ne için geldiği listesinde bu var. Yani turistik amaçla diye işaretleyebiliyoruz. E bu da demektir ki, turistte köpeğini kedisini sokabiliyor. Tek aklıma takılan, 10 gün aynı adreste kalmalı ve ardından kuduz aşısı olmalı diyor. Öncelikle ben turistim. 10 gün aynı otele bağlanmam uzun olur. Hepi topu 30 günlüğüne gidiyorum. Bir de bizim aşımız zaten Amerikan aşısı. Yani biz öyle yaptırıyoruz. Bir de çip nosunun 9 ile başlamasına dikkat edin. 1 ve 8 okunamıyormuş oradaki aletler ile

Benzer Başlıklar

• 36
  • 1
  • 4
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |