Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eylem dilerseniz sorunuzu suradan Muslu Hukuk Burosu'na sorun:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

kendileri EB-5 surecini de takip ediyorlar diye hatirliyorum, o nedenle guncel bilgiyi paylasacaklardir.

• @crazycells teşekkürler

• Merhaba EB5 minimum yatırım miktarları ne oldu acaba? bazı yerlerde TEA için 500.000$ bazı yerlerde 900.000 dolar yazıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jackhead, içinde söyledi: ABD'de yatirim yaparak GC almak (EB5 vizesi)

Merhaba EB5 minimum yatırım miktarları ne oldu acaba? bazı yerlerde TEA için 500.000$ bazı yerlerde 900.000 dolar yazıyor

Guncel miktarlar su sekilde:

Screen Shot 2023-01-12 at 14.45.04.png

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   yapay-zeka yapay-zeka 

• Merhaba 23/03/2018’de başlayan EB5 vize başvuru sürecimiz maalesef hala devam ediyor. Üst üste gelen aksilikler sonucu 06/12/2022 ‘de başvurumuzun onaylandığı ve bizim adımıza Ankara’dan Greencard vize başvurusu alınacağına dair NVC ‘den onay maili aldık. Umutla halen bekliyoruz.
    En son 03/08/2023’de aklımızdasınız, bekleyin msj’ı aldık:(
    ‘The next communication you receive from NVC will be either a notice that your appointment is scheduled, or if an appointment is not scheduled within the next 60 days, we will send a notice confirming that your case is still in line for an interview.’

Bu süreç ne kadar daha sürer?
    Sanırım randevularda ‘preminium prosess’ diye bir şey varmış. Ondan dolayı mı bize randevu sıradı bir türlü gelemiyor?
    Bizim buradan randevu için yapabileceğimiz bir şey var mıdır?
    2018’den bu yana binlerce Dw talihlisi üstelik hiç ücret ödemeden gidip hayat kurdu. Biz EB5 için büyük rakamlar yatırdık. Halen paramız Abd’de bloke durumda. Konu hakkında bilgilendirebilirseniz çok sevinirim

• Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Siz Regional Center'a mı yatırım yapmıştınız? Yaptığınız yatırımı sonra geri alma şansınız oluyor muydu?

• @Banu-Çavdar Merhaba, hayirli olsun. Tum
    EB kategorileri icin ayni midir bilmiyorum ama EB2 ve EB3’ler konsolosluk randevusu icin bu aralar yaklasik 20-22 ay civari bekliyor. Bize de 21 ayda randevu verildi. Bu dediginiz mailden her 2 ayda bir aldik.

• @Ozan-1 Teşekkürler, evrt. Geri alma süreci ne zaman başlar bilmiyorum ama ilk başta yatırınızı 5/7 yıl içinde 3 taksit halinde alacaksınız denmişti.

• Yorumunuz çok faydalı oldu teşekkürler. Size de hayırlı olsun dilerim. Sanırım tüm EBvizeleri aynıdır. Bu konuda bilgi alabileceğim başka başlıklar vb var mıdır acaba? Teşekkürler

• @Banu-Çavdar Rica ederim. Bu arada ne yazik ki konsolosluk randevusu verilme asamasinda herhangi bir premium surec olmuyor. Sadece expedite yapilabiliyor. Onun icin de cok gecerli, hayati bir sebebiniz olmasi gerekiyor. Aksi takdirde kabul edilmiyor. Mesela, son zamanlarda evlerinin hasarli oldugunu kanitlayan depremzedelere hizli randevu verildi. Onun disinda kabul edilene rastlamadim.
    Tecrubeleri bu basliktan inceleyebirsiniz.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1368/employment-based-mulakat-randevu-tarihleri-gerceklesenler-ve-tahminler/236

Ayrica EB2 NIW basliginda da randevu bekleyenlerin paylasimlari mevcut. Dilerseniz oraya da bir goz atabilirsiniz.

Cok sabir gerektiren bir surec. Cok haklisiniz. Umarim artik hizlanir ve randevunuz verilir.

• @Banu-Çavdar Merhaba Banu Hanim, form uyesi @Eylem adlı uyemiz sizinle aynı kategoride (EB5) vizesini geçen yıl aldı. Dilerseniz tecrübelerini okuyabilirsiniz. Sizinle aynı tarihlerde başlamış süreci.

• @dpdemir Çook teşekkürler. Hemen bakıyorum. Uzay boşluğunda yalnız olmadığımı bilmek güzel:)

• Bu ileti silindi!

• @dpdemir Hemen bakıyorum. Hatırlatmanız için çok teşekkür ederim

• @Banu-Çavdar Rica ederim. Umarim, en kisa surede randevunuz verilir.

• @Banu-Çavdar Merhaba, sizi çok iyi anlıyorum. Bizim de 2018 Şubat başında baslayan EB5 sürecimiz 4,5 yılda, temmuz 2022'de tamamlandı. Trump, EB5 in askıya alınması, covid, terör saldırısı istihbaratı nedeni ile kapalı olan konsolosluklar gibi sebeplerle süreç uzadıkça uzadı. Sizde bu bekleme sürecinde araya Ukrayna-Rusya, Israil-Hamas arası savaşlar ve deprem de dahil oldu. Muhtemelen bunlar nedeni ile işleriniz uzamistir diye düşünüyorum. Çünkü önceliği bu durumlarda aile birleşimi dosyalarına verebiliyorlar.

Sistemde görünen bekleme süresi ne kadar? Biz oradan da takip ediyorduk daha ne kadar beklememiz gerekebilecegini. Eğer o süreyi gectiyseniz bir başvuru yapabiliyordunuz yanılmıyorsam.

Beklemenin belirsizligi çok can sıkıcı, biliyorum, hele de okul çağında çocuğunuz varsa. Umarım en kısa zamanda randevu mailiniz gelir. Sormak istediğiniz birşey olursa çekinmeden yazabilirsiniz bana. Kolaylıklar ve sabırlar diliyorum.

• @Banu-Çavdar
    Merhaba Banu hanım. Ben mesajı görene kadar zaten hangi sayfadan süreyi gorebileceginize dair bilgi paylaşılmış.
    Avukat konusuna gelince, yatırım yaptığımiz projenin tüm katılımcıları için tek bir avukatlık firması ilgileniyordu. Bizim proje Miami'deki Paramount firmasinin bir projesiydi ve AmLaw Group ilgileniyordu. Avukatimiz da Charles Raether'di.
    Size özelden benim iletişim bilgilerimi gonderdim. Aklınıza takılan, süreçle ilgili merak ettiğiniz bir şey varsa bana özelden de ulaşabilirsiniz. Kendi tecrubemiz ve bilgimiz kadariyla aydınlatmaya çalışırım. Sürecinizde sabır ve en kısa zamanda haber almanizi diliyorum

• Cevabınız için çok içten teşekkürler. E-mail adresinizi görünce bu yorumu görmeden hemen mail atmıştım. Oysa siz soruma cevap yazmışsınız bile. Aynı bölgede yatırım yapmış farklı avukatlarla çalışıp farklı sonuçlar elde etmişiz. Bu da diğer okurlara not olmuş olsun; İyi avukatlar süreci hızlandırabiliyor.
    Umarım gelecek bir zamanda sizile Miami’de komşuşuk eder, bu günleri konuşuruz. Çok sevgiler

• Banu hanım merhaba, sizinle aynı zamanda(mart 2018) Miami de belki de aynı proje ile EB5 vizesine başvurmuşuz. Bizim dosyamız mart 2021 de uscıs tarafından onaylandı ama biz NVCde randevu dosyalarını tamamlayamadan eb5 programı durduruldu nitekim 2023 Nisan ayında bütün evraklarımızı tamamladık hala randevu bekliyoruz . Çok can sıkıcı bir durum ve napıcağımızı bilmiyoruz yani sizi çok iyi anlıyorum

• Merhaba,
    Forumda beklemekten sıkılan okurlara EB-5 mağdurları sabrı diliyorum ironik bir şekilde 🙂
    Sanırım birebir aynı süreci yaşıyoruz. Projemizin ve avukatımızın da aynı olduğu konusunda ciddi düşünüyorum.
    Şaka bir yana Eylem hn’ın sürecine de bakınca bizde bir sorun olduğu belli. Ben açıkça avukatımızın hataları nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Ancak bu aşamada avukat değiştirmek doğru mu yoksa asıl bundan sonra mı iyi iletişim kurabileceğimiz bir avukat gerekir bilemiyorum.
    Gerek DV gerek diğer yollarla GC edinen tecrübelilere sormuş olayım;
    Randevu bekleme sürecinde avukat değiştirmeyi ÖNERİR MİSİNİZ? Olayların daha da gecikmesine sebep olabilir mi?

Benzer Başlıklar

• 2053
  • 3
  • 1391
  • 53
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |