DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana benim pasaportun henüz 5 yılı var Allahtan; ki bizim ülkede çok az ücretle 1 günde alabileceğiniz bir şey , eşim başvurdu, 2 haftayı geçmesine rağmen hala basım öncesi incelemede, tanıdıklardan da 1-1,5 ayın altında pasaportu gelen hiç yok. Ya çip sorunu hala devam ediyor ya da herkes bir şekilde ülkeden gitmenin derdinde ki yoğunluk var. gitmeyecek birilerinin zam gelecek alayım kenarda dursun diyeceği bir belge değil sonuçta

• @kugutex bu yoğunluğun farkında olan bazı fotoğrafçılarda çok feci soygun var, çıktı almadığınız halde dijital hali için 150 isteyeni duyduk. 4 çıktı ve tek örnek dijital için 120₺ ödedik geçen hafta. Ama ikinci kez e-mail göndermesini istediğimizde extra para istedi;

• Bursa
  • ⭐⭐⭐

@WhiteK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@kugutex bu yoğunluğun farkında olan bazı fotoğrafçılarda çok feci soygun var, çıktı almadığınız halde dijital hali için 150 isteyeni duyduk. 4 çıktı ve tek örnek dijital için 120₺ ödedik geçen hafta. Ama ikinci kez e-mail göndermesini istediğimizde extra para istedi;

• Bursa

aslında bunları şikayet etmek gerekiyor bunların bağlı olduğu bir oda gibi bir kurum var.

• @WhiteK 199 u arar ve aciliyeti belirtirseniz pasaport basım sürecini hızlandırabilirsiniz

• @Onur-Akdogan kendinizi çok kaptırmayın çıkmazsa çok üzülürsünüz. Çıksın plan yapacak çok vaktiniz olacak.

• Umut ekmek tabi güzeldir ancak yanlış anlaşılmadan bir şey söylemek istiyorum. Bu denli az şansımız olan bir çekilişe başvurup "yaşayacağımız yerlere bakıyoruz" düşüncesine girmek çok saçma. Özellikle pasaport şartı kalktıktan sonra... umut ediyorum ki çıkar ama ya çıkmazsa hayatınızı buna bağlamak ciddi hayal kırıklığı yaratmaz mı ?

• @WhiteK 4 adet baskı ve mail için 70tl ödedim. Zaten bu ay yıllık vurgunun yapacaklar. Ne yapalım onlarında işi eskisi gibi değil 😀😀

• @WhiteK en iyisi evde kendi kendine çekmek, çekilişe başvurmadan önce başka bir vizeye başvurduğum ve fotoğraf çektirmem gerektiği için dv yi düşünerek ham halinide fotoğrafçıdan istemiştim. Editli halini göndermekte ısrar ettiler, biraz ısrar edince ham halini göndeririz dediler ama bu sefer çözünürlüğü düşürmüşler, işletmeyi arayarak orjinali bir daha talep ettim. Ama başka bir vizeye başvurmuş olmasam yine evde kendim çekerdim. 3-4 yıl önceki cep telefonları bile gayet güzel fotoğraf çekiyor çok şükür

• @tolgasatir basım için vardır muhtemelen ama dijital halini bilmiyorum, bir akrabam başka şehirde fotoğrafçı, bir ara sorayım onu ben. Yazarım buraya da

• @Muhtaradana eşim pasaport için zaten gerek diye dijitali de istedi. Ben kendim kardeşim ve annem için evde çektim, burada yazılan sitelerde ayarladım başvurdum

• ⭐⭐⭐

@WhiteK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir basım için vardır muhtemelen ama dijital halini bilmiyorum, bir akrabam başka şehirde fotoğrafçı, bir ara sorayım onu ben. Yazarım buraya da

onun da olması lazım. İstanbul bulamadım ama ankara bulabildim çok uçuk bir fark yoktur arada.
    594f7d2b-8ee3-489a-8ae2-440b5809f28d-image.png

• ⭐⭐

@JesusLord, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@starlive74, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Öncelikle bol şans herkese. Numara kısmını +90 olarak girdim ve başvurdum. Başvuru hatalı sayılır mı?

Hayır sayılmıyor bu konuda başvuru videosunu izlediyseniz +90 veya 90 kabul ediliyor

ayy ben +90 yapmadım direkt 05xx xx diye yazdım amaan zaten zorunlu degil bu bölüm

• @eyuphanyl çekiliş şansı yaklaşık %1,5- 2 civarı. Bence az bir şans değil. Sayısal loto gibi 10 milyonda bir değil en azından. Tabi ki kendimizi çok kaptırmıyoruz. Zaten iyi bir işim var ve EYT çıkarsa sene sonu emekli olup çalışmaya devam edip 2 maaş almış olacağım. Ama TR de gelecek görmüyoruz, özellikle oğlumuzun geleceği için GC bekliyoruz.

• ⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@forgondor Biyometrik fotoğraf olmaz.

gc nin kendi sitesinden düzenle oluyor .

• @R-Topcu ! Selam
    Greencard çıkma şansı %1,2 ila 2,2 arası.
    alt metni

• Öncelikle herkese başarılar dilerim, başvuru için fotoğraf çektirdim ama uygun olup olmadığına emin olamadım, omuz yanlarında boşluk yok. Anlayan biri varsa gönderebilir miyim? Uygun değilse yeniden çektireceğim

• Merhabalar 20:1 hatası elenmeye yol açabilir mi?

• @Erkand Ancak 600x600 piksel, 300 dpi, jpg ve maksimum 240 kb gibi kurallara uyuyordu. Yine de olmaz mı sizce? Olmaz ise şu an yapabileceğim birşey varmıdır? Moralim sıfırlandı adeta şimdi 😞

Fotoğrafçı arkadaş ben herkese böyle yaptım, biliyorum, birşey olmaz gibi bilgi iletmişti bana

• ⭐⭐

@Lossantosdy Biyometrik fotoğraflarla oynuyorlar, yüz temizleme vb

• İlk kez; "The requested URL was rejected. Please consult with your administrator." hatası aldım. 2 kere denememe rağmen aynı hatayı verdi. Fotoğraf ile alakalı diyenler olmuş nasıl çözdünüz acaba; fotoğrafımı fotoğrafçı hazırladı, 140 kb, 600x600 boyutlarında, çözünürlüğü 300 dpi ve bit derinliği 24. Herşey uygun değilmi? Yardımcı olabilirmisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.7k

| | | |