Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
Lütfen DV2020 ve DV2021 talihlilerine destek için şu linkteki dilekçeyi imzalayın! Dilekçeye direkt olarak şu linkten de ulaşabilirsiniz.
DV2021 Talihlileri DV2021 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

ABD'de 5 Sene Sonrasi Hedef • Merhaba Arkadaslar,

  Forum ortak niyeti olarak ABD'de bir hayat kurma plani elbette herkeste mevcut.
  Peki ayak basmaniz ardindan tam 5 sene sonra kendinizi sosyal ve ekonomik acidan nerede goruyorsunuz ?

  Hedefler, planlar nedir bahsedelim ki belki 5 sene sonra donupte bu konuya baktiginizda bir oz degerlendirme yapilabilir. Hedefiniz ne olursa olsun detayi ile yazin. • Ilk adimi ben atayim.
  2017 yilindan itibaren NC eyaletinde aile olarak yasamaktayiz. Is araciligi ile GC islemlerimiz yavasta olsa suruyor. Suan kendi meslegim (Tedarik Zinciri - Otomotiv) ile alakali calisiyorum.

  5 sene sonra, San Diego veya yakinlarinda yine kendi meslegim ile ilgili calisiyor olmayi ve ayrica belki lokasyon olarak son noktaya karar kilip ev sahibi olma adimini atmis olmayi umut ediyor / hedefliyorum.
  Herzaman kendi dusuncem olarak sunu demisimdir; eger ABD'de yasanmali ise, o yasanacak yerin CA eyaleti olmasi gerekir 🙂 (Ekonomik yonden) emin olarak California eyaletine adim atmadan onceki her lokasyon benim icin gecici - fikrim degisene kadar.

  Ayrica, 5.ci seneye kadar en az 2 ulke daha turistik olarak ziyaret etmis olmak dilegim var (Muhtemelen Kanada ve henuz ziyaret etmedigim bir Avrupa ulkesi).

  Son olarak kariyer acisindan muhtemelen bir ust kademeye, yoneticilige 5 sene icinde gecme hedefim var. • @freeworld ABD ye gittikten 5 sene sonra kendimi ordu içinde iyi bir rütbede görüyorum ve çokta mutluyum 🤗 ve her tatili mi de Bangkok'ta yapıyorum. • Görüyorum ve arttırıyorum 🙂 5 yılda ABD de işi gücü rayına oturtup , bu 5 yılın sonunda Hawaii de keyif çatıyor olacağım 🙂


 • ⭐⭐

  ABD ye gelebilirsem eğer diye cümleye başlayarak 🙂 Ençok istediğim bilişim sektöründe bir kariyer sahibi olmak ilk hedefimde var. İlk yaşam alanı olarak Austin'e daha sıcak baksam da Houston olacak sanırım . Sonrasında California eyaletinde devam etmek ve mümkünse orada kazandığım parayla Türkiye'de bir şeyler değişirse ("zor gözüküyor ama :(") ülkemde emekli olup son zamanlarımı geçirmek ...


 • Banned

  a haa işte güzel bir soru 🙂 Bu güzel soru için sevgili forumdaşımız @FreeWoRLD a teşekkürlerimi sunarım... Beş yıl sonra ölmez sag olursam -ve bu sene greencard çıkmış olursa- Ogullarım lisede okuyor olacaklar Kızım kendi işini kurmuş olacak ; ben ise RN olmuş ve güzel bir hastanede doyurucu bir branşta(muhtemelen kadın dogum veya pediatri) çalışıyor olacagım. Maddi durumumun olumlu grafik izlemesi halinde ailemle tatil için Datça'da bir yazlık alacagım. 🙂 Abd de de kendi evimde oturuyor olacagım. Muhtemelen bu ev bir çiftlik olacak... Atlarım koyunlarım keçilerim ineklerim tavşanlarım tavuk ve horozlarım kedi ve köpeklerim olacak ailemle huzur içinde yaşarken her yıl ülkemin bir köyüne saglık ocagı okul kız yurdu aş evi cami vb hayır hasenat için bir miktar ayıracagım. Yazları gittigimde de bizzat ilgilenecegim. Bu hayır hasenat işleri bulundugum lokasyonda da (Amarillo /Houston civarları) devam edecek. Kısacası eskisinden daha faal olmayı planlıyorum bu konularda. 🙂 Bir şeylerin güzele gitmesine katkım olabilecekse ABD vatandaşı olabilirim.(oy olarak) Ama bir fark olmayacaksa vatandaş olmayadabilirim. ON BEŞ yıl sonra ülkeme dönmek istiyorum. Eger bir aksilik olmazsa(savaş falan çıkmazsa) Savaş çıkarsa derhal dönerim ama umarım çıkmaz...Ve dönünce de Datça ya yerleşecegim... • Öncelikle GC çıkarda Abd'ye adım atarsam NJ-NYC bölgesinde bir süre yaşayarak ingilizce öğrenmek bu sürede geçimimi sağlayacak iş bulmak ilk hedefim. İngilizceyi akıcı şekilde anlama ve konuşmaya başladığımda eğer güzel bir işe sahip değilsem sonraki hedefim sevdiğim meslekte (bilişim) bir iş bulmak. Ortalama 2-3 yıl gibi bir süreyi böyle geçirdikten sonra projelerimi hayata geçirebilmek için çevre edinerek projelerime kaynak aramak ve imkanı bulabilirsem hayata geçirmek. Projelerim mobil oyun, uygulama ve e-ticaret üzerine. Aynı zamanda Türkiye'de okuyamadığım üniversiteyi Abd'de bitirme. 5.yılın sonunda herşey istediğim gibi giderse California da şirket ofisinde sütlü Türk kahvemi içerken bu yazımı okumak 😊 • @Oradaki bende 3ds max kullanıyorum. Bende oyun sektöründe ilerlemeyi düşünüyorum. Green Card çıkar ise ingilizcemi geliştirip NY'de bu bölümle ilgili 2 yıllık bir yere gitmeyi düşünüyorum. • Beş yıl sonrasında eşimle bu satırlarımı okuyor olacağım. Anadilim gibi ingilizce biliyor olacağım. Vatandaşlığımı almış kendi house tarzı evimde en az 3 çocuklu evden çalışan bir anne olacağım. Hatta kendi ailemi yanıma almak için başvurulara hazırlanmaya başlamış olacağım ... • Beş yıl sonrasında eşimle bu satırlarımı okuyor olacağım. Anadilim gibi ingilizce biliyor olacağım. Vatandaşlığımı almış kendi house tarzı evimde en az 3 çocuklu evden çalışan bir anne olacağım. Hatta kendi ailemi yanıma almak için başvurulara hazırlanmaya başlamış olacağım ...


 • ⭐⭐

  5 yıl sonra kendi sports recovery merkezi mi kurmus ve aile şirketi olarak devam etmeyi, hobi olarakta oğlumun oynayacağı hockey takımında coach luk yapmak istiyorum. ✨ Hariki bir jeep ve country tarzı bir ev istiyorum 😊 • 5 sene sonra kendi evimi almış olmak ve Microsoft’ta project manager olarak çalışmak istiyorum • Kart cıkarsa gider gitmez ic mimar-Peyzaj - residential cevre tasarımı üzerine bir olusumda calısmayı deneyecegim veya tırcılık yapacagım. sonrasında kesin Otomobil muhendsiligi bölümünü amerikada bitirip vatandaslık ta alıp ismimi de degiştirip..5 yıl sonra Avrupada yasamak otomobil sektöründe calısmak istiyorum. • 4 yili biraz gecti geleli. 1 yila pek olmayacak gibi ama 3-4 yila artik emekli hayati surmek hayalim 😀 • @toronaga Başarılı bir geliştirici olmanı temenni ediyorum 😊 kim bilir belki ileride beraber çalışıyor oluruz🤔
  Bu sektörde eğitimin sana katkısı mutlaka olur ama önemli olan kendini geliştirmen. Sektör önü alınamayacak şekilde hızlı değişimlere uğruyor ve bunun önünün kesilmesi çok zor 😊 Dolayısıyla gelişim sürecimiz hiç bitmeyecek. Kendimizi geliştirmediğimiz takdirde geride kalıp yeniliğe ayak uydurmadığımız sürece yok olmamız kaçınılmaz. • Bu forumda nickim voom ancak genelde dürümadam derler fotodan anlaşılacağı gibi o yüzden yüksek ihtimalle 5 sene boyunca çalışıp biriktirdigim parayı çiğköfteci dükkanı açabilirim 🙂 normalde her dürümü temsil eder adım ancak çiğköftenin yeri ayrıdır • @voom https://www.youtube.com/watch?v=aMvRCuaj7J0&t=1s bayilikte veriyorlarmış izleyin • @birumut izliyorum şimdi 🙂 • @oradaki aynen katılıyorum. Sana da başarılar. • bu 5 yıl kriteri nendir ? Neden hep 5 yıl ? Vallahi merakımdan soruyorum. Bilimsel bir açıklaması kesin vardır. Lakin ilk iş görüşmemde bana sorulan soruydu "5 yıl sonra kendini nerede görüyorsun? "sorusu. Aradan yaklaşık 4 yıl geçtikten sonra bu soruyu soran ik cı yada müdürleri terslemeye başlamıştım. Sözüm meclisten dışarı bu arada, bu spesifik bir durum....5 yıl sonrası için bir şeyler yazmak istedim ama sildim doğrusu, elim varmadı. Umarım herkesin umutları, beklentileri gönüllerinden geçtiği şekilde olur.


Log in to reply
 

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65
Online

9.1k
Users

2.5k
Topics

149.7k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB