DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

4 ve 5 numaralı kardeşimin başvurularını bu sabah tamamladım.Haklarında hayırlısı olsun.

Kendin için de başvurdun mu? Senin gidememene çok üzüldüm ya bu sene o sene olsun umarım senin içinde 🙋🏻♂

• ⭐⭐

Mayıs’a kadar nasıl bekleyeceğiz ya ben daha başvurumu yapmadım ama sabah uyanıyorum telefonu elime alır almaz burdayım başvurup unutalar nasıl başarıyor bunu

• @sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Mayıs’a kadar nasıl bekleyeceğiz ya ben daha başvurumu yapmadım ama sabah uyanıyorum telefonu elime alır almaz burdayım başvurup unutalar nasıl başarıyor bunu

Sanırım belli bir seneden sonra şevkin ve heyecanın ilk zaman ki gibi olmuyor. Ben kesinlikle 50.kez de başvursam aynı heyecanda olurum diye düşünüyordum ama mesela bu sene 4.kez başvuracağım ve başvuru gününü unuttum ilk kez. 7 Ekim’de aklıma geldi 🙃 Ama bak buradayız, ne kadar unutmaya da çalışsak bir çıkış yolu, bir ümit olduğu için ve hayatımıza temelden etki edeceğini düşündüğümüz için ne kadar kaçarsak kaçalım yine buradayız..

• ⭐⭐

@FreeMen abi ben hafta sonu unutsam Pazartesi günü bilgisayarı açınca zank diye direkt forum açılıyo 😂 Chrome’da açılış sayfası olarak ayarladım en fazla 2 gün unutabiliyorum 😂😂

• @sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@FreeMen abi ben hafta sonu unutsam Pazartesi günü bilgisayarı açınca zank diye direkt forum açılıyo 😂 Chrome’da açılış sayfası olarak ayarladım en fazla 2 gün unutabiliyorum 😂😂

O da bir şey mi, Maps den sokak görünümü ile Houston ve Austin’i tavaf ettiğim aylar vardı benim 😂 Psikopat gibiyiz yemin ederim. Koy beni o iki şehre, kaybolmam 😅 Şaka bir yana bu sürecin de çok faydası oldu/oluyor. Kişisel gelişim, farklı kültürleri öğrenme, şehir yapıları, insanların harcama ve gezme şekilleri vs vs. Hatta bu süreç içerisinde forumdan ve sosyal medyadan çok kişiyle tanıştım, bir çoğu da şu an ABD’de. GC den ümidi kesip hepsi F1 ile gitti. Oradayken GC’ye başvurmaya devam ediyorlar. Bilmiyorum belki de böyle yapmalı imkanı olanlar…

• ⭐⭐

@FreeMen bekar ya da çocuksuz olsam her yolu denerdim hocam ama malum evli üstüne bir de çocuk olunca rahat hareket edemiyorsun. Yatırımcı vizesi ile gideyim desem işin sonunda elimde avucumda ne varsa kaybetme ihtimalinde var

• ⭐⭐⭐

@sytahmt valla ben nedense green card olayından bi soğudum olmayacak bişey için uğraşıyoruz gibi bişeye döndü olay. Umudum hiç yok valla

• ⭐⭐

@waterman senin Fransa muhabbetini okuyodum ben de şimdi 😂 hadi bakalım inşalah olur ya valla Avrupa mı Amerika mı diye bana sorsalar ben Avrupayı seçerim. Hem hayat standartlarım yükselicek, hem TR’ye yakın acil bi durumda bi uçakla burdasın hemen

• ⭐⭐⭐

@sytahmt dün geceden beri Fransa’yı araştırıyorum şimdi amerikaya git deseler korkmadan alır biletimi giderim ama Fransa cok yabancı geldi bugün detayları konusucam bakalım gelişmeleri aktarırım. Yani aklımda Fransa’ya gidip birikim yapıp tekrardan ABD’ye daha rahat göçerim diye düşünüyorum eğer alışırsam hiç gitmem diyorum da bilemedim maaş kalacak yer vs konularını konuşmak lazım 😅 su iş olayı ABD’den gelse hiç fena olmazdı ama bu da biseydir ya 🥹

• ⭐⭐

@waterman bu fırsat bidaha gelmez iyice düşün otur hesabını kitabını yap işin güzel tarafı gittikten sonra iş arama derdin olmayacak

• @FreeMen
    @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@crazycells elinize sağlık harika bir video olmuş, umarım yeni video forum üyelerinin hepsine şans getirir. Eşimin ve kendimin Dv2024 başvurusunu sorunsuz yapabildim.

• 2023 DV talihlisiyim
    2024 DV tekrar katılmamda bir sakınca var mıdır ?
    teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@berenelesabd telegramda ve forumda 23 konusunda da bahsetmiştik daha önce tekrar katılabilirsiniz bir sorun olmaz

• ⭐⭐

@berenelesabd hayir yok, sansinizi tekrar deneyin 🙂

• Pasaport şartı olmasa bile 10 yıllık pasaportu şimdiden temin etmek gerekli gibi, malum pasaport harç ve defter bedellerine her sene yüksek zamlar yapılıyor

@Muhtaradana, içinde söyledi: Türkiye de sürekli artış gösteren harç ve vergi oranları

Yüksek enflasyon kaynaklı 2023 yılında yeniden değerlendirme oranları 2023 %121 olarak belirlenip vergi ve harçlarda ciddi bir artış olabileceği duyuruldu

"2022 yılında Türkiye’de çok yüksek bir enflasyonun olmasının bedelini vatandaşlar 2023 yılında acı bir şekilde ödeyecekler. 1 Ocak 2023’ten itibaren vatandaşların ödeyecekleri vergilere ve harçlara yüzde 100’ün üzerinde zam yapılması hemen hemen kesinleşti. Vergi Uzmanı Ozan Bingöl bu konuda hesaplamaların ayrıntılarını açıkladı. Ekim ayında enflasyon sıfır dahi çıksa vergi ve harçlara yüzde 121 oranında zam gelebilecek. Bu zamdan emlak vergisi de etkilenecek."

" Vergi Uzmanı Ozan Bingöl bazı cezaların ve harçların ne kadar olabileceğine dair hesaplama detaylarını açıkladı. Eğer yeniden değerleme oranı yüzde 121 olarak alınırsa 3 yıllık pasaport harcı 1.049 TL’den 2.319 TL’ye, hız sınırı aşmanın cezası 427 TL’den 944 TL’ye, otomobillerin araç muayene ücretleri 507 TL’den 1.121 TL’ye yükselecek."

" Vergi Uzmanı Ozan Bingöl tarafından yapılan emlak vergisi hesaplama detayları da belli oldu. Buna göre şu ana kadar yeniden değerleme oranı olarak 2022 rakamı şeklinde gerçekleşen yüzde 121 oran emlak vergisine zam olarak eklendiğinde 1.000 TL’lik emlak vergisi 1 Ocak 2023’ten itibaren 2.210 TL’ye yükselecek. Cumhurbaşkanı yüzde 50 sınırlı indirim yetkisini son sınırına kadar kullanıp yeniden değerleme oranında yüzde 50 indirim yapılırsa bugün 1.000 TL olan emlak vergisi 2023’te 1.600 TL olacak."

detaylar ⬇

https://www.emlak365.com/emlak-haberleri/ev-sahiplerine-2023-surprizi-hesaplama-yapildi-emlak-vergisi-cep-yakacak-191191

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana canım ülkem tek başarısı zam 🙂

• @Erkand ben 5x 5 amerikan vizesi icin cektirdimfotografcida.o olurmu

• Bugün turist vizesi için fotoğrafçıya gittim. Millet ailecek greencard a abanmış haberiniz olsun. Yer sancaktepe düşünün artık.

• @kugutex eyvah eyvah

• Biz de DV 2024 başvurumuzu yaptık. Eşim ve kendim adına. Hayırlısı. Şimdi yaşanabilecek şehirleri araştırıyoruz. Frisco TX. Plano TX, Alpharetta GA şimdilik favorilerimiz. Sizin de tavsiyelerinizi bakliyoruz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

244

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.0k

| | | |