Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Oncelikle cok faydali olduguna inandigin bu sitede yardimci olan herkese tesekkurler. Yakin zamanda Uscis’e I-130,I-130A, I-864 ve AOS(I-485, I-131, I-765, I-693) basvusunda bulunacagim kismet olursa. Bu sürecte formlarla ilgili bilgileri ve dosyalarda hangi belgelerin olmasi gerektigiyle ilgili forumda cokca yazi okudum. Yardimci olan herkese tesekkur ederim. Ancak bu dosyalarin paketlenmesi yani nasil bir araya getirilip nasil gonderilecegine dair cok bilgiye rastlamadim. Bu konuda bilgisi, deneyimi olanlar yardimci olursa sevinirim. Simdiden cok tesekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 Uscis’e gönderilen belgelerin paketlenmesinde nelere dikkat edilmeli? içinde söyledi:

Oncelikle cok faydali olduguna inandigin bu sitede yardimci olan herkese tesekkurler. Yakin zamanda Uscis’e I-130,I-130A, I-864 ve AOS(I-485, I-131, I-765, I-693) basvusunda bulunacagim kismet olursa. Bu sürecte formlarla ilgili bilgileri ve dosyalarda hangi belgelerin olmasi gerektigiyle ilgili forumda cokca yazi okudum. Yardimci olan herkese tesekkur ederim. Ancak bu dosyalarin paketlenmesi yani nasil bir araya getirilip nasil gonderilecegine dair cok bilgiye rastlamadim. Bu konuda bilgisi, deneyimi olanlar yardimci olursa sevinirim. Simdiden cok tesekkürler 🙂

USCIS eminim gunde yuzlerce basvuru aldigi icin artik her turlu paketi siniflandirmayi ogrenmistir 🙂 Ama tabii ki yine de duzenli bir paket hazirlamaya calismalisiniz.

Eger birden fazla kisiye dair belgeler gonderiliyorsa, bunlari sirali ve birbirinden farkli olarak iki deste halinde pakete koyabilirsiniz, ince klasorler, poset dosyalar, atac vs. gibi araclarla gonderecegini paketi daha duzenli hale getirebilirsiniz.
    Ayrica fotograflar gondermeniz gerekiyorsa, arkasina bastirmadan kisilerin isimlerini yazabilirsiniz ki birbirine karismasin.
    Fotograf, cek, money order gibi boyutca ufak dokumanlari aralara girmesin, gozden kacmasin ya da dosyadan dusmesin diye kucuk bir zarfin icine koyup, pakete dahil edebilirsiniz.

Ayrica gondereceginiz pakete bir cover letter eklemek her zaman faydali olur. Boylece paketteki butun dokumanlari listelemis olursunuz.

Ornegin Green Card sahibi oldugunuzu ve I-130 formunu sadece Turkiye'deki esiniz icin doldurdugunuzu farzedersek; (sag ust tarafa tarihi ekleyebilirsiniz)

USCIS
    ATTN: I-130
    PO Box 21700
    Phoenix, AZ 85036

To Whom It May Concern: Please find enclosed my Form I-130 Petition for Alien Relative on behalf of my wife................ who is currently residing in Turkey.
    Included are the following documents:

• Money order in the amount of $535
    • 2 passport style photograph (for me)
    • 2 passport style photograph (for my wife)
    • Form G-1145 E-Notification of Petition
    • Form I-130 Petition for Alien Relative
    • Form I-130A Supplemental Information (please note that since my wife is residing abroad she could not sign the form)
    • Copy of my Green Card and copy of my immigrant visa
    • Copy of biographic page of my passport
    • Copy of biographic page of my wife’s passport
    • Birth Certificate from Turkey (one for me and one for my wife)
    • Police record from Turkey (for me)

Evidence for bona fide marriage:

• Copy and English translation of Marriage certificate from Turkey
    • Pictures that show wedding and engagement ceremonies where extended family members are also included, moment of propose marriage, our official ceremony and that belong to our trips.
    • Copy of messaging through whatsapp and instagram applications.

Thank you very much for your prompt attention to this matter.

Respectfully,
    Isim Soyisim
    Adres

• Tesekkurler 🙂 bildigim kadariyla AOS paketinin icinde 485,693,131,765 formlari bulunmakta. Ben bu formalari tek tek bir dosyaya koyup sonra dördünü daha buyuk bir dosyanin icine koyup ustune AOS( Adjustmen of Status) yazmayi ve her dosyanin icine tek tek cover letter koymayi dusunuyorum. Peki 130, 130A ve 864 formlarini nasil paketlememi onerirsiniz? 130 ve 130A’yi tek bir dosyaya 864’u tek bir dosyaya koymak mantikli mi sizce? Yoksa her birini ayri ayri mi paketlemek gerekir? 130 ve 864 formlari esimin dolduracagi formlar olmali. Ya da bu ikisini mi bir dosyaya koymak daha iyi olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 USCIS'e gonderilecek paketin hazirlanisi içinde söyledi:

Tesekkurler 🙂 bildigim kadariyla AOS paketinin icinde 485,693,131,765 formlari bulunmakta. Ben bu formalari tek tek bir dosyaya koyup sonra dördünü daha buyuk bir dosyanin icine koyup ustune AOS( Adjustmen of Status) yazmayi ve her dosyanin icine tek tek cover letter koymayi dusunuyorum. Peki 130, 130A ve 864 formlarini nasil paketlememi onerirsiniz? 130 ve 130A’yi tek bir dosyaya 864’u tek bir dosyaya koymak mantikli mi sizce? Yoksa her birini ayri ayri mi paketlemek gerekir? 130 ve 864 formlari esimin dolduracagi formlar olmali. Ya da bu ikisini mi bir dosyaya koymak daha iyi olur?

Herhangi bir sekilde yapabilirsiniz, hicbiri yanlis degil 🙂

Formlar size gore nasil duzenli gorunuyorsa o sekilde gonderebilirsiniz.

• Tesekkur ederim 🙂

• Cover Letter

1-) AOS
    a) I-485
    b) Proof of Genuine Relationship
    c) I-864
    d) I-693

2-) EAD: I-765

3-) AP: I-131

Cover Letter
    AOS

1-) I-485
    a) Proof of Genuine Relationship
    b) I-864
    c) I-693

2-) EAD: I-765

3-) AP: I-131

Ek olarak 130 ve 130A formalarini ekleyip gonderecegim insallah. Sayin @crazycells Yukarida yzdiklarimdan hangi yontem daha mantikli sizce? Aos 485,131,765 i kapsayan bi kavram mi yoksa 485’ten mi ibaret?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 asil form I-485. Iki turlu de sorun olmaz. Yukarida ornekte verdigim gibi yapmanizi tavsiye ederim.

• Anladim cok tesekkürler 🙂

• Merhaba, Amerikan vatandasi esim ile formlari dolduruyoruz. Kendisinin bir banka hesabi yok, form ucretini odemenin baska yollari var midir? Simdiden tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@flower, içinde söyledi: USCIS'e gonderilecek paketin hazirlanisi

Merhaba, Amerikan vatandasi esim ile formlari dolduruyoruz. Kendisinin bir banka hesabi yok, form ucretini odemenin baska yollari var midir? Simdiden tesekkurler.

money order da kabul ediyorlar, USPS ofislerinden yapabiliyorsunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.1k

| | | |