DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkeze selamlar guzel gunler,
    $ TR deki ufak ufak hareketliligini 14₺ bandina dayamis..
    Daha bunun mart ayi var fed in faiz artirimi karari var 🧐😒

• Benim çocuğum da 5. Sınıf ve halini gördükçe o kadar çok üzülüyorum ki, yaşamak hele çocukların ve gençlerimizin yaşamı bu olmamalı. Zaten burada birçok çocuğun istediği ve sevdiği işi yapması mümkün değil.

• @birisi İşinden nefret eden biri olarak ne iş yaptığını merak ettim 🙂

• ⭐⭐

bu konuda söyleyebileceğim çok şey var kendi yaşanmışlık, tecrübe ve düşüncelerimin üstüne ama sayfalar dolusu olur. ABD'ye ya da başka bir ülkeye göç etmek kolay alınacak bir karar değil, olmamalı. kendinize bir çok soru sormalı, bunların cevabına göre de bu kararı almalı ya da almamalısınız. hele ki bazı sorular var ki karar vermedeki kat sayısı çok daha fazla diğerlerine göre. ama şahsi fikrim mevcut işinizi sevip sevmemeniz bunlardan biri değil.
    dediğim gibi uzun uzadıya bir konu...

• Green card çıkarsa o zaman konuşalım bu meseleyi

• @suat-gunay Başka bir şehire göçmüş biri olarak, başka bir ülkeye göç etmenin ne kadar zor olabileceğinin similasyonunu yaşadım diyebilirim.
    Bence bu sorunların en büyüğü psikolojik, sosyal çevre vs vs. Kültür şoku hiç kolay birşey değil. Bende şehir değiştirmeden önce "ne olacak ya" derdim ama hiçde kolay değilmiş 🙂

• ⭐⭐

@birisi bu biraz yanlış hocam. başkasının şansını engellemek şu bu değil yanlış dememin sebebi. zira hatırlarsan buradaki ilk yazışmalarımızda bunu söylemiştim. kimse kimsenin şansını engelleyemez (ki GC olayına şans demek de ayrı bir muamma). benim yanlış dediğim şey tamamen senin kendin için. zira henüz karar vermeden GC sürecine girersen gereksiz beklenti, umut olur. hadi bunları da geç, bunların etkisi ile yanlış yönlenir, diğer öncelikleri göremezsin. o yüzden gitsen de kalsan da hatalı bir karar olabilir senin adına. GC bir araç, amaç değil, olmamalı da (birini hatırlattı bu söylem bana). kendinin ve ailenin hayatını yurt dışında devam ettirmek bir amaç, bunun için GC'ye başvurmak bir araç. "çıksın konuşalım" demek bu yüzden bir hata. lütfen yanlış anlama şahsi fikrimi beyan ediyorum. kaldı ki ben senin amacının da, sebeplerinin de olduğunu ve geçerli olduğunu biliyorum.

• ⭐⭐

@adgercu hocam inan şehir ile ülke göcü aynı şey değil. hatta benzer bile değil operasyonel süreçleri dışında.

• @suat-gunay Katılıyorum. O bile o kadar zorken diğeri çok daha zordur demek istedim.

• @suat-gunay üstad aslında o şekilde yazmamın sebebi yaptığım iş hakkında konuşmak istememem. Green card çıkarsa ve vize alırsam o zaman birçok konuda rahatça konuşabilirim. Sonuçta sanal bir ortamdayız ve bazen bazı şeyleri erken konuşmak doğru değil

• ⭐⭐

@suat-gunay, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@orlandogücü baksana Baş Antrenör hiç yardımcı olmayacak gibi 🙂 Ekibe bir marangoz lazım, yoksa orda halimiz duman 🙂

Defansta beraberiz seninle ve ben babadan marangozum, relax 😃
    Sıkıntı yok, her türlü tamir-tadilat, sıfırdan üretim işini çözeriz 🙂

• ⭐⭐

@birisi biliyorum, zaten direkt sana değildi yorumum. geneleydi hocam.

• ⭐⭐

@abrakadabra süper...
    duysun San Diego'cular 🙂

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@orlandogücü baksana Baş Antrenör hiç yardımcı olmayacak gibi 🙂 Ekibe bir marangoz lazım, yoksa orda halimiz duman 🙂

Dede, amca, baba hepsi marangozdu. Bende yok ancak elim yatkındır diye düşünüyorum. Küçükken sanayiye de gitmişliğim çoktur.
    İleride (ABD'de) küçük bir atölye bile kurabilirim. 😊

İlk işim de kendime lake yatak yapmak 😁

• ⭐⭐

@abrakadabra süper...
    duysun San Diego'cular 🙂

Duymazlarsa, gerekirse Orlando'dan San Diego'ya ahşap köprü yaparız duyururuz 😃

• ⭐⭐

@hadi-be, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Dede, amca, baba hepsi marangozdu. Bende yok ancak elim yatkındır diye düşünüyorum. Küçükken sanayiye de gitmişliğim çoktur.
    İleride (ABD'de) küçük bir atölye bile kurabilirim. 😊

İlk işim de kendime lake yatak yapmak 😁

USA'da marangoz mesleği için, başkasının yanında bile çalışsan diğer meslek gruplarına göre daha iyi maaş var (en son 22$ saatlik civarındaydı).

Bir mutfak dolabını, yatak odasını, portmantoyu vs. üretmek kolay; ancak işin nakliye, taşıma ve montaj aşamasındaki hamallığı çok fazla. Bu nedenle bu mesleği yapmıyorum TR'de 🙂

• @Rüştü-Gürbüz san Diego yolları taşlı 😅😂 dikkat et kendine

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@birisi aşağıdaki gibi bir hayatın varsa Türkiye de gitme çünkü yapamıyorsun. Kısaca bir elin yağda bir elin balda ise.

Zaten bu tarz bir hayat standardına sahip insanlar, neden farklı bir ülkeye yerleşme çabası sarf ediyorlar anlamış değilim.

Evet her şey para değil katılıyorum ama TR'de paran varsa hayat çok daha farklı. Sen, ben vb. çocuğumuzun eğitim hayatı ve geleceği hakkında endişelenirken, bu videodaki arkadaş gibi olsam ben de yazdırırım çocuğumu daha anaokulunda TED Koleji'ne ve eğitim hayatı boyunca orada okur ve gelecek kaygım olmaz. Lüks semtlerin, "nezih" bölgelerindeki dubleks, tripleks evimden her sabah çocuğumu okula bırakması için eşime bir Mini Cooper, BMW 1 falan alırım ve okula gidiş-gelişini de güven altına almış olurum mesela.

Yani bu şekilde bir standarda ulaşmış olsam, çok da fazla Green Card peşinde ben de koşmazdım ve gitseydim de aynı böyle geri gelirdim tıpış tıpış.

Özetle, GC bize lazım onlara değil 😃

• ⭐⭐

@abrakadabra 22$ ne yahu. Onu ben bile alırım 🙂 en az 30-35 o da başkasının yanında, inşaatta falan çalışırsan. kendin çalışırsan 150-200.

• ⭐⭐

@abrakadabra 22$ ne yahu. Onu ben bile alırım 🙂 en az 30-35 o da başkasının yanında, inşaatta falan çalışırsan. kendin çalışırsan 150-200.

Vallahi ben indeed'in yalancısıyım. Orada öyle yazıyordu en son 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.3k

| | | |