Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Programmer inanırım. hele bir de değer yargılarınız varsa ilk oraya saldırıyorlar canınızı yakmak için. Etik değerlere, ahlaka önem veriyorsanız ve bunu biliyorlarsa size saldırırken ilk cümleler "ahlaksız" oluyor örneğin 🙂 çünkü biliyorlar ki bu sizin dengenizi bozacak. Yukarıda da yazıldığı gibi para filan önemli değil. İnsan gibi, onurlu bir hayat yaşamak dileği ile gitme çabamız artık...

• @ahsenaydgdu sizin adınıza o kadar çok sevindim ki bizlerede cesaret verdiniz inşallah hersey istediğiniz gibi gider ve sadece buraya gezmeye gelirsiniz.. bu arada nerde oturuyoryorsunuz

• ⭐⭐⭐

@Famel @academicus Bir de o para mevzusu var. Daha çok para için gitmek istediğimi söylediler. Amacımı anlattığımda daha ilginç yorumlar yaptılar. İlginç diyorum çünkü kanıksanmış çaresizlik ve kölelik içlerine işlemiş. O an anladım ki ben bu ortama "uyumsuzum". Çünkü gerçekten gerek iş gerekse sosyal ilişkiler bakımından çok uğraştım. Geriye dönüp baktığımda kendimi yıpratmaktan öteye gitmemiş çabalarım. Bundan sonra ise sadece gidebilmenin çabası içindeyim.

• @Programmer, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Odamdan çıkmamaya özen gösterdiğim halde hakkımda dedikodular çıkmış, haberim yok. Kurum içinde yapılması planlanan bir darbe ekibinin içindeymişim 🙂 Gözden ve gönülden ırak olmaya çalışıyorum ama nafile. Çamur atmaya devam ediyorlar.

odanızdan çıkmadığınız, bu tiplerden ve onların ortamlarından uzak kaldığınız için zaten bu dedikodular çıkıyor.. düzgün bir kişilik, etik değerler ve ahlak sahibi olmanın bedelini ödüyorsunuz malesef..

• ⭐⭐⭐

@denizci10 Haklısınız. İngiltere' ye giden arkadaşım her gün işe giderken yaşlı bir amca ile karşılaşıyormuş. Hiç tanımadığı halde her sabah güler yüzle selam vermesi, hatta kenara çekilip yol vermesi ilk başlarda çok garibine gitmiş. "Alışık değiliz abi" diyordu. Bir süre sonra bu davranışın gayet normal ve güzel olduğunu anlamış.

• @Programmer malesef bu insanlar heryerde. iş yerinde aşırı hırslı aynı zamanda bir de kötü yürekli insanlar varsa orası yaşanmaz oluyor. benim de ortamım da biri var ve ayaklarım geri gidiyor. işin kötü yanı kötü yürekli olanların nedense çevresinde şak şakçıları da çok oluyor. burası bana göre değil dediğim çok oldu. umarım herkes gönlüne göre hakettiği yerde olur.

• @Programmer Uzun yıllar boyunca edindiğim tecrübeye göre sizinle aynı bakış açısına sahip olmayanlarla bu tür konulara girmemek en mantıklısı çünkü sizi asla anlamayacaklar. Siz ağzınızla kuş tutsanız bile bu kişiler sizinle aynı sayfaya asla gelemeyecekler. Ayrıca bu söylediklerimi o insanlara karşı bir kınama olarak görmeyin. Sadece herkesin hayata bakış açısı ve kendisi için istedikleri farklı olabiliyor. Bol şans 🤞

• ⭐⭐⭐

@meli Bu tip insanlar eskiden de vardı. Kendi kurumum adına söylüyorum eskiden sayıları daha azdı. Son 10 yılda bu sayı tavan yaptı. Etrafındakiler ise çok özür diliyorum "leş kargaları" onlar. Akbabaları bir yere çöker de biz de faydalanırız diye haysiyet ve gururlarını kaybedenlerdir. Bir süre sonra akbabalarını beklemez, onun adına hareket etmeye başlar, iyi insanların canını acıtmaya çalışırlar. Çok iyi bilirim bu insan müsveddelerini.

• @Programmer en güzel ceza yok saymak, Allaha havale etmek, herkese gönlüne göre versin diye dua etmek, ha birde buralardan kurtulmak ..

• ⭐⭐⭐

@Programmer ben aynı tepkileri hala alıyorum bazen kızıyorlar, bazen küsüyorlar olmadı çocukları doldurmaya çalışıyorlar ama onlar da gördü ne kadar kararlı olduğumuzu ve ne zaman gideceğimizi, ne iş yapacağımızı soruyorlar artık 😀

• ⭐⭐⭐

@academicus sadece bu torpil, tanıdık olayları bile burdan gitmek istemeye yeterli sebep bence. Ülkedeki her kurum bu halde maalesef, en basit işler için bile partiden referans isteniyor, hadi biz bir şekilde işimizi gücümüzü ayarladık, ya çocuklarımız napacak? En büyük korkularımdan birisi gözüm gibi baktığım, gelişimleri için didinip durduğum kızlarımın bu haksızlıklara maruz kalabilecek olması. Amerikada, Avrupa’da kalifiye insana verilen değeri zaten biliyorduk sizler de onaylamış oluyorsunuz. Yani uzun lafın kısası bu kafalar değişmedikten sonra zor işimiz…

• ⭐⭐⭐

@Famel düşüncelerinizi kendim yazmışım gibi okudum resmen, en kötü ne olabilir ki diyorum ben de hep, yeterki sağlığımız yerinde olsun yapmayacağımız şey yok 🙏🏻 ve çekilişi kazanmış olmanıza çok sevindim umarım sıkıntısız bir şekilde mülakat alır ve vizenize kavuşursunuz, darısı bizlerin başına 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

• @dytmelek Çok teşekkürler güzel dilekleriniz için. Zaten özellikle bu başlık altında ki herkesin aynı kafa yapısına sahip olduğunu düşünüyorum ☺️ Umarım hayal ettiğiniz hayatı yaşama fırsatını yakalarsınız(yakalarız)Ama bir yandan da inşallah herkes 2024 çekilişinde benim yaşadığım sevinci yaşama fırsatını yakalar yinede . 🤞

• ⭐⭐⭐⭐

@academicus öncelikle buranın konu başlığı bu olmayabilir belki ama bizim gibi göçmeyen olmadan belirsizlik içinde abd ye gidecek insanlara cesaret veren bir yazı olmuş. Elinize emeğinize sağlık. Siz de en kısa zamanda abd ye ya da kanada ya gidip kendinizi kurtarın bence. Çünkü burada hiçbir başarı cezasız kalmaz. Hakkınızda hayırlısı olsun. Güzel haberlerinizi bekliyoruz en kısa zamanda.

• ⭐⭐⭐⭐

Yalnız herkes ne kadar doluymuş herkes hemen hemen aynı şeylerden nasıl bıkmış değil mi? O zaman hep beraber uçak kiralayıp gidiyoruz buralardan 😉😎 hazır mısınız arkadaşlar? @academicus @bef_of_amerika @bidünya @Programmer @dytmelek @meli @Famel @hayallerabd ve isimlerini yazamadığım niceleri... haydi hemen yeni hayatımıza dilediğimiz yerde başlayalım...

• ⭐⭐⭐

@denizci10 ruhum orda abi zihnimde hazır bazı küçük meseleler kaldı tamamen duygusal 😂 şu an en önemli kısım o malesef ama az kaldı çözülecek o da sen uçağı hazır et 💪

• ⭐⭐⭐

@denizci10 biz 4 kişilik rezervasyonumuzu yapalım o uçağa 🙋🏻♀️ mümkünse 2023e kalmadan kalksın uçağımız🙏🏻🙏🏻🙏🏻

• @denizci10 valla ben mahalle kurma olayına şakasız çok sıcak bakıyorum.. her millet kurmuş, biz de bir yerden başlarız.. birlikteliğine özendiğimiz gruplar gibi gidenin gelmek isteyenin elinden tuttuğu, iş bulmak için kendi arasında bir ağ kurduğu mahalle neden olmasın? kim hangi eyaletteyse orada bir hayat kurmak isteyene yardımcı olabilir, özellikle bu forumdaki insanlar için bu hiç de zor değil.. daha birkaç gün önce Türkiye'ye dönecek bir hasta için herkesin nasıl seferber olduğunu gördük.. dobarlanın, yıkılmeycesss..

• ⭐⭐⭐⭐

@hayallerabd vallahi bana uyar ki ben onu yapmaya gidiyorum. Burada da elimden geldiğince yapıyorum orada da yapacağım. Herkesi 😉😎bekliyoruz.

• Mahalle de kuracağız inşallah. En kötü ihtimalle vakıf kurmayı düşünüyorum birkaç yıl içinde, insanların birbirine destek olması ve yeni gelenlere sahip çıkılması adına.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |