Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG öyle bir ihtimal yok diyim ben sana. Vizeyi net alırsın. Güzel bir yöntem bu. Geçenlerde dil okulu için abd de bir yer ile görüştüm de aslında cc ya da üniv, yl gibi programlara nispeten daha makul bir ücret talep ettiler. Dil okulu esnasında cc kovalamak mantıklı

Elektronik haberlesme mezunuyum ben zaten ama 0 dan cc yi orada okuyup transfer ogrenci yapabilirim. Buradaki diplomamdan da ders sayarlarsa mukemmel olur. (Elektrik, elektronik muhendisligi tamamlamak istiyorum cc sonrasi) denklik vesaire islerinden kurtulup muhendislik lisansina sahip olabilmek icin.

Umarim vizeyi 5 yillik verirler. Tek temennim o. Eger vizeyi cebime koyarsam daha sonra okul icin maddiyat gosterme vesaire konularindan da kurtulmus olucam haliyle. Sadece bir cc I-20 formu ve tamamdir gibi bisey olacak.

Suan emin olmaya calistigim tek bisey var. Eger pasaport a 5 yillik F1 i basarlarsa dil okulundan geri geldikten bir sure sonra CC kabulu ile ayni vizeyi kullanarak geri gidebiliyor muyum ona emin olmaya calisiyorum.

• @ayvalik10 evet evet takip ediyorum

• ⭐⭐

FL Orlando emlak piyasasını takip eden varmı gerçekten çok fazla arttı bu dönem , Orlando hayal olmasın inşallah bizim için 😊

• belki erken bir sorudur ama merak ettigim icin soruyorum; ds260 formu doldurulurken abd deki ikameti nasil belirleyebiliriz(green kartin gelecegi adres) tecrubesi ya da fikri olan insanlarin aydinltmasini bekliyorum tesekkurler 🙂

• ⭐⭐

@Regolit15 Genelde oda kiralayıp ilgili kiralık odanın adresini yazıyorlar , sonrasında o adresi değiştirebiliyorsunuz

• @hdemircanusa youtube da bazı kişiler var tüm bu süreci geçtikten sonra (sonuçta çok fazla kişi değil) onları takip ederseniz size adres konusunda yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Hatta bazı kişileri havaalanında bile karşıyorlar adres olarak da yardımcı olucaktırlar.

• ⭐⭐

@ebaris86 Hocam ben sormadım soruyu 😊

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG bu kişiler forumda zaten @Seyahat-Ruhu nikleri onlara sorabilirsiniz

Aynen fatih cin gibisin onlar oldugunu nasil anladin?Vallahi cocuklar gitmisler ve tutunmaya calisyorlar.Bende onlar gibi dusunmeye basladim.bu gc nin cikacagi da yok.

• Genelde etrafıma gc çekilişine katıldığımı söylemiyorum, yakın çevremden 1-2 kişi bilir. Onlarda bu ülkeden kurtulmak istiyor ama çekilişe katılacak kadar cesaretli yada ilgili değiller. Aslında herkese de duyurmamak lazım şans azalıyor :).
    Bu arada yıllardır katılmama rağmen, zaman yaklaştıkça yine stres yapmaya başladım.
    Pc nin başından yine hüzünle kalkma stresi.

• ⭐⭐⭐

Güzel bir hafta olsun forum ailem. Çabuk çabuk geçsin günler. Uykusuz geceler hayaller yükleniyor 😁

• @Ping-PONG Valla benim bildiğim dil okulu taş çatlasa 1-2 yıl sürsün hadi sonrasında cc desen 2 yıl da o. 4 yıl! zaten vizen 5 yıl olduğundan ve statü değişikliğine ihtiyacın olmadığından ekstra bir durum oluşmaz diye tahmin ediyorum. ama CC sonrasında 4 yıla tamamlayacağım ya da mesleki sertifika eğitimi de alacağım dediğinde haliyle 3-4 yıl daha kalman gerekeceği için bu durumda tekrar bir vize talebi oluşabilir.
    Ama şeyden emin değilim yani kurstan okula geçeceğin zaman konsolosluğa bilgi vermeye gerek var mı! Buna emin değilim

• @Hyller Gun sayiyoruz zaman yaklastikca heyecan artiyor 🙂

• ⭐⭐⭐

@Regolit15, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hyller Gun sayiyoruz zaman yaklastikca heyecan artiyor 🙂

Son günlere doğru rüyamda depo açmaya başlıyorum hep bunlar belirti zamanın yaklaşma belirtileri. YouTube depo savaşları kanalı bu günlerde favorim 😁

• ⭐⭐

@Hyller Hocam geçen bende Mülakat sürecinin rüyamda gördüm çok düşünmekten , İnşallah hayırlısıyla mutlu olacağımız sonuçlar alırız

• @Hyller 🙂 Umarim mutlu sona ulasiriz. Acaba Tr den ne kadar basvuru vardir?

• @hdemircanusa insallah

• ⭐⭐

@Regolit15 tahminim 200-250bin arası başvuru vardır

• @gariban Sadece Turkiye icinse cok buyuk bir sayi

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Regolit15 çıkan sayısı da 2000-2500 filan olur yani %1 ihtimal var evli ise bir %1 de ona etti %2

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

156

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.7k

| | | |