Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Daha belirgin ve görünür olması icin coronavirus başlığı altında yazmak yerine bu başlığı açmayı uygun gördüm.

Türk Hava Yolları, ABD’de bulunan Türkiye vatandaşlarının tahliyesi için 23 Nisan’da New York ve Washington DC’den, 24 Nisan’da ise Los Angeles’dan sefer düzenleyecek.

Bilginize...

• Gelmek isteyen gc sahipleri isterse gelebiliyor mu? Belki bunu düşünecek olanlar olur isteğe bağlı mı yoksa belirli süreli orada bulunanları mı kapsıyor acaba

• ⭐⭐

Biletlerin 16 k tl oldugu dogru mu bir kisi icin?

• @Edelweiss uçaklar aynı tarihlerde Türkiye'den Abd'ye dolu gidecek sanırım
    20200418_002107.jpg

• Greencardlilari kapsamiyor.Umarim bi sure sonra tum turk vatandaslarini kapsar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@katakomp, içinde söyledi: Türk vatandaşların ABD’den tahliyesi

Greencardlilari kapsamiyor.Umarim bi sure sonra tum turk vatandaslarini kapsar

Bu ayrimi yapiyorlar mi? GC sahipleri de hala TC vatandasi olabilir...

• @crazycells açıklamada "kısa süreli vizelerle ABD'de bulunan vatandaşlarımız" şeklinde belirtilmişti.
    Parantez içinde de turist, öğrenci, çalışma gibi örneklendirmişlerdi. Ben de GC sahiplerinin kapsamda olmadığını düşünüyorum.

• Bu konuda Ny turk konsolosluguyla bircok kez gorustum.Belki bu sureci takip edenler bilir,Tr'ye donus basvurusu icin konsoloslugun bir duyurusu olmadi.Fakat arayanlar ismini yazdirmis.Sonra 14 nisana kadar olan basvurular ve vize durumu kisa sureli olanlar alinacaktir seklinde aciklama yapildi.Amerikada en cok vaka New York'ta.Bugun tekrar aradigimda yer kalirsa,belkide ek sefer yapilirsa sizide alabilirler dendi.Elbette oncelik olanlar kisa sureli is,ogrenci vizelerinde olmali fakat diger Turk vatandaslarini kapsamamasi cok uzucu oldu.Ornegin buraya Re-permit icin,ilk giris icin gelen veya hala ikameti Turkiyede bulunan Greencardlilar var.Amerikan vatandasi olup ayni zamanda Turk vatandasi olanlar var.Sonucta aileleri ulkelerinde ve Turkiyeye gitmek istiyorlar.Umarim bir an once duzeltilecek bir uygulama olur.

• 799$ - 899$ arasi sabit fiyat olacagi soylendi haberlerde.

• @mexido, içinde söyledi: Türk vatandaşların ABD’den tahliyesi

799$ - 899$ arasi sabit fiyat olacagi soylendi haberlerde.

Biz gecen yaz bile $1,300 odedik bilet icin. Boyle bir kriz durumunda o fiyatlara bilet satarlarsa, cok iyi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Şu anda amerika da bulunan kişiler green kart ya da okumak için gelen kişiler değil mi. Green kart zaten amerika da oturum ve çalışma izni veren bir statü. Okumak için gelen de aynı şekilde hayatını burada geçirmek için geliyor. Resmi yazı da çizdim sizler havalar güzelken gel sonra bulut olunca vazgeçtim geri gideyim diyorsunuz. Ondan dolayı sizler almıyorlar. Vatandaş yada green kartlıları almıyorlar diyenler için söylüyorum. Geriye dönük iptal edilen uçuşlar diyor zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Tam Turkiye'ye bu firsatla tatile gitme zamani diye dusunen cifte vatandas veya greencardlilar da vardir. Hali hazirda okullar tatil, isyerleri ya isden cikartiyor yada izin veriyor ve ustelik $1 = ~ 7 TL

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 Umarim bunu da maske dagitma isi gibi ellerine yuzlerine bulastirmazlar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea hala dağıtamıyorlar ki eczane maske yok diyor maske olsa bu sfer elinde kod yok. Para ile alamıyorsun kapalı yerlere maskesiz giremiyorsun 3 bilinmeyenli denklem. Ama dünyaya 100 tonu geçik yardım yaptık fakat kendi halkını unuttu

• @ayvalik10 Belkide bilincli bir uygulama...

• Herkese merhabalar,

Türkiye'den Amerika'ya gidiş esnasında DV1 göçmen vizesini almış olup ilk defa Amerika'ya gidecekler için konsolosluğa mail atmıştım. Cevapları şu oldu:

These flights are only for American citizens and long term permanent residents.

Bu durumda bizleri karşılamıyor sanırım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Stickezz Türkiyeye dönüş bileti alıpta iptal olan kişileri karşılıyor. Başka kimseyi karşılamıyor. Kısa süreli gelenler yani.

• ⭐⭐

Arkadaşlar yukarıdaki bilgilendirmeleriniz pek geçerli değil. Bilet fiyatları çok pahalı olduğu için başvurup daha sonra bilet almayan çok kişi var. Green Card lı olanlarda faydalanabilir. Teyitli bilgi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |