Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mia, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Arkadaşlar Abd ye ilk girişi yapıp 10 gün kaldiktan.sonra geri döneceğiz.green card biz geldikten sonra abd de verdiğimiz adrese gelirse sorun olur mu?

sorun olmaz. postanin geri gitmemesi icin verdiginiz adreste yasayan kisinin ismini de adrese eklediginize emin olun.

• Ucsis ödemesini yaptım aşamaları paylaşıyorum.
    -Öncelikle süreci daha sonrada takip edebilmem için ucsis de hesap açtım.
    -Ödeme kısmını tıpkı ilk sayfada @crazycells anlattığı gibi gerçekleştirdim.
    -Ödeme yaparken istenilen adres payer contact ve billing address olmak üzere 2 kez çıkıyor, bu kısım forumda çok sorulmuş burada belirttiğiniz adres green cardın gönderileceği adres ile ilgisi yok, sizinle alakalı bundan dolayı şu anki TR'deki (ya da neredeyseniz) adresinizi yazıyorsunuz.
    -Ödeme işlemini tamamladıktan sonra sayfayı print etme butonuna tıklayıp o sayfayı masaüstüne kaydedebilirsiniz, o sayfanın görüntüsünü alabilirsiniz, aynı zamanda email de geliyor.
    -Ödeme ekranı sayfasının biraz aşağısında hesap oluşturun, hesabınızı verify edin gibi bir seçenek var ona tıklayarak hesabınızı verify etmenizi istiyor böylelikle hem green card için verdiğiniz adresi görebilir hem de kartınızın sürecini takip edebiliyorsunuz. Bu aşamada bu kişinin siz olduğunu doğrulamak için birkaç soru soruyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atmosfera elinize saglik.

• Yasaklı

Merhaba arkadaşlar. Green kart işlemlerini anladım ama SSN'yi nasıl alacağız onu anlamadım. SSN için abd'ye gidip ofise mi söylememiz gerekiyor ? Yoksa kendileri mail den filan mı veriyorlar SSN'yi ?

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov ds260’da SSN istediginiz seklinde cevapladiysaniz, giris yaptiktan sonra verdiginiz adrese gelecek. Isteginizi ds260’ta belirtmediyseniz kendinizin gidip SSA ofisinden basvuru yapmaniz lazim.

• Yasaklı

@keysnambır Teşekkür ederim. Ds-260 formunu böyle cevaplamışım. Mülakatta green card adresini değiştirmelerini istedim. Havaalanına girince de adresi değiştireceğim. Green card adresi değişince, SSN adresi de otomatik değişiyor mu?

https://i.imgur.com/abIZagg.png

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov evet, havalimanindaki adres degisikligi iki kartinizin da gonderilecegi adresi degistirmis olacak. Bazen adres degisikligi etki etmeyebiliyor bi kulaginiz da eski adreslerde olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@keysnambır Teşekkür ederim. Ds-260 formunu böyle cevaplamışım. Mülakatta green card adresini değiştirmelerini istedim. Havaalanına girince de adresi değiştireceğim. Green card adresi değişince, SSN adresi de otomatik değişiyor mu?

https://i.imgur.com/abIZagg.png

Bu durumda size gonderilecek. Eger 21 gun icinde ulasmazsa en yakin SSA ofisine basvuru yapabilirsiniz.

• Yasaklı

@keysnambır @crazycells Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Merhabalar. Amerikaya girişte adres değişikliği yapmıştım USCIS hesabımdan kontrol ettiğimde adres güncellenmiş ancak in care of person kısmı eski verdiğim adresteki kişinin ismi olarak görünüyor hala. Dün de eşimin ssn zarfı bu adrese ulaştı ancak benimkisi gelmedi. Eşimin adresi mülakatta doğru güncellendiği için benimkini girişte güncellemek zorunda kaldık. Uscis'i aradığımda mailing adreste kişi ismi görmediğini ama pek güvenmesem de bir problem olmayacağını söyledi. Biz çözüm olarak posta kutusuna her ihtimale karşı eski ismi de eklemeyi düşündük. Konuyla ilgili yapabileceğimiz farklı bir şey var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cadiber, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhabalar. Amerikaya girişte adres değişikliği yapmıştım USCIS hesabımdan kontrol ettiğimde adres güncellenmiş ancak in care of person kısmı eski verdiğim adresteki kişinin ismi olarak görünüyor hala. Dün de eşimin ssn zarfı bu adrese ulaştı ancak benimkisi gelmedi. Eşimin adresi mülakatta doğru güncellendiği için benimkini girişte güncellemek zorunda kaldık. Uscis'i aradığımda mailing adreste kişi ismi görmediğini ama pek güvenmesem de bir problem olmayacağını söyledi. Biz çözüm olarak posta kutusuna her ihtimale karşı eski ismi de eklemeyi düşündük. Konuyla ilgili yapabileceğimiz farklı bir şey var mıdır?

posta kutusu varsa ustune direkt ismi eklerseniz en iyi cozum olur 👍

• @crazycells tamamdır öyle yapacağız, çok teşekkürler cevabınız için

• @crazycells tekrar merhaba : ) öncelikle dediğiniz gibi ismi posta kutusuna ekledik. Ben bugün ss kartının durumunu sormak için verdiğim adresteki yerel ssa ofisini aradım, nihayet birine ulaşabildim. Konuştuğum kişi benim adıma herhangi bir kart oluşturulmadığını ve tekrar başvuru yapmam gerektiğini, mail ile gerekli belgeleri gönderdikten sonra randevu oluşturacaklarını söylediler. Randevuyu da daha ileri bir tarihe verebileceklerini söylediler. Buraya geleli henüz 21 gün olmadığı için kartın oluşturulmamış olma ihtimali var mı? 3 hafta süreyi beklemeden başvuru yapmak mantıklı mı? Bize bu durumun sorun yaratma sebebi kiralayacağımız ev için illa tüm ailenin ss numaralarını istiyor olmaları.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cadiber, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells tekrar merhaba : ) öncelikle dediğiniz gibi ismi posta kutusuna ekledik. Ben bugün ss kartının durumunu sormak için verdiğim adresteki yerel ssa ofisini aradım, nihayet birine ulaşabildim. Konuştuğum kişi benim adıma herhangi bir kart oluşturulmadığını ve tekrar başvuru yapmam gerektiğini, mail ile gerekli belgeleri gönderdikten sonra randevu oluşturacaklarını söylediler. Randevuyu da daha ileri bir tarihe verebileceklerini söylediler. Buraya geleli henüz 21 gün olmadığı için kartın oluşturulmamış olma ihtimali var mı? 3 hafta süreyi beklemeden başvuru yapmak mantıklı mı? Bize bu durumun sorun yaratma sebebi kiralayacağımız ev için illa tüm ailenin ss numaralarını istiyor olmaları.

evet, eger posta ile gonderin dedilerse gonderin... pek cok yerdeki SSA gorevlileri 21 gun gecmeden yeni basvuruyu yaptirmiyor...

Basvurunun hala yapilmamis olma ihtimali var, ama zaten sizin postaniz ulastiginda eger adiniza bir basvuru varsa ikincisi vermeyecekler, dolayisiyla telaslanmanizi gerektiren bir durum yok.

• Herkese Merhabalar, USCIS kayıdımı henüz oluştırmadım. Halen Türkiyedeyiz. Mülakatta verdiğimiz adresden farklı bir eyalete gideceğiz. Dolayısıyla adresi değiştirmek istiyoruz. Girişde bunu belirteceğiz ancak öncesinde Uscıs içerisinde bu değişikliği yapabilirmiyiz? Nasıl olacağı konusunda yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler

• @Ercan-Tekoglan, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

merhaba, ben yukarıda belirtilen adreste hesap açtım ve ödememi yaptım. dv-260 formunda belirttiğim adreste değişiklik oldu. bu sistemde de adres değişikliği için bir yer mevcut. aşağıda bir görüntü paylaştım.okudum ama emin olamadım durumdan...bu adres değişikliği için dilekçe işlem aşamsında mı şeklindeki soru için aşağıdaki not sure kısmına tıkladığımda "For case-processing purposes, customers should inform USCIS of any address change as soon as the move is completed so they can receive notices and documents related to an active case in a timely fashion. If you have a receipt notice or a receipt number, your case has been accepted and is currently in progress with USCIS. " açıklaması yer alıyor. uscis ödemesi yaptığım için bende bi receipt number var. benim anladığım soruya yes diyip devam etmek.yes i seçip devam ettiğimde form kodları istiyor. tek tek gezerek IVF- Immigration visa fee yi buldum ama bu kısmı dolrurarak mı devam etmek gerekiyor yoksa buradan bu aşamad adres değişikliği mümkün değil mi ?

https://drive.google.com/open?id=15nzaPRnrYnlpAPQ5AfBQ6gr81JkSaSpw

resim ekleyemedim-link koydum
    Merhabalar, acaba hangisini seçerek devam ettiniz? doğrusu nasıl? yardımcı olabilecek varmı?

• @crazycells, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@hadiharmandar, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhabalar
    Uscis'ten hesap açma işlemini gerçekleştirmek için süre kısıtı var mıdır?
    Ne tavsiye edersiniz?

ABD'ye giris yapmadan once hesap acip ucreti odemis olmanizi tavsiye ederim.

Uscis den hesap açmayı tüm aile bireyleri için ayrı ayrı yapmak gerekiyormu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Sarıoğlu, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Herkese Merhabalar, USCIS kayıdımı henüz oluştırmadım. Halen Türkiyedeyiz. Mülakatta verdiğimiz adresden farklı bir eyalete gideceğiz. Dolayısıyla adresi değiştirmek istiyoruz. Girişde bunu belirteceğiz ancak öncesinde Uscıs içerisinde bu değişikliği yapabilirmiyiz? Nasıl olacağı konusunda yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler

gocmenlik ucretini oderken bunu yapamazsiniz, suradan yapmaniz lazim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-değişikliği-yapmak-uscis-ar-11-form

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Sarıoğlu, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@hadiharmandar, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhabalar
    Ne tavsiye edersiniz?

Herkes icin ayri bir hesap olusturup yapmanizi tavsiye ederim.

• @crazycells, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhabalar
    Ne tavsiye edersiniz?

Herkes icin ayri bir hesap olusturup yapmanizi tavsiye ederim.

küçük çocuklar için yapmak istediğimde mail adresi olarak kendimizinkini deniyoruz. hata veriyor. Nasıl bir yol izlemeliyiz. Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

168

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |