Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkan-duru, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

Herkese merhaba, arkadaşlar ben ve Amerikalı nişanlım yakin zamanda Türkiye'de evlenmeyi planlıyoruz. Nişanlım Abd de resmi yasalarla boşandı ve yakında evlenmek üzere Türkiye'ye gelecek. Türkiye'de ki yasalara göre boşanan bi hanımin tekrar evlenebilmesi için iddet süresi geçmesi gerekiyor yani 300 gün. İkimizin de takıldığı nokta ise bu yasa benim nişanlımla olan evliliğimizi etkiler mi? Bu sorunun cevabını arıyorum evlendirme dairesini arıyorum onlar bile bu konu hakkında bilgilerinin olmadığını söylüyorlar. Bu forumda var mi bilgisi olan bu konu hakkında? Abd de boşanan nisanlimin bosanmasinin üstünden 300 gün geçmedi. Bu kural bizi bağlıyor mu? Lütfen cevaplayabilen olursa çok sevinirim teşekkürler.....

Not: nişanlım ABD doğumlu ve ABD yasalarina göre ABD'de boşanma gerçekleştirdi.

Ben de emin degilim; ama isterseniz daha sonra problem yasamamak icin hastaneden esinizin hamile olmadigina dair bir raporla mahkeme karari aldirabilirsiniz. Bu karar ile evlenmeniz yasallasir.

En azindan ilerde bu durum bahane gosterilerek evliliginiz iptal edilemez duruma gelir.

• @crazycells cevap için teşekkürler.. bazı sorularım daha var müsaade ederseniz.

Evlilik sonrası I-130 belgesinin yüklenmesi icin UCSIS hesabı gerekiyor sanırım.

1- Bu basvuruyu illa başvuran ABD li eşin online UCSIS hesabıyla mı göndermek gerekiyor?

2- Mesela ben kendim UCSIS hesabı açıp ayni sureci kendi hesabimdan yürütebilir miyim online olarak?..

3- petitioner ve beneficiary tarafların 2 tane UCSIS hesabı açması şart mıdır?

4- Basvuruyu evliliğin herhangi bir döneminde (zaman olarak) Türkiye içerisinden de yürütebilir miyiz yoksa eşin ABD ye geri döndükten sonra sureci oradan mi başlatması gerekiyor?

5- Süreç bu sekil mi ilerliyor (UCSIS online hesabından I-130 formunu 535 usd ödeyerek doldurup göndermek, tum bilgileri girip dokümanları yüklemek, ardından beneficiary kismindan I-130a formunu doldurup gondermek ((bu arada bu formu beneficiary nin online doldurup yazdirip imza attip taratip ayni sekil online sisteme mi yuklemesi gerekiyor?..)) , bu belgeler yüklendikten sonra nvc ye mi gidecek bilgiler? Ve oradan sonra tekrar marriage proof vs yüklememiz gerekecek mi yoksa yalnızca I-130 ve I-130a formu doldurulup bilgiler gonderildigi zaman mi yukleniyor o dosyalar?..

Çok soru sordum biliyorum fakat özür dileyerekten geri donuslerinizi bekliyorum...

Varsa bu sürecin kademe kademe ileryeyis sekline ithafen açılmış başlık paylasirsaniz memnuniyet duyarim.. cok sagolun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkan-duru, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

@crazycells cevap için teşekkürler.. bazı sorularım daha var müsaade ederseniz.

Evlilik sonrası I-130 belgesinin yüklenmesi icin UCSIS hesabı gerekiyor sanırım.

1- Bu basvuruyu illa başvuran ABD li eşin online UCSIS hesabıyla mı göndermek gerekiyor?

2- Mesela ben kendim UCSIS hesabı açıp ayni sureci kendi hesabimdan yürütebilir miyim online olarak?..

3- petitioner ve beneficiary tarafların 2 tane UCSIS hesabı açması şart mıdır?

4- Basvuruyu evliliğin herhangi bir döneminde (zaman olarak) Türkiye içerisinden de yürütebilir miyiz yoksa eşin ABD ye geri döndükten sonra sureci oradan mi başlatması gerekiyor?

5- Süreç bu sekil mi ilerliyor (UCSIS online hesabından I-130 formunu 535 usd ödeyerek doldurup göndermek, tum bilgileri girip dokümanları yüklemek, ardından beneficiary kismindan I-130a formunu doldurup gondermek ((bu arada bu formu beneficiary nin online doldurup yazdirip imza attip taratip ayni sekil online sisteme mi yuklemesi gerekiyor?..)) , bu belgeler yüklendikten sonra nvc ye mi gidecek bilgiler? Ve oradan sonra tekrar marriage proof vs yüklememiz gerekecek mi yoksa yalnızca I-130 ve I-130a formu doldurulup bilgiler gonderildigi zaman mi yukleniyor o dosyalar?..

Çok soru sordum biliyorum fakat özür dileyerekten geri donuslerinizi bekliyorum...

Varsa bu sürecin kademe kademe ileryeyis sekline ithafen açılmış başlık paylasirsaniz memnuniyet duyarim.. cok sagolun

ABD'de bosanma islemleri hakkinda olmayan sorulariniz icin ilgili basliklari kullanin lutfen.

• Merhaba biz k1 vize surecindeyken eşim hamileydi ve biz vize hızlandırma talebinde buulunduk talebimiz kabul edildi ve ben 5 ay once k1 vizesiyle americaya geldim esim american vatandasi ve esim 1 ay once dogum yaptı eşimle resmi evliligimiz var ama henuz grencard başvurusu yapmadık ilişkimiz hiç iyi ilerlemiyor bosanma durumunda henuz bir grencardım olmadıgı için ne tur sorunlar yasayabilirim ve tek basıma grencard surecini baslatabilirmiyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Guven-Tek-1, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

Merhaba biz k1 vize surecindeyken eşim hamileydi ve biz vize hızlandırma talebinde buulunduk talebimiz kabul edildi ve ben 5 ay once k1 vizesiyle americaya geldim esim american vatandasi ve esim 1 ay once dogum yaptı eşimle resmi evliligimiz var ama henuz grencard başvurusu yapmadık ilişkimiz hiç iyi ilerlemiyor bosanma durumunda henuz bir grencardım olmadıgı için ne tur sorunlar yasayabilirim ve tek basıma grencard surecini baslatabilirmiyim

Maalesef tek basiniza ilerlemeniz cok zor. Evlilik sonrasi iki tarafin da belgeleriyle surec devam ediyor. Isterseniz suradan AOS surecini ve gerekli belgeleri inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

Zaten evlilik yeni oldugu icin conditional Green Card alacaksiniz, eger 2 yil icinde bosaniyorsaniz sonrasinda 10 yillik full Green Card'i almaniz da zorlasacak.

• Merhaba arkadaş . Bir arkadaşım için yazıyorum lütfen bilgisi olan cevap yazsın ! Zorla evlilik sözleşmesi imzalatılıp 3 yakındın evli ABD vatandaşı eşi iyi . Çeşitli Mahanalar bulup kadın sürekli evden kovuyor çocukları var . Covid den dolayı hala geçici green kattı var 2 yıllık . Ev kadının üzerine ne eve alıyor ne de çocuk larını gösteriyor .Kadın ne zaman konuşalım dese çocuk gidiyor anlaşmalı boşanma yapalım diyor çocuk Kabil etmiyor kadın kendi yere atıp polis çağırıyor şiddet uyguluyor diye . Sözleşme imzala green kartının şartını kaldırayım diyor normal birisi değil kadın ABD vatandaşı çocuk Türk sizce nasıl bir yol izlemeli bilgisi olan cevap versin . Kadın sponsor çocuk geçici green kartlı . Hiç mi hakkı yok Amerika’da şiddet ve baskı görüyor . Bunların hepsinin kanıt var msj video buna benzer şeyler . İngilizcesi fazla iyi değil tam kendini hitap edemiyor .

• Bu ileti silindi!

• Merhaba
    Umarim iyisinizdir.Bahsedecegim konuda degerli oneri ve dusuncenizi paylasirsaniz cok sevinirim
    Sayin esim bosanmak istedigini ne istiyorsam yazmam gerektigini mesaj ile bildirdi. Evlilik yolu GC aldim. Avukat ile gorusup islemleri baslatacagini soyledi
    -Onayim ya da teyidim olmadan bosanma islemlerini baslatabilir mi?
    -GC im 2 yillikti 1 yil kaldi. Ayrilma durumunda GC in uzatmak icin ben tek basima ne yapabilirim
    -Ayri yasamak mumkun mu?
    -Bosanma durumunda haklarim nedir ( evlilik boyunca calisamadim -calismadim )

Bilgi verenlere simdiden cok tesekkur ederim
    Saygilarimla

• ⭐⭐⭐

@akan, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

Merhaba
    Umarim iyisinizdir.Bahsedecegim konuda degerli oneri ve dusuncenizi paylasirsaniz cok sevinirim
    Sayin esim bosanmak istedigini ne istiyorsam yazmam gerektigini mesaj ile bildirdi. Evlilik yolu GC aldim. Avukat ile gorusup islemleri baslatacagini soyledi
    -Onayim ya da teyidim olmadan bosanma islemlerini baslatabilir mi?
    -GC im 2 yillikti 1 yil kaldi. Ayrilma durumunda GC in uzatmak icin ben tek basima ne yapabilirim
    -Ayri yasamak mumkun mu?
    -Bosanma durumunda haklarim nedir ( evlilik boyunca calisamadim -calismadim )

Bilgi verenlere simdiden cok tesekkur ederim
    Saygilarimla

Bu tarz durumlarda evlilik gerçekten iyi niyetlerle yapılmışsa ve kanıtlanabiliyorsa ve ayrıca herhangi bir suça karışmayıp düzgün karakterli (vergisini ödeyen, illegal yollara bulaşmamış) olmanız yeterli diye biliyorum. Bi örnek okumuştum böyle bulursam atarım ama isterseniz siz Muslu Hukuk bürosuna sorun.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba herkese . Ben 3 sene önce green card kazandım . Eşimle beraber Amerika’ya yerleştik . Daha sonra kendisi Türkiye’ye döndü ve boşanma davası açtı. Türkiye’de boşandık . Bu boşanmayı amerikada nasıl geçerli kılabilirim ? Tüm yazıları okudum ama bilgi sahibi olamadım . Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@eraybogulur Merhaba, mahkeme kararını ingilizceye çevirttirip apostillemeniz gerekiyor. Aslında bir yere vermeniz gerekmiyor diye biliyorum. Sadece ad-soyad değişikliği veya boşandığınıza dair belge istendiğinde bu belgeleri kullanabilirsiniz.

• @Programmer vergimide boşanmış şekilde yapmalıyım galiba . Çok teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐

@eraybogulur Evet, bu durumda vergiyi sadece kendiniz için yapacaksınız.

• Bu ileti silindi!

• 2 Amerikan vatandasi bosanmak isterse ne gibi yol izlemeli? Evlilik Turkiye de TC vatandasi iken yapildi ve buraya geldik.Suan ikimizde amerikan vatandasiyiz.
    TR ye gidip mi bosanmak gerek yoksa burada mi bosanma islenmeleri yapilmali?

Benzer Başlıklar

• 2
  • 26
  • 1
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

56

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |